ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Ludzie się wkurzają na kolejki w wydziale komunikacji [AKTUALIZACJA]

7 miesięcy temu    6.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 26 ocen 0 / 0%
A A A
Kolejka oczekujących w jarocińskim referacie komunikacji Kolejka oczekujących w jarocińskim referacie komunikacji  fot. A. Konieczna

Cały czas docierają do nas sygnały o trudnej sytuacji w jarocińskim wydziale komunikacji [pisaliśmy o tym także TUTAJ]. Ludzie ustawiają się tam w długiej kolejce do przerejestrowania pojazdu już od piątej rano, a i tak często odchodzą „z kwitkiem”. Dlaczego tak jest?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Jak długo jeszcze ludzie będą odchodzili z kwitkiem z jarocińskiego wydziału komunikacji. To co tam się dzieje to skandal, nie można zarejestrować pojazdu - informuje nas jeden z internautów.

 

 

A ktoś inny pyta:

 

 

- Czy jest za mało ludzi do pracy czy jak? Może trzeba zwiększyć zatrudnienie. Wziąłem urlop w pracy, aby zarejestrować auto, jednak widzę, że jedynie straciłem dzień urlopu. (…) Takie rzeczy chyba nie są normalne. Ja rozumiem, gdyby około godziny 13.00 zabrakło numerków, aby urzędnicy mogli wyjść o czasie do swoich rodzin, ale żeby o godzinie 9.17 już wiedzieć że się nie wyrobią?

 

 

 

[ważne zmiany czekają kierowców - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Szef referatu komunikacji wyjaśnia, że przyczyną jest okres urlopowy związany z feriami zimowymi.

 

 

- Każdy chce wyjechać gdzieś z dziećmi, a sytuację mamy teraz taką, że brak jednego pracownika już wpływa na to, że kolejka się wydłuża - tłumaczy Grzegorz Warmuz. I dodaje: - Od poniedziałku będzie już pełna obsada i nie będzie tak dużego problemu. Pomocą służą także dwie osoby zatrudnione na staż.

 

 

 

Kierownik referatu przypomina, że informuje o możliwości składania zawiadomień dotyczących zbycia lub nabycia pojazdu można składać w wersji elektronicznej na stronie gov.pl.

 

 

Warunkiem jest posiadanie profilu zaufanego ePUAP. Do zgłoszenia należy także załączyć kopię lub czytelną fotografię umowy kupna-sprzedaży.

 

 

[nowe biuro jarocińskich wodociągów w centrum Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Przyczyną kolejek w referacie komunikacji jest zmiana przepisów, które nakładają obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu, czyli na przykład podpisania umowy kupna-sprzedaży pojazdu albo umowy darowizny pojazdu w terminie do 30 dni kalendarzowych.

 

 

Zbycie lub nabycie powinny zgłosić dwie strony - zarówno dotychczasowy jak i nowy właściciel pojazdu.

 

 

Osobom, które nie dopełnią tego obowiązku grożą kary w wysokości od 200 do 1.000 złotych nakładane w drodze administracyjnej przez starostę według wykazu przekazanego przez referat komunikacji.

 

Dotyczy to jednak tylko tych właścicieli, którzy nabyli pojazd po 1 stycznia 2020 roku. Tymczasem do urzędu zgłaszają się osoby, które sprzedały albo kupiły pojazd wcześniej. One, co prawda też muszą go przerejestrować, ale nie potrzebują tego robić natychmiast, ponieważ ich nie dotyczą kary nakładane przez starostę.   

 

 

[AKTUALIZACJA - czwartek, 6 lutego, godz. 8.00]

 

 

Cały czas napływają do nas informacje o trudnej sytuacji w jarocińskim referacie komunikacji.

 

 

- Jest już luty a ludzie i tak przychodzą jeszcze do wydziału komunikacji. Dzisiaj od 4 rano stali w kolejce. Numerki skończyły się po 7.15 - informuje pani Karolina.

 

 

Ktoś inny w komentarzu nie zgodził się z tą opinią.

 

 

