ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Kupujcie kwiaty, wiązanki. Nie zostawiajmy producentów z towarem! WAŻNA AKCJA

› Wspieram jarocińskie miesiąc temu    31.10.2020
Bartek Nawrocki
komentarzy 41 ocen 4 / 25%
A A A

Jarocin. #wspieramjarocinskie Kupujemy kwiaty, wiązanki, pomagamy producentom, kwiaciarkom, kwiaciarniom. To niezwykle trudny dla nich moment. 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Po wczorajszej decyzji premiera Mateusza Morawieckiego cmentarze zostały zamknięte na czas od dzisiaj do 2 listopada (31 października, a także 1 i 2 listopada) [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

Decyzja rządu nie tylko pozbawiła Polaków możliwości odwiedzenia grobów bliskich z okazji świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, ale przede wszystkim mocno odbije się na całej branży producentów kwiatów i wiązanek. 

 

Już wczoraj na grupie #wspieramjarocinskie pojawił się post z apelem o kupowanie i odbieranie zamówionych wiązanek. Wielu producentów zapewnia, że prawidłowo przechowywane kwiaty, można zanieść na cmentarze już po zniesieniu zakazu. Oczywiście można je też zabrać do domu, czy ogrodu. 

 

"Oni zostali z towarem, który nie może czekać tydzień" - czytamy w poście. [WIĘCEJ TUTAJ] - Tam też można udostępnić swoją ofertę - [ZOBACZ]

 

 

Tylu ludzi produkowało kwiaty na cmentarz dla naszych bliskich. To często ich źródło utrzymania. Ich ciężka praca, która częściowo pójdzie na śmietnik. Kochani Jarociniacy jeśli możecie kupcie choć jedną doniczkę kwiatów, choć jedną paczkę ciętych kwiatów. Nie dziś to jutro, nie jutro to w poniedziałek lub wtorek - do domu, na taras, przed dom - apeluje pani Hanna.

Producenci apeluja o wzajemne wsprarcie w tym trudnym momencie

 

Kochani w ramach ludzkiej solidarności, tak od serca, kupcie piękne kwiaty, może ozdobicie nimi balkon, taras, ogród, może zaniesienie na groby gdy już rząd nam łaskawie pozwoli tam wejść. Dla branży kwiatowej i ludzi pracujących przy roślinach to ogromny cios i strata zainwestowanych pieniędzy z których mieli żyć do wiosny - pisze Byliniarnia Centrum Ogrodnicze. 

 

 

Prezes Rady Ministrów, przy okazji ogłaszania decyzji o zamknięciu cmentarzy zapowiedział pomoc rządu dla przedsiębiorców i handlowców związanych z branżą kwiatową. Szczegółów póki co nie podano. 

 

 W niektórych miastach pomoc lokalnym kwiaciarniom w zagospodarowaniu towaru przygotowanego na 1 listopada zaproponowały samorządy. 

Niewykluczone, że w Jarocinie do akcji wsparcia dla handlowców przyłączy się #strajkkobiet. Trwa ustalanie szczegółów akcji. 

 

Tymczasem zadzwonił do nas Pan Andrzej i zwraca uwagę, że mimo zamknięcia cmentarzy, możemy symbolicznie uczcić zmarłych.

 

- Możemy zapalić światełko pamięci, postawić znicz, kwiaty nie tylko na cmentarzu, ale jest przecież na naszym terenie, powiecie dużo innych miejsc poza cmentarzami, miejsc pamięci zbiorowej, pomniki, kapliczki, krzyże, tablice - myślę, że w tym momencie zapalenie tam takiego znicza, zostawienie wianka, będzie podwójnym symbolem, żeby te miejsca nie pozostały puste, zapomniane - apeluje.  

 

