ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Lisew żegnał sołtyskę [GALERIA, SONDA]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    8.03.2019
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowa sołtyska Lisewa Paulina MatuszakNowa sołtyska Lisewa Paulina Matuszak fot. Karina Muszalska

Wybory sołeckie, sołtys, rada sołecka, gmina Żerków, Lisew

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Ostatnie wybory w gminie Żerków były wyjątkowe, pełne kwiatów i prezentów. Dotychczasowa sołtyska Lisewa, Lucyna Samolej postanowiła odejść na „emeryturę” po 16 latach władania wsią. – Mam już swój wiek. Teraz chcę odpocząć. Niech młodzi rządzą – powiedziała odchodząca sołtyska.

 

[wybrali nowych sołtysów - czytaj TUTAJ]

 

Wybory na sołtysa i rade sołecką Lisewa odbyły się w wyremontowanej sali wiejskiej, w której malowanie zakończyło się dopiero 7 marca. Przybyło 54 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Jedyną kandydatka na sołtysa zgłoszoną przez mieszkańców i która wyraziła zgodę na wzięcie udziału w wyborach, była Paulina Matuszak. W głosowaniu zdobyła aż 5o głosów. Po ogłoszeniu wyników nowa „szefowa” otrzymała z rąk ustępującej stosowną tablicę i różę.

 

- Sytuacja we wsi nie jest aż tak wesoła, ponieważ, nie ma w Lisewie sklepu, nie ma się gdzie spotykać, ludzie się ze sobą kompletnie nie widują, maja żal, że nic się we wsi nie dzieje. Na szczęście mamy już odnowioną salę wiejską i spróbuję to wykorzystać. Priorytetem jest założenie Koła Gospodyń Wiejskich dlatego należy doposażyć kuchnię przy sali. Wieś nie jest też zintegrowana i to jest kolejny cel mojego działania - integracja społeczności lokalnej - powiedziała nowa sołtyska Lisewa.

 

Do rady sołeckiej zgłoszonych zostało 6 kandydatów, spośród których wybrano 5 członków: Bozena Hałas, Ewa Luleczka, Lidia Mieloszyk, Grzegorz Filipiak, Sławomir Ratajczak.

 

Po przeprowadzonych wyborach zebranie wiejskie przerodziło się w uroczystość. Otóż mieszkańcy wsi przygotowali niespodziankę dla ustępującej szefowej wsi. Wręczyli jej ogromny bukiet kwiatów i bon podarunkowy do Rossmana. – Nie spodziewałam się tego – powiedziała wzruszona Lucyna Samolej. To nie koniec niespodzianek. Była sołtyska przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek.

Czy Koło Gospodyń Wiejskich powinno działać w każdej wsi?

ankieta dodana 08.03.2019, ilość wszystkich głosów: 106
TAK
74%
NIE
22%
NIE MAM ZDANIA
5%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A