ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Małżeństwo z Jarocina zarażone koronawirusem. Mogą być kolejne przypadki

› Koronawirus - Raport 9 dni temu    28.06.2020
Bartek Nawrocki
komentarzy 23 ocen 7 / 71%
A A A

Jarocin. Koronawirus. Przypadki koronawirusa w Jarocinie. Zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu jarocińskigo. 

 

Docierają do nas niepokojące informacje dotyczące kolejnych przypadków zachorowania na koronawirusa na naszym terenie. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W czwartek służby wojewody podały, że Covid-19 zdiagnozowano u 76-letniej mieszkanki miasta [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

Już wtedy można było usłyszeć obawy, że może to nie być jedyny przypadek. 

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że niebezpiecznego wirusa zdiagnozowano u małżeństwa z naszego miasta. Para została dzisiaj przetransportowana do szpitala. Chora ma być też kolejna, trzecia osoba, o której na razie niewiele wiadomo. 

 

W porannym raporcie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego nowe zachorowania stwierdzono u dwóch osób - dotyczyły one jednak powiatów krotoszyńskiego i ostrzeszowskiego) - zobacz więcej tutaj. 

 

- Wyniki tych trzech osób z naszego terenu dotarły dopiero po godzinie 12.00 więc znajdą się najprawdopodobniej w jutrzejszym raporcie WUW - mówi rozmówca portalu. 

Jedna z osób, u której stwierdzono koronawirusa, jest pracownikiem publicznej instytucji. Nieoficjalnie mówi się o wydziale Sądu Rejonowego w Jarocinie na ul. Wrocławskiej. 

 

Będziemy weryfikować te informacje. Nie udało nam się dzisiaj skontaktować z rzecznikiem Sądu Okręgowego w Kaliszu. 

 

Do tej pory na naszym terenie odnotowano 14 przypadków zakażenia śmiertelnym wirusem. 10 osobom udało się pokonać chorobę. Niestety trzech chorych zmarło. 

Trzy nowe przypadki na przestrzeni weekendu, to największa dynamika wzrostu zapadalności w mieście, od czasu wystąpienia pandemii. Niestety wszystko zbiegło się z wyborami prezydenckimi. 

 

 

[ AKTUALIZACJA 23: 50]

 


Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje odnośnie kwarantanny w  wydziale Sądu Rejonowego w Jarocinie przy ul. Wrocławskiej.


Późnym wieczorem z redakcją portalu skontaktowała się sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik SO w Kaliszu.

 

 - Zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników wydziału cywilnego. Od niedzieli wszyscy pracownicy wydziału cywilnego są poddani kwarantannie i czekają na pobranie wymazów oraz wyniki - poinformowała sędzia Edyta Janiszewszka, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

 


W budynku przy ul. Wrocławskiej mieści się jeszcze wydział ksiąg wieczystych. Jego pracownicy są objęci nadzorem epidemiologicznym.                                

 

 Sąd na ulicy Wrocławskiej jest nieczynny dla interesantów. Budynek jest dezynfekowany  