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (43)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomek
miesiąc temu ocena: 50%  43
TERAZ TO KWIATY WAŻNIEJSZE OD ROLNIKA ROLNIK MUSI SIĘ PROSIĆ KWIATY BĘDZIE SIĘ JEŚĆ skoro dostaną rekompensaty i jeszcze Ci też co mieli znicza wkłady dobre wkłady znicza są cały rok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KORAL
miesiąc temu ocena: 100%  42
Opamiętajcie się z tym zakupem kwiatów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
miesiąc temu ocena: 67%  41
A czemu takich akcji nie było dla rolników tylko musieli wychodzić na ulicę a handlarze czy jak tam dostaną pieniądze szkoda że nikt tak nie dbał o rolników ale teraz widać porównanie Już mam tak mieszane uczucia do władzy. aha to w takim razie dac wszystkim pieniądze a co. na targach też wiara nie kupuję rzeczy dac. wszystkim Polakom sprawiedliwie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
29 dni temu 40
Bo tylko rolnicy się liczą, i im trzeba dać, ci sprzedawcy kwiatów też czekali na swoje żniwa, a tu masz! Wszyscy chyba jesteśmy równi, i wszyscy jesteśmy Polakami.
~ Mieszkaniec Witaszyc
miesiąc temu ocena: 100%  39
Zapytaj się Zjednoczonej Prawicy, która rządzi w Jarocinie.
~ kat
miesiąc temu ocena: 88%  38
Pewnie burmistrz i starosta Jarocina da przykład i za swoje kupi a następnie wspomoże sprzedawców. Dołączą pewnie też radni każdej opcji bo oni dobro mają w sobie a nie tylko w buzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Witaszyc
miesiąc temu ocena: 100%  37
Zjednoczona Prawica, która rządzi w Jarocinie nic za swoje nie zrobi.
~ kto mi zapłaci za straty z powodu plandemii ?
miesiąc temu ocena: 60%  36
dlaczego akurat kwiaty, przecież wiele branż cierpi po blokadzie gospodarki, która na pewno się jeszcze pogłębi , taki mamy rząd i partie rządzące (PiS, SP, Porozumienie Gowina (adam należysz, jak możesz, nie zapomnimy...)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
miesiąc temu ocena: 86%  35
A kto dołoży tym ludziom co z dnia na dzien są czesto zwalniani?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OSP
miesiąc temu ocena: 40%  34
TO CO ZOSTALO WYPRODUKOWANE PRZEZ PRRZECIEBIORCOW ZAWIESC DO WARSZAWY ''''''''''
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
miesiąc temu ocena: 83%  33
Trochę głupio ja czytelnik aktualizuje info Red. Naczelnego "GJ"...https://www.pb.pl/arimr-i-kowr-odkupia-kwiaty-i-rosliny-1007189
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka Witaszyc
miesiąc temu ocena: 80%  32
A w Witaszycach cmentarze otwarte
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Witaszyc
miesiąc temu ocena: 71%  31
No i dobrze. Wystarczy nosić maski i trzymać 2m dystansu i za dużo nie dyskutować. Proste.
~ List od jarka w ramce na scianie wisi ?
miesiąc temu ocena: 57%  30
Nie narzekajcie na pis, przeciez adam jest w partii bedacej w koalicji rzadzacej z pis, nawet kiedys dostal na jakis list gratulacyjny od jarka :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Witaszyc
miesiąc temu ocena: 75%  29
Dokładnie, w mieście, gminie i powiecie JAROCIN rządzi Zjednoczona Prawica a nie jacyś pseudo ziemianie.
~ Znowu niedoinformowani ?
miesiąc temu ocena: 86%  28
Przeciez ARiMR odkupi kwiaty i rosliny od producentow, czy tam cos wiecie co sie dzieje w kraju ? Dzisiaj to oglosili , nic nie wiecie ? Chyba ze ktos chce poskupowac zeby potem się panstwo odkupilo ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Informator
miesiąc temu ocena: 62%  27
Normalnie wszyscy płaczą jak zawsze, a jak nie wiecie o co to o pieniążki idzie. Przecież Morawiecki powiedział ,ż,e od nich te kwiaty Agencja Rolna odkupi, ale już wypisują, że płacza, że nie będa mieli za co kupić sadzonei itp. przecież na wszystko dostaja dfopłaty rolne, Za palwo dopłaty, za sadzonki , dopłaty, , za posiadanie ziemi dopłata do każdego hektara, Zobaczcie jak te kobiety - rolniczki dzisiaj wygladają a jak kiedyś wyglądała chłopo-rolniczka , teraz każda paznokcie, wymalowana, i co tydzień u fryzjera, A ponadto kiedyś rolnik jeżdził rowerem i to jakim , ale inne czasy śą - rozumiem , ale jakie teraz maja fury ,A tak a propo tych samochodów na wsi to stoja po3 na podwórzu .
~ ksiadz
miesiąc temu ocena: 43%  26