- Nie od 4 tylko o 5.15 był pierwszy pan - trochę złe informacje ktoś tu ma. A numerki były wydawane od 7.22, więc kiepski informator.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wwwww
7 miesięcy temu ocena: 100%  26
Zdecydowana większość oczekujących potrafi cierpliwie poczekać, ale niestety znajdzie się czasem taki bydlak, któremu wujek do łóżka wchodził i on chce mieć wszystko na już i uj, bo mu się należy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
7 miesięcy temu ocena: 100%  25
Krzysiek szczerze nie mialem nigdy problemu ani na rejestracji ani prawkach. Zawsze fajnie obsłużony. Podejrzewam, ze niestety problem jest z Toba skoro i na rejestracji i na prawach cos nie tak. Kiedys podziekowalem za fajna obsługę i wiesz co uslyszalem " jesli ktos do mnie jest mily to nie mam powodu byc niemiła" i racja. Jestem sprzedawcą i jesli ktos jest do mnie jest chamem to tez jestem chamem! Jak Bog Kubie tak Kyba Bogu. Kiedys bylem swiadkiem jak koles opierdzielil babke, ze czeka w kolejce tyle czasu. Babeczka się tak zestresowala, ze jeszcze dłużej trwalo kasowanie. A w d** to Ciebie ktos powinien kopnąć, bo jesli mi sie nie podoba obsluga to to zglaszam dalej. Pod warunkiem, ze sam jestem czlowiekiem dla drugiej osoby. Sa w urzedxie osoby zmęczone zyciem, ale nie ladujmy wszystkich do jednego wora.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yes
7 miesięcy temu ocena: 100%  24
W poniedziałki do 18! Tak jak skarbowka! I nie bedzie trzeba brac urlopu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obywatel
7 miesięcy temu ocena: 100%  23
o godzinie 7.30 brak numerków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
7 miesięcy temu ocena: 91%  22
Ja nigdy nie miałem problemu z rejestracją. Jak by każdy na czas rejestrował swój samochód to by tak nie było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GallAnonin
7 miesięcy temu ocena: 21%  21
O karach jak w terminie się nie załatwi to piszą. powinni podbijać ludziom karteczki, którzy próbują to załatwić. Mąż dziś był 3 dzień pod rząd, było przed otwarciem, 20 osób stało i wszyscy się nie "załapali", mężuś oczywiście tez nie. Wcale ludzie nie brali po 10 bilecików. pytanie, ile osób dziennie przyjmują, bo rozumiem, że to niecałe 20 osób nie szło po bileciki tylko do jednego okienka, a jeśli już to przyjmnie 20 osób przez 8 godzin? A reszta co będzierobic?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie wierzę
7 miesięcy temu ocena: 100%  20
Nie obraż się, ale skoro twój mąż nie załatwił sprawy w ciągu trzech dni to chyba cię okłamuje i zwyczajnie jeździ na dziwki.
~ rth
7 miesięcy temu ocena: 91%  19
Tyle samochodów kupili mieszkańcy powiatu w ostatnim miesiącu? ..hmm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kup auto i w kolejkę
7 miesięcy temu ocena: 100%  18
Ja rozumiem wyprzedaże, fajne upusty, Mitsubishi Eclipse Cross, Toyota RAV4, Volkswagena Tiguan, ceny okazyjne, ale czy nie warto wziąć firmę która to zarejestruje? Wg mnie to prostsze niż stanie w kolejkach.
~ PIS
7 miesięcy temu ocena: 91%  17
Poprawiło się finansowo wszystkim Polakom.
~ Gość
7 miesięcy temu ocena: 97%  16
Denerwuje mnie zachowanie ludzi wchodza dra mordy, nazywaja od gluipch pzid... ciekaw jestem czy byli by zadowolneni gdyby na ich zony lub mezow albo na nich samych w pracy, tak mowiono na dodatek publicznie z nienawiscia... Ludzie kultury nie jak trzoda...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
7 miesięcy temu ocena: 100%  15
Ci co tak wrzeszczą i ubliżają mają niski poziom więc nie ma co się dziwić. Tacy nie znikną niestety, ale jak do niego ktoś idzie za sprawą sam nie przerobi takiej kolejki.
~ Anna
7 miesięcy temu ocena: 87%  14
To ze ci co rejestrują hurtem i biorą po 10 numerków ale oni tez wchodzili poza kolejnością. No i niech się redaktor zainteresuje tym jakie ogłoszenia w okienkach mają osoby pracujące. Zresztą ostatnio chyba się boją bo już pan nie maił ogłoszenia ze skupuje to i tamto. Jeszcze pomieszczenie powinno byc monitorowane - pulpit i obszar klienta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henrt
7 miesięcy temu ocena: 95%  13
Dlaczego nie pozostawiono jednego dnia w tygodniu referatu czynnego do godziny 18, byla to fajna sprawa bo nie bylo poterzeby brac urlop ale niestety nasze niezawodne STAROSTWO zdecydowalo ze to nie ma sensu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarex
7 miesięcy temu ocena: 78%  12
Kokejki to wina głupich przepisów wprowadzonych przez PiS a nie pracowników wydziału nieudolny rząd utrudnia Polakom życie a ludzie na nich głosują a narzekają na pracowników wydziału
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
7 miesięcy temu ocena: 80%  11
Głosuj na tych drugich.będziesz jeżdził hulajnogą,która nie wymaga rejestracji.
~ Kordian
7 miesięcy temu ocena: 100%  10
Oj tam oj tam, przecież nasza kochana władza robi wszystko dla naszego dobra. Jest cudownie, wszystkim żyje się lepiej, high life
~ Anna
7 miesięcy temu ocena: 100%  9
Dlaczego nikt nie napisal o osób ach, które rejestrują auta hurtowo (firmy) ? Biorąc po 10 numerków jednorazowo (każde auto, jeden numerek). To dzięki nim np. dziś od rana już nie było numerków.. Raczej ta kwestia powinna byc inaczej załatwiona, bo to co sie dzieje w komunikacji od polowy grudnia jest chore, jesli nie przyjedziesz o godz. 6 to nie ma co liczyć na numerek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edi
7 miesięcy temu ocena: 94%  8
Dokladnie. Firmy blokują bo biorą numery hurtem. Tacy powinni mieć osobne okienko i być osobno obsługiwani. Człowiek bierze urlop i jeszcze rano dowiaduje się że nie załatwi sprawy. Sama tak miałam. Przede mną pan naklikał koło 15 numerów a ja już niestety zonk. Cholery idzie dostać!
~ Nikola
7 miesięcy temu ocena: 100%  7
Prosze wyjasnic co to daje że złożę przez gov. Czy już nie muszę przychodzić do wydziału?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GallAnonim
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Też jesteśmy ciekawi. Bo chcielibyśmy wreszcie załatwić sprawę a tu za piernika nie idzie, ile godzin i ile prób trzeba zrobic aby się udało?