ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Masz skierowanie na tomograf - zgłoś się do jarocińskiego szpitala

› Aktualności ponad rok temu    4.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 27 ocen 0 / 0%
A A A

Tomograf komputerowy, który od dziesięciu lat był na wyposażeniu jarocińskiego szpitala okazał się już wyeksploatowany i przestarzały, a co za tym idzie mało dokładny. A, że zakup nowoczesnego urządzenia to koszt rzędu nawet 3,5 miliona złotych, to prezes naszej lecznicy musiał znaleźć innych sposób na pozyskanie nowego aparatu TK. Jak mu się to udało?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Pod uwagę brany był tomograf 64-rzedowy, który jest przeznaczony do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Umożliwia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej.

 

Żeby takie urządzenie mogło znaleźć się w Jarocinie Leszek Mazurek, prezes szpitala zdecydował się na jego wydzierżawienie.

 

[zobacz dlaczego prezes szpitala zburzył ruderę, która stała przy ulicy Wodnej - czytaj TUTAJ]

 

- Decyzja była trudna. Długo i dokładnie analizowaliśmy wszystkie za i przeciw. Uznaliśmy jednak, że szpitala nie stać na zakup nowego aparatu za kilka milionów złotych - przyznaje Mazurek.

 

 

- Poza tym tego rodzaju sprzęt nie jest niezawodny, psuje się, a naprawy wiążą się z kolejnymi wydatkami. Są też podzespoły, które co jakiś czas wymagają wymiany. A mało kto zdaję sobie sprawę z tego, że koszty są horrendalne. Czasami wynoszą nawet jedną czwartą ceny całego urządzenia. Dlatego postanowiliśmy, że przez najbliższe trzy lata będziemy tomograf wynajmować - wyjaśnia szef szpitala.

 

 

Firma, od której nasza lecznica wydzierżawiła tomograf, wzięła na siebie kompleksowe utrzymanie urządzenia w okresie trwania trzyletniej umowy dzierżawy. Miesięczna opłata za wynajem wynosi kilkanaście tysięcy i będzie pokrywana z budżetu szpitala.

 

[sprzęt od Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w jarocińskim szpitalu - szczegóły TUTAJ] 

 

Urządzenie już trafiło do Jarocina i zostało zainstalowane w pracowni TK. Będzie służyło pacjentom przez najbliższe - co najmniej 3 lata.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