JAK SIĘ LUDZIE NIE OPAMIĘTAJĄ ! TO KARA BOŻA NAS WSZYSTKICH DOTKNIE. Tych co sa za PIS i tych co sa za PO, PSL, SLD i innymi partiamii, ZOSTANIE PO NASZ WSZYSTKICH PYŁ i wtedy nikt już nie będzie protestował. Jest jednak różnica; jedni będą zbawieni a jedni potępieni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Filip
miesiąc temu ocena: 80%  25
No jako to Przecież ci za PiS będą zbawieni poza kolejka
~ OBYWATEL POLSKI
miesiąc temu ocena: 48%  24
Zobaczcie jak wściekłe psy szczekaja na rzad, a 500 plus biora i stoja po te pieniążki w kolejkach w Domu Opieki Społecznei i PCPR . Nigdy tyle ludzie nie mieliście wqolności i pieniędzy co teraz ,A JAK CHCECIE WOJNY DOMOWEJ to będziecie mieli. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. OPAMIĘTAJCIE SIE POLACY !!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Ja
miesiąc temu ocena: 69%  23
Znam się właśnie bardzo dobrze, dlatego tak napisałem. Znam się bardzo dobrze na finansach publicznych i środkach z których one pochodza , Zakończcie już tą wojnę między sobą ludzie.
~ Ja
miesiąc temu ocena: 71%  22
A z czego rząd ma pieniądze, które tak rozdaje? Pomyśl a później pisz te farmazony. Wiesz z jakich pieniedzy finansowane jest 500+, na pewno nie masz zielonego pojęcia więc przestań pierd....
~ ROBERT
miesiąc temu ocena: 73%  21
Podobno rząd ma odkupić kwiaty i dać rekompensaty...ale z czego? Z czyich pieniedzy? Przecież oni rozdają nasze ciezko zarobione pieniądze na prawo i lewo. Niech Morawiecki z kaczorem i całą swoją świtą zaplacą z wlasnej kieszeni. Przedsiębiorcy sobie poradzą jeśli nieudolny rządy PISiorów nie będą im przeszkadzać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 100%  20
proponuje PO żeby kupili kwiaty. namawiają do strajku to niech każdy kupi kwiat co strajkuja.rolnicy też A nie tylko gadają jak Judasze
~ Ja
miesiąc temu ocena: 56%  19
Znowu zwykli ludzie muszą ratować gospodarkę i pomagać. Jestem za akcją ale popieram żeby PISiory zapłaciły ze swoich kieszeni
~ Ol;eś
miesiąc temu ocena: 47%  18
Albo Ty kupisz człowieku,w ranach akcji albo rząd odkupi to na jedno wyjdzie , więc czego tak szczekacie.
~ Yeti
miesiąc temu ocena: 67%  17
Niech Morawiecki za swoje tzn żony kupuje....on i jego szef wypierdek doprowadzają ten kraj do upadku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
miesiąc temu ocena: 94%  16
A kto pomoże za chwilę innym ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczera Prawda
miesiąc temu ocena: 38%  15
Pan premier teraz niech po odbiera wszystkie kwiaty i wiązanki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
miesiąc temu ocena: 79%  14
Przecież bylo mówione nie idziemy 1 listopada na cmentarz cały czas to trąbiono nawet odwołano mszę św. Więc o co chodzi? Tylko raz w roku pamiętasz o zmarłych? Biznes się dobrze zabezpieczył dlatego że wiązanki sztuczne i żywe kwiaty już dawno pokupione. Tylko spóźnialscy brali kwiaty we 1 listopada.
~ Wiola
miesiąc temu ocena: 69%  13
Kupiłam dzisiaj piękne wrzosy na Wrocławska 120.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Seb
miesiąc temu ocena: 71%  12
Wrzosy tylko jesienią. Wrzośce cały rok. Poza tym one też są stawiane na grobach i handlarze mają ich bardzo dużo, tak samo jak chryzantem.
~ Seb
miesiąc temu ocena: 54%  11
Wrzosy są cały rok żadna rewelacja
~ jacekpl
miesiąc temu ocena: 67%  10
Wiązanki złożyć obecnym i przeszłym rządzącym w hołdzie za stan Kraju i przyszłości dla mieszkających i przyszłych pokoleń za Rozwój i Przyszłość
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miru$
miesiąc temu ocena: 67%  9
To porównaj sobie zachorowania we Francji i w Polsce ale porównaj liczebność kraju i zobaczymy czy będzie tak dobrze
~ Michał
miesiąc temu ocena: 67%  8
A jaki stan? Jest o wiele lepiej niż we Francji i Włoszech. Nawet takie małe czechy nie dały rady z epidemia. Więc pytam coza głupoty piszesz.
~ Koral
miesiąc temu ocena: 73%  7
Może Morawiecki wykupi za swoje prywatne pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ann
miesiąc temu ocena: 67%  6
Zgadza się,dlaczego ludzie mają płacić za durne decyzje.
~ do Xxx
miesiąc temu ocena: 60%  5
TWOJE pieniadze są też z moich podatków więc siedz cicho. A niby dlaczego ma wykupić Morawiecki, ? On zarabia adekwatnie mało do tego co robi ! Ty mu człecze nie dorównujesz do pięt więc siedz cicho .
~ Xxx
miesiąc temu ocena: 45%  4
Jego pieniądze są tak z naszych podatków
~ Dziadzia
miesiąc temu ocena: 41%  3
Koral jaki ty mądry jesteś. Geniusz