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 111
8 dni temu ocena: 100%  26
Zakończenie roku szkolnego też było potrzebne jak w d...w koszula!!tyle czasu dzieci nie chodziły do szkoły i było dobrze, ale przecież po świadectwo polecieli wszyscy, głupota totalna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
7 dni temu ocena: 100%  25
Niestety wszystkie klasy w Niepublicznej miały akademię.
~ Życie
8 dni temu ocena: 100%  24
Była akademia dla 8 klas jeszcze wychowawcy namawili trójki z młodszych klas żeby przyszły..... Mając na uwadze ile osób est na kwarantannie aż strach pomyśleć jakie mogą być skutki........
~ mama
8 dni temu ocena: 100%  23
Dokładnie, mnie też to przeraża W Niepublicznej na Kościuszki podobno były nawet występy dzieci
~ Ala
8 dni temu ocena: 54%  22
Bez paniki z tymi maseczkami! Poczytajcie relacje z osobami zakażonymi. Wielu z nich miało i maseczkę i myli ręce...jak ma wirus dopaść , to dopadnie i żadna maseczkanie pomoże. Niektórzy mimo bliskich relacji jednak nie zarażają się. Szczęśliwy lub nieszczęśliwy traf tu rządzi a naukowcy twierdzą, że od odporności i genotypu też zależy, tak więc nie ma reguły a maseczki niekoniecznie chronią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ parafianin
8 dni temu ocena: 100%  21
za wnet odprawiają się pierwsze komunie i inne imprezy bierzmowania itp brak reakcji księży na brak maseczek w kościele nie zachowywane sa odległości prosimy o reakcje księzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ups
9 dni temu ocena: 82%  20
Mam nadzieję ,że ludzie wreszcie zaczną się bać i przestaną zachowywać się tak jakby ich epidemia nie dotyczyła . Może te zakażenia w naszym powiecie zbyt późno ? Nawet niektórzy pracownicy ZOZ mieli lekkomyślne podejście do sprawy i żartowali sobie z tych, którzy przestrzegali ogólnokrajowej kwarantanny......Aby te wznowione imprezy komunijne ,weselne i inne bokiem nam nie wyszły !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spaniol
9 dni temu ocena: 100%  19
a skąd redaktor wiedział , że zwiazane z wyborami???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwe
9 dni temu ocena: 7%  18
Nie wystarczyło szanowny redaktorze napisać instytucje publiczne trzeba było napisać odrazu gdzie dokładnie? Jak zwykle dno totalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zuzda
9 dni temu ocena: 93%  17
A dlaczego nie napisać, gdzie? Przecież tam mogła iść Twoja matka ojciec czy Ty sam. Nie chciałbyś wiedzieć, że zestknąłeś się z możliwością zarażenia. Bo ja bym chciała i uważam, że każdy ma takie prawo, a nie wciąż zamiatanie spraw pod dywan. Masz szanse żeby wcześniej wychwycić objawy, jeśli się takie pojawią. Przecież nie chodzi o to żeby napiętnować chorych czy wytykać ich palcami, bo trzeba ich wspierać, nikt nie jest winny, że się zaraził, chodzi tylko o ochronę samych siebie. W okresie takiej empidemii nie powinno obowiązywać jakieś RODO itp. i wielka ochrona praw. Dajmy na to, że byłam w tamtym tygodniu w Sądzie to jeśli wiem, że jest taka sytuacja to nie pojadę przez najbliższy czas do leżącej mamy, żebym może jako bezobjawowy nosiciel ją zaraziła. Ale nie, najlepiej ukryć, udawać, że nic się nie dzieje. Dlaczego nie powiedzieć??? Sąd zamknięty, co mają podać, że odszczurzanie,,,,
~ Życie
9 dni temu ocena: 43%  16
Do Bbmnmm .Z jednej strony dobre z drugiej zawsze jest ryzyko,że komuś odbije i zacznie te osoby szykanować.....identyfikacja nie jest zbyt trudna .
~ Bbmnmm
9 dni temu ocena: 93%  15
A ja myślę że to jest bardzo dobre, że jest podane gdzie, jakbym była po coś w np w sądzie to bym wiedziała zeby obserwować czy mnie coś nie łapie.
~ Adam
9 dni temu ocena: 86%  14
