ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Latają i ratują [WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    1.01.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Nieustanie ścigają się z czasem. Zawsze są na „stand by’u”. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wzywane jest do najtrudniejszych przypadków.

- Polecieliśmy do chłopca, który był pogryziony przez psa. Miał zmasakrowaną całą twarz…Widok był koszmarny - przypomina sobie Tomasz Golczyk, kierownik bazy HEMS w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) działa od listopada ubiegłego roku. Załoga składa się z trzech osób: ratownika medycznego, pilota i lekarza. To do dowódcy należy zawsze ostatnie słowo, czy maszyna wystartuje, gdzie usiądzie. Ratownik medyczny pełni podwójną rolę. Ma obowiązki lotnicze: obsługę urządzeń nawigacyjnych, współpracuje z pilotem, a po wylądowaniu udaje się z lekarzem do pacjenta. Zdarza się, że w czasie lotu ratownik odwraca swój fotel i z kabiny pilota „przechodzi” do przestrzeni medycznej, wspiera działania lekarza. Jednak na te czynności musi się zgodzić kapitan, a wtedy los całej załogi i pacjenta jest tylko w jego rękach.

Załogę LPR odwiedziliśmy z kamerą.


 

Zobacz wideo z naszej wizyty w ostrowskiej bazie HEMS

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!