ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Kurs programowania - jak dobrze go wybrać?

› Praca 3 miesiące temu    21.07.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 3 / 33%
A A A

Wraz z ich rozwojem internetu i technologii, pojawiło się kilka nowych profesji, na które zapotrzebowanie jest większe lub mniejsze. Jednym z cieszących się popularnością zawodów jest programista. Coraz więcej użytkowych przedmiotów działa na zasadzie zaprogramowanych odpowiednio programów. Na co dzień, w pracy, w szkole, czy podczas zabawy korzystamy z wielu aplikacji umożliwiających nam szybkie i odpowiednie zrealizowanie celów. Jeśli chciałbyś też poznać techniki programowania, ale nie wiesz jaki kurs wybrać przeczytaj ten artykuł.

Na rynku istnieje wiele kursów internetowych czy stacjonarnych oferujących naukę programowania. Ciężko jest zdecydować, który kurs wybrać, aby jak najwięcej z niego skorzystać, aby wiedza była przekazana we właściwy sposób. 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 Na potrzeby tego artykułu przejrzałam wiele stron, które oferują wszelkiego rodzaju kursy, w tym kurs programowania. Ciekawą ofertę znalazłam na stronie www.alx.pl. Oferta obejmuje kursy programowania w różnych środowiskach. I tak znajdziemy tam: 

 

• kurs programowania Python,

• kurs programowania Java,

• kurs programowania .NET,

• kurs programowania JavaScript,

• kurs programowania PHP,

• kurs programowania C/C++

 

Kursy są podzielone w zależności od tego, czy jesteś początkującym uczniem, czy już nieco wiesz. Oferowane kursy dzielą się na kursy dla młodszego programisty i kursy "dorosłe programowanie".

Kursy odbywają się na żywo, ale także istnieje wersja online. Decydując się na kurs mamy do wyboru różne tryby nauki - normalną i przyspieszoną. Zajęcia odbywają się semestralne raz lub kilka razy w tygodniu. Fajną opcją jest możliwość nauczenia się programowania w wersji kilkudniowej, w formie półkolonii. Naukę mogą rozpocząć już 13-latkowie. 

Czego mogę nauczyć się podczas kursu programowania? 

Kurs programowania jest prowadzony profesjonalnie, więc nawet młodzież uczy się dorosłego programowania. Jedynym wymogiem jest bardzo dobre posługiwanie się komputerem, w miarę szybkie pisanie i chęć do nauki. Po kursie młodszego programisty będziesz umiał posługiwać się komendami, poznasz tajniki kodu programowania, poznasz popularne biblioteki. W wersji dla starszych programistów poznasz zaawansowane techniki programowania oraz poszerzysz już istniejącą wiedzę. 

Kursy prowadzone są w małych grupach, co pozwala na skupienie, a także indywidualne podejście i profesjonalną pomoc. Zajęcia online odbywają się podczas połączenia video z prowadzącym zajęcia oraz z pozostałymi uczestnikami.  

Gdzie można pracować po ukończeniu kursu programowania? 

Na rynku europejskim, ale także i polskim brakuje dobrych programistów. Specjaliści w tej dziedzinie są w cenie, a ich zarobki mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie. Możesz pracować w firmach, które zapewniają różnorodne oprogramowania, ale także różny sprzęt AGD, czy samochody, Większość sprzętów działa dziś na zasadzie jakiegoś oprogramowania, które najpierw trzeba stworzyć, czyli zaprogramować. W zasadzie możesz znaleźć pracę w każdej dziedzinie gospodarki. Możesz także zostać freelancerem lub założyć własną firmę i szukać zleceń w internecie. Obecnie istnieje wiele serwisów, na których znajdziesz zlecenia w różnych kategoriach. 

Taka praca jednak wiąże się często z dużym stresem, wynikającym z goniących terminów i dużych wymagań. Więc jeśli jesteś osobą, która łatwo się irytuje i nie ma odporności na stres, może warto zastanowić się nad innym zawodem. 

Jeśli jednak fascynuje cię technologia, programy i ich działanie, chciałbyś sam tworzyć programy lub polepszać już istniejące, praca programisty jest dla ciebie idealna. 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.