 
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xyz
ponad rok temu ocena: 100%  32
Może się bawić i zaciągać zobowiązania. Janek Szczerbań podniesie rączkę i przegłosuje pieniążki na spłacanie długów szpitala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bam
ponad rok temu ocena: 100%  31
Gorzej jak nie zrealizują dochodów z PIT.
~ dex
ponad rok temu ocena: 100%  30
Strzeż mnie Panie Boże od pobytu w jarocińskim szpitalu zwłaszcza od opieki niektórych Pań Magister Pielęgniarek z oddziału ortopedii które nie mając na to czasu w domu przychodzą do pracy aby się zrelaksować. Opiekę nad chorymi mają głęboko w dupie....- bez wykropkowania ostatniego słowa!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezły z niego jajcarz
ponad rok temu ocena: 100%  29
3 miliony 300 tysięcy strat w 2018 wg Mazurka. Milion podwyżek kontraktów lekarskich i bujda, że kontrakty na 2019 rok są na poziomie 2018, podczas gdy w rzeczywistości są na poziomie 2016. Są niższe o 1,6 miliona niż w 2018. I informacja, że gdyby nic nie robił to nie miałby straty. Dobre. Prezes to nic nie rób. Szpital będzie 3,3 miliona do przodu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wstyd
ponad rok temu ocena: 100%  28
Mazurek to że wydałeś kasę na sprzęt nie oznacza że równowartość zakupu jest kosztem. To są jakieś jaja co sugerujesz czytelnikom gazety.
~ Bajki opowiada
ponad rok temu ocena: 100%  27
Mazurek doucz się że zakupy sprzętu za kwotę 1 miliona złotych co twierdzisz nie zwiększają straty szpitala o 1 milion złotych. Chyba że to wiesz i wprowadzasz w błąd czytelników gazety. Kosztem jest amortyzacja tego sprzętu czyli np. 20%rocznie ceny zakupu. Czyli 200.000.
~ PO fachowcy od VAT u
ponad rok temu ocena: 100%  26
Plus 2 miliony 400 tysięcy strat w 2017 to razem daje stratę prawie 6 miliony strat w dwa lata.
~ Kukułcze jajo
ponad rok temu ocena: 100%  25
Jeśli chodzi o przychody szpitala z kontraktu z NFZ to cofnął szpital do poziomu kontraktów z 2016 roku. A jeśli chodzi o koszty to idzie szeroko przykładowo 300.000 dodatkowych kosztów za dzierżawę tomografu. Dokąd on zmierza? Czy ktoś tu nie rozgrywa powiatu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na szczęście mamy bogaty powiat
ponad rok temu ocena: 100%  24
Zmierza do 5 milionów strat w 2019 roku.
~ Nasz gospodarz, dobry gospodarz. Ma poparcie Janka Szczerbania.
ponad rok temu ocena: 100%  23
Tak to nawet dziecko może zarządzać szpitalem. Nie trzeba się przejmować kosztami. Powiat za wszystko zapłaci. Wszak to pisowski prezes. A że prywatnie jest szefem lokalnej PO? Taki fehler... Znowu da mu się kasę jak w grudniu 2018 600.000. Dobry gospodarz wymaga dobrego finansowania... z powiatu.
~ Tak się robi biznesy na służbie zdrowia
ponad rok temu ocena: 100%  22
czytam na stronie powiatu, że "stare urządzenie (tomograf) będzie zutylizowane". Pewnie firma która wstawiła tomograf, zabierze stary - podrasuje go i wstawi do kolejnego szpitala dzierżawiąc albo wykorzysta na części. To prawda Panie mazurek, że działający tomograf oddajecie za darmo? a może jeszcze płacicie za utylizacje. To są jakieś jaja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pisowska twarz działań platfusa
ponad rok temu ocena: 100%  21
Robi pisowca jak chce. Myszy harcują. Kota nie ma.
~ żal
ponad rok temu ocena: 100%  20
No tak ... super tomograf , a w godzinach wieczornych , nocnych i weekend nie ma kto zrobić USG .Boli cię i co z tego musisz wytrzymać ! A na opis z tomografu pewnie i tak trzeba będzie czekać min.3 godz - na cito oczywiście :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Są rzeczy ważne i ważniejsze
ponad rok temu ocena: 100%  19
Oszczędzają na dyżurach lekarskich żeby starczyło na ratę na tomograf? 25.000.
~ Jak żyć? Panie Prezesie.
ponad rok temu ocena: 97%  18
Piekła nie ma, chulaj dusza. Kasy w szpitalu nie ma, ale wydatkowanie pieniędzy i podpisywanie zobowiązań na setki tysięcy idzie im dobrze np. na 900.000 dzierżawy tomografu na 3 lata. A gazetka jeszcze robi z tego sukces, matacząc, że kosztuje to kilkanaście tysięcy złotych. A w rzeczywistości kosztuje kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO bandzie
ponad rok temu ocena: 100%  17
Lechu idzie na całość. Ciekawe kto po nim będzie "sprzątał"? Bo że powiat będzie płacił to już wiem. Tak jak w grudniu 2018 zapłacił za faktury przeterminowane, czyli nie zapłacone w terminie 600.000.
~ Co na to Lidia Czechak?
ponad rok temu ocena: 97%  16
Jeszcze kilka takich decyzji Pana Prezesa i powiat do bieżącej działalności będzie musiał dokładać kilka milionów rocznie.
~ KaBe
ponad rok temu ocena: 100%  15
Szanowna redakcjo, ja tylko opisałam swoje doświadczenie, nie cytując opinii kaliskich lekarzy w całości ani nie umieściłam swojej. Komentarza jednak nie umieściliście, mimo że wyskoczył komunikat ,, komentarz dodany,,.Przedstawiacie zafałszowany obraz naszego szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie
ponad rok temu ocena: 100%  14
Ilu letni jest ten używany "nowy" tomograf?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie POPISali się
ponad rok temu ocena: 100%  13
Faktycznie sukces. 900.000 kosztów na 3 lata. A można było kupić nowy tomograf 16-rzędowy i byłby tylko koszt amortyzacji, nie wymagający wydatkowania pieniędzy. Załatwić pieniądze z rezerwy państwa. Wszak mamy starostę z PISU.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Deal roku
ponad rok temu ocena: 100%  12
I do tego zrobiła biznes na "utylizacji"
~ Bogaty szpital
ponad rok temu ocena: 100%  11
A może ważniejsze było, aby firma zarobiła 900.000 i upchnęła używany tomograf?
~ Powodzenia dla następcy
ponad rok temu ocena: 100%  10
Dla potrzeb pacjentów szpitala powiatowego gdzie nie ma kardiologii inwazyjnej i innych tego typu pacjentów wystarczyłoby tomograf 16-rzędowy który kosztuje ok 1 milion złotych. Ale mamy bogaty szpital i wydamy na dzierżawę przez 3 lata 900.000, a po trzech latach znowu będziemy w czarnej du..... Ale to już nie będzie problem prezesa a jego następcy. Na chwilę obecną wygenerował 300.000 dodatkowych kosztów rocznie. Gratuluję dobrego samopoczucia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hehe
ponad rok temu ocena: 100%  9
Chyba powiatu. Ale mamy bogaty powiat. Hehe
~ Der
ponad rok temu ocena: 100%  8
Jak taka dobra decyzja to pan prezes niech się pochwali stratą za styczeń i cały poprzedni rok
~ Asd
ponad rok temu ocena: 100%  7
25.000 na miesiąc to nie kilkanaście tysięcy złotych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 100%  6
Piotr ma rację ojcu robili tomograf głowy to musiałem z płytą do Kalisza jechać kpina jakaś...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
ponad rok temu ocena: 100%  5
Najpierw to niech dyrektor zatrudni osobę w postaci radiologia do odczytu tego badania bo na chwilę obecną jest tak że obraz badania jest wysyłany do innego miasta żeby odczytali wynik badania i czeka się za tym nawet 3 godziny, co na sorze jest niedopuszczalne, a co w razie szybkiej diagnozy głowy czy innej części ciała na sorze liczy się każdą sekunda w podejmowaniu decyzji i szybkiego działania.wiem co piszę miałem okazję być pacjentem soru z urazem głowy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
ponad rok temu ocena: 100%  4
Ostatnio byłam z ojcem w szpitalu Poznaniu. Czas oczekiwania na przyjęcie na wieczorynce ok. pół godziny! !!W Jarocinie rzeczywiście bardzo zła organizacja przyjęć pacjentów i to się od lat nie zmienia. !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 100%  3
A kto będzie czekał w sztucznych kolejkach w tym szpitalu przykład wieczorynka pusty korytarz 2 osoby czas oczekiwania na przyjęcie 9 godzin porażka inne szpitale do godz z wstępnym badaniami Jarocin to porazka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 100%  2
a będzie z czego płacić tej firmie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uhaha
ponad rok temu ocena: 100%  1
Powiat da. Ma kasę. Najwyżej żadnej drogi nie zbudują
R E K L A M A