ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Kręte „drogi” ścieżki rowerowej między gminą a powiatem

› Aktualności ponad rok temu    10.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Rok 2016. Podpisanie porozumienia w sprawie budowy scieżki rowerowej Jarocin - Żerków Rok 2016. Podpisanie porozumienia w sprawie budowy scieżki rowerowej Jarocin - Żerków  fot. A. Konieczna (archiwum)

Temat budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi ma już swoją historię a sam projekt najwyraźniej nie ma szczęścia. Pech chciał, że do tej budowy trzeba było „dwojga” - burmistrza Jarocina i starostę, nawet trojga, bo jeszcze burmistrza Żerkowa. Tych dwoje pierwszych jest w tej sprawie jednak najważniejszych.
 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Nie jest tajemnicą, że między gminą Jarocin a powiatem zawsze iskrzyło. Dobrze było tylko wtedy, kiedy na stanowisku starosty był Bartosz Walczak - protegowany burmistrza Adama Pawlickiego.
 

 

Wtedy też powstała koncepcja budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Na żerkowskim rynku z przytupem podpisane zostało nawet porozumienie trzech samorządów w sprawie współpracy przy tej inwestycji i wspólnego finansowania ścieżki [więcej na ten temat TUTAJ]. Później jednak starosta Walczak został odwołany z funkcji. Jego miejsce zajął Teodor Grobelny a powiat odciął się od gminy Jarocin. Odwrotne relacje też nie były zbyt przyjazne.
 

 

Temat ścieżki stał się sztandarowym przykładem oziębłości wzajemnych stosunków i można powiedzieć - ofiarą tego konfliktu [więcej czytaj TUTAJ].
 

 

[UWAGA, czeka nas ważna zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

Oba samorządy do tego stopnia nie mogły się dogadać, że w rezultacie burmistrz Jarocina zdecydował, że będzie budował swoją ścieżkę - tylko na terenie gminy Jarocin, czyli do ostatnich zabudowań w Wilkowyi [więcej czytaj TUTAJ]..
 

 

Z kolei powiat z gminą Żerków pracowały nad swoim projektem ścieżki - wzdłuż drogi powiatowej Jarocin - Żerków. Ta budowa został już nawet rozpoczęta i jest w trakcie realizacji [szczegóły TUTAJ].

 

 

Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych zmieniła się władza w powiecie. Rządy objęła Lidia Czechak (PiS). Temat budowy ścieżki rowerowej między gminą Jarocin a powiatem wrócił i był jednym z punktów spotkania burmistrza i starosty.
 

 

Adam Pawlicki zadeklarował, że gmina Jarocin wesprze powiat finansując połowę kosztu budowy nowej ścieżki na swoim terenie. Stanęło na tym, że należy przeprojektować przebieg ścieżki i poprowadzić ją tam, gdzie teraz nie ma chodników.
 

 

- Jeśli powiat podtrzyma swoją obietnicę i przeprojektuje ten odcinek, to myślę, że na wiosnę ścieżka może być wybudowana - deklaruje Adam Pawlicki.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ To już było...
ponad rok temu ocena: 100%  11
Sitwa to rządziła kiedyś. A popierał ją Jozin z Bagien. Dyrektorka z Joku z wyrokiem za lepkie rączki, prezio i księgowa od wysypiska z zarzutami karnymi, prezio od mieszkaniówki z wyrokiem nakazującym zwrot pieniędzy do spółki, prezio od basenów co kupił płytki ceramiczne od syna, który złamał ustawę antykorupcyjną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu 10
Platfuski fachowcy od VAT u
~ czy powiat zabezpieczył środki? czy radni podjęli odpowiednią uchwałę? co na to wicestarosta?
ponad rok temu ocena: 90%  9
pani Szymkowiak, jako wice od inwestycji proszę poinformować mieszkańców, czy pani zadniem jako fachowca i znawcę od inwestycji, które pani podlegają będzie budowana ścieżka czy nie? czy ma pani takie przebicie że potrafi pani merytorycznie przekonać radę aby dała pieniadze?czy zabezpieczyła pani pieniadze na ta inwestycję? Mieszkańcy chcą wiedzieć, a pani musi mieszkańców informować,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szpital wychodzi na prostą wg Martuzalskiego
ponad rok temu ocena: 73%  8
629.000 straty w szpitalu tylko w styczniu 2019. Plan finansowy szpitala który zostawił prezes szpitala Mazurek szef lokalnej Platformy Obywatelskiej to strata szpitala w 2019 w wysokości 5.588.000. Ponad 5,5 miliona straty. Powiat będzie musiał pokryć tę stratę. Na drogi i ścieżki zabraknie kasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koalicja PiS i PSL ma inne priorytety
ponad rok temu ocena: 87%  7
Oni wolą utrzymywać dwóch sekretarzy powiatu. Jednego niezgodnie z prawem zwolnionego i drugiego partyjnego dublera z PSL. Za chwilę będą utrzymywać dwóch dyrektorów PCPR. Jednego niezgodnie z prawem zwolnionego i drugiego partyjnego dublera z PiS. Ważniejsza realizacja programu PARTYJNE KORYTO PLUS niż budowa ścieżek i dróg.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pożyjemy zobaczymy czy mam rację
ponad rok temu ocena: 