ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Masz pomysł, jak „rozruszać” ludzi - są pieniądze do wzięcia

11 miesięcy temu    11.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Tak po rewitalizacji ma wyglądać ulica Wrocławska w JarocinieTak po rewitalizacji ma wyglądać ulica Wrocławska w Jarocinie fot. Wizualizacja UM Jarocin

Inwestycje w ludzi, żeby byli bardziej aktywni, zaangażowani, zaradni i samodzielni - masz na to pomysł? Na takie projekty czekają niemałe unijne dotacje. Na poczatek wystarczy zgłosić swój pomysł do programu w jarocińskim magistracie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Program rewitalizacji gminy Jarocin został uchwalony przez radę miejską w styczniu 2018 roku.

 

 

Spośród wpisanych do niego przedsięwzięć przez 18 miesięcy zrealizowana została budowa browaru w okręgu Przemysłowa i rewitalizacja Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroga-Gorzeńskiego.

 

 

[o proteście jarocińskiej weterynarii - czytaj TUTAJ]

 

 

Mocno zaawansowane są prace związane z rewitalizacją parku Radolińskich, remontem na potrzeby biblioteki kamienicy na rynku, a także adaptacją na cele mieszkaniowe i usługowe dawnego budynku policji przy ul. Kościuszki. Rozpoczęła się adaptacja na cele hotelowe Domu Ogrodnika w parku.

 

 

Już w w chwili uchwalenia dokumentu zapowiedziano, że w kolejnym roku - 2019 rozpoczną się prace związane ze zmianami w dokumencie.

 

 

 

[są dotacje do wymiany piecy - zobacz gdzie i ile możesz dostać - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

- Program rewitalizacji ma być opracowaniem dynamicznym, reagującym nie tylko na następujące zmiany i pojawiające się nowe możliwości, ale i na problemy. Programem, który może ożywić tak zwane obszary zdegradowane - mówi zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak.

 

 

 

Z informacji wiceburmistrza wynika, że w ostatnich miesiącach kilku przedsiębiorców chcących zainwestować na obszarze staromiejskim, w ścisłym centrum Jarocina, pytało o możliwości wpisania ich przedsięwzięć do GPR-u, aby mogli sięgać po korzystne źródła finansowania.

 

 

 

[jest termin więc pospiesz się, bo nie opdbiorą ci śmieci - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

 

- Pierwsza wersja GPR-u, ta sprzed półtora roku, nie uwzględniła wielu uwag Gminnego Komitetu Rewitalizacji - organu doradczego i opiniodawczego, składającego się z przedstawicieli mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji społecznych. Spieszyliśmy się, aby radni przyjęli dokument, z którym niektóre podmioty mogły wystartować po pieniądze z unijnego funduszu JESSICA i kilka ważnych kwestii pogubiliśmy - dodaje.

 

 

A kierująca gminnym zespołem rewitalizacji - Marzena Jeleniewska-Jankowska, dodaje:

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w poiżarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

 

- Wśród realizowanych zadań są zarówno projekty gminne, jak i prywatne. W większości są to zadania infrastrukturalne. Dostrzegamy potrzebę, aby w większym stopniu ta inwestycja w infrastrukturę wiązała się ze zmianami społecznymi, inwestycjami w ludzi, aby byli bardziej aktywni, zaangażowani, zaradni, samodzielni - mówi.

 

 

 

W związku z tym ogłoszono nowy nabór projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji i do 1 lipca można składać swoje propozycje. Ujęcie zadania w zaktualizowanym programie może pomóc, a w niektórych wypadkach jest wręcz warunkiem, ubiegania się o pieniądze z róznego rodzaju programów - w tym unijnych - na realizację naszego projektu.

 

 

 

- Aktualizowany program rewitalizacji będzie musiał być spójny z nową gminną strategią rozwiązywania problemów społecznych, programem ochrony zabytków, gminną polityką kształtowania ładu przestrzennego i polityką mieszkaniową. A to oznacza konieczność bardzo dużego zaangażowania się nie tylko gminnych jednostek, ale włączenia mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych - zaznacza Tomasz Ratajczak z zespołu rewitalizacji.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ fat
11 miesięcy temu 9
Coś nie mam zaufania do władz Jarocina. Jakieś donosy do prokuratury- likwidacje placówek oświatowych - publicznych. Dziwnie to wszystko wygląda . No i ciekawe oświadczenie majątkowe burmistrza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wio
11 miesięcy temu 8
A co to CBA unieważniło przetarg na ziemię, która kosztowała 8 złotych za metr kwadratowy/ Czyżby pierwszy sukces opozycji
~ Skazany za..
11 miesięcy temu ocena: 90%  7
Ja bym zrobił składowisko azbestu w Zgo wtedy na pewno ludzi rozruszam-po prostu się wyprowadza. To dopiero będzie ruch !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krkkdkdk
11 miesięcy temu ocena: 71%  6
Może jakiś pręgierz na rynku żeby tłuc po mordach tych fajfusów na rowerach co jeżdżą na jednym kole, odechce im się slalomu między ludźmi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł Jumper
11 miesięcy temu ocena: 100%  5
Zróbcie coś ze skateparkiem bo jest tam coraz gorzej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BOLID
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
Sypie się wszystko, po kostce nie da się jeździć, a rozmieszczenie przeszkód pozostawia wieje do życzenia
~ Bob Building
11 miesięcy temu 3
Flagowa inwestycja się sypie ?? https://www.youtube.com/watch?...
~ Johny Bumper
11 miesięcy temu ocena: 50%  2
Ale, że co? Zlikwidować czy remontować?
~ gminnik
11 miesięcy temu ocena: 86%  1
Dalej podnoście ceny i opłaty. Dzięki temu nie zabraknie na wieczną rewitalizację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A