ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

MAKI w Szwajcarii Żerkowskiej. Co to takiego? [GALERIA]

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    6.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Organizatorzy

Gmina Żerków. Żerków. Fundacja „Zerknij tu”. Projekt MAKI

 

 

Fundacja „Zerknij Tu” działa na terenie gminy Żerków. Jej celem jest przede wszystkim aktywizacja lokalnej społeczności. O pracy fundacji opowiedziała nam jej prezeska, Dorota Surma w jednym z wywiadów. Zobacz TUTAJ.

 

 

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa fundacja przystąpiła do kolejnych projektów. Jednym z nich jest projekt MAKI, dofinansowany z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Co kryje się pod wspomniana nazwą MAKI? To Mobilini Animatorzy Kultury skupiający w swoich szeregach lokalnych liderów takich jak: sołtysi czy działaczki Kół Gospodyń Wiejskich.

 

 

Ideą wspomnianego projektu jest przede wszystkim zwiększenie dostępu do kultury na terenach wielskich. Fundacja „Zerknij Tu” zaprosiła do wspólnego działania wszystkie sołectwa oraz działające na terenie gminy Żerków Koła Gospodyń Wiejskich, które zobowiązane zostały do złożenia odpowiednich wniosków.

 

 

Do Fundacji wpłynęło 19 wniosków o dofinansowanie inicjatyw kulturalnych na wsiach. Działania zostaną poprowadzone w szesnastu sołectwach przy współpracy dziewiętnastoma lokalnymi animatorami. W sumie wsparcie finansowe otrzymają 33 inicjatywy kulturalne.

 

Komorze Przybysławskie wygrało konkurs i dostało kasę.

 

To lokalni animatorzy decydują co ma się wydarzyć na wsi. Dlatego inicjatywy dotyczą spotkań teatralnych . Będą też inne przedsięwzięcia, takie jak kino plenerowe, wyjazdy do kina, nauka tańca, konkurs plastyczny, koncert muzyczny, kino dla seniora, zajęcia plastyczne oraz lekcje muzealne. Projekt zakłada dodatkowe dofinansowanie do pokazów talentów w trzech szkołach - mówi Dorota Surma, prezeska Fundacji „Zerknij Tu”.

 

Dotąd w ramach projektu odbyło się: pokazy kina plenerowego w Antoninie oraz pokazy teatralne dla dzieci w Lisewie, Stęgoszy, Pawłowicach i Ludwinowie.

 

Regulamin i większa pula pieniędzy na wymianę starych pieców. Zobacz, gdzie?

 

Zrealizowana również została inicjatywa podjęta przez Radę Rodziców z Publicznego Przedszkola w Żerkowie. Nakręcono film prezentujący piosenkę, którą na zakończenie roku szkolengo zaśpiewało 25 przedszkolaków. Efekt można podziwiać na profilu facebookowym fundacji. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!