ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Mało kto tak dba o swoją wieś jak oni. Teraz zostali za to docenieni

10 miesięcy temu    10.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Łuksz Witczak (piąty z prawej) i Paweł Adamkiewicz (szósty z prawej) tuż po wręczeniu nagródŁuksz Witczak (piąty z prawej) i Paweł Adamkiewicz (szósty z prawej) tuż po wręczeniu nagród fot. Organizatorzy

Potwierdza się zasada, że wszystko zależy od ludzi i wszystko jest możliwe, jeśli tylko zbierze się kilku pasjonatów, którzy pociągną za sobą innych. Oni tacy są i dbają o swoją wieś nie od dzisiaj. Teraz zostali za to docenieni.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W Licheniu odbyła się konferencja „Wiejska Polska”. Ogłoszono na nim między innymi wyniki tegorocznej edycji konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”.

 

 

[kto dostał darmowe bilety na tegoroczny Jarocin Festiwal - czytaj TUTAJ]

 

 

Jego organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Jego prezes Ireneusz Niewiarowski tuż przed rozstrzygnięciem rywalizacji tak mówił o funduszu sołeckim:

 

 

- Ożywił wieś, wzmocnij pozycję sołtysa, zintegrował środowisko. Jest dobrze, ale może być lepiej, dlatego potrzebne są zmiany prawne. Muszą one wzmocnić: sołectwo, instytucję zebrania wiejskiego, sołtysa i pomóc wyłaniać liderów - stwierdził.

 

 

[przygotowania do tegorocznego Jarocin Festiwalu ruszyły pełną parą - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

I właśnie w konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa” doceniona została inicjatywa jedna z podjarocińskich miejscowości.

 

 

Otóż w kategorii „Najciekawszej inwestycji zrealizowanej w województwie wielkopolskim z udziałem środków funduszu sołeckiego” trzecie miejsce zajął projekt „Rewitalizacja stawu wiejskiego w Łuszczanowie wraz z doposażeniem infrastruktury rekreacyjno-edukacyjnej”.

 

 

A to jeszcze nie wszystko.

 

 

W kategorii „Najaktywniejszy mieszkaniec wsi w województwie wielkopolskim” drugie miejsce zajął Łukasz Witczak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Wsi Łuszczanów, który jest inicjatorem i pomysłodawcą większości przedsięwzięć realizowanych w tej miejscowości.

 

 

[rusza segregacja BIO odpadów - zobacz o co najczęsciej pytają mieszkańcy i jak odpowiada gminy - czytaj TUTAJ]

 

 

Z wyróżnieniami wiązały się konkretne nagrody finansowe. Za trzecie miejsce Łuszczanów otrzymał 2.300 złotych. Z kolei za drugą pozycję Łukasz Witczak zyskał 1.200 złotych.

 

 

„Wracamy z nagrodami finansowymi w łącznej wysokości 3500 zł, które zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby sołectwa” - napisał w mediach społecznościowych sołtys Łuszczanowa Paweł Adamkiewicz.

 

 

 

AKTUALNY NUMER GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH, A W NIM:

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A