Ludzie są totalnie nieodpowiedzialni. W sklepach ekspedientki bez masek obsługują klientów. Nie którzy fryzjerzy przed cięciem nie myją głów, a jest taki obowiązek, oczywiście nie używają też masek. Przed wejściem do przychodni lekarskiej na ul. Wrocławskiej kolejka ludzi, stoją jeden przy drugim bez masek W marketach na targowisku wolna amerykanka. Tylko czekać aż wszyscy się pochorują. Policja powinna chodzić i zwracać takim delikwentom uwagę.Może ktoś z gazety niech pochodzi z kamerą po sklepach, marketach, fryzjerach i opublikuje nagranie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xgrty
8 dni temu ocena: 57%  13
Wyłączone myślenie i te Wasze maseczki
~ Do ~Marion
9 dni temu ocena: 100%  12
Jeśli chodzi o ochronę zdrowia i życia to trzeba mówić głośno o tych którzy nie szanują zdrowia innych. Jak jeden z drugim zapłaci karę to się nauczy. Niestety taka jest mentalność, że robią wszystko byle zrobić inaczej niż powinni.
~ Do Raczek
9 dni temu ocena: 100%  11
Niestety niektórzy nie noszą masek powołują się na chorobę, a są zdrowi jak ryba. Znam takich kilku i tłumaczenie nie pomaga. Robią to dlatego, bo nikt nie będzie im rządził co mają robić. Ktoś inny mi tłumaczył, że nie boi się choroby. Ale nie pomyślą, że mogą zarażać innych i narażać ich na utratę zdrowia a nawet życia.
~ Marion
9 dni temu ocena: 56%  10
Zgłoś się za konfidenta byłbyś bardzo dobry
~ Raczek
9 dni temu ocena: 43%  9
Ja na twoim miejscu zwrócił bym bardzo grzecznie uwagę i zapytał dlaczego nie nosi maseczki, może ta osoba bardzo poważnie choruje itp. dlaczego każdy według Ciebie to delikwent. Życzę Ci dużo zdrowia, i żebyś mógł nosić maseczkę.
~ Raczek
9 dni temu ocena: 40%  8
Ja na twoim miejscu zwrócił bym bardzo grzecznie uwagę i zapytał dlaczego nie nosi maseczki, może ta osoba bardzo poważnie choruje itp. dlaczego każdy według Ciebie to delikwent. Życzę Ci dużo zdrowia, i żebyś mógł nosić maseczkę.
~ Asia
9 dni temu ocena: 75%  7
Jak dobrze, że w kościele na komuni ludzie się nie zagrażają i można być bez maseczki nie zachowując odstępu, aż strach pomyśleć co by było, gdyby jednak wirus rozprzestrzeniał się tak samo w kościele jak w markecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eb
9 dni temu ocena: 85%  6
Ludzie nic a nic nie mysla zeby sie zabezpieczac i unikac kontaktow. Ta epidemia nie bedzie miala konca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Życie
9 dni temu ocena: 94%  5
Współczuje wszystkim ,którzy zostali narażeni na zakażenie w związku z wykonywaną pracą - trzymajcie się !Jeżeli to jarocińska fala zakażeń to gratuluję rozsądku podstawówce ,która zorganizowała zakończenie szkoły 8 klas z akademią ,z udziałem dzieci z klas młodszych ,no a później ponoć mała imprezka. Ludzie się spotykają na różnych gruntach aby nie było tak jak w Krotoszynie .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Życie
8 dni temu ocena: 100%  4
Do Profi :Znaczy te wszystkie zgony na świecie to bajka ? ciekawe co Sz.P powie jak niechcący bezobjawowo zarazi kogoś bliskiego ,kto nie będzie miał takiej odporności jak Ty ,albo wirus go po prostu dobije bo będzie już walczył z inną chorobą .No tak ale jeszcze trzeba mieć sumienie i poczucie odpowiedzialności !
~ Xxx
8 dni temu 3
O jakiej szkole mowa? :)
~ Profi
9 dni temu ocena: 100%  2
Proponuje śledzić co się dzieje. 8 czerwca wirusolog z WHO przyznał , że osoby zarażone , a właściwie zakażone i bezobjawów nie zakażają dalej! Potem WHO próbowało to zatuszować, przepraszam , czy ktoś kiedyś widział wirusa opruszczki bez opruszczki? Wirusa grupy bez grupy?Bill Gates przestraszył się , że takie małe zagrożenie jest wirusem i WHO nie chciało ogłosić Pandemi , że wplacil 50 mld Dolarów i nagle WHO zmienia zdanie. Stosowany test pokazuje fałszywie nawet 8 na 10 przypadków !!!I wiele wiele innych Faktów !! To są fakty nie Fake newsy.
R E K L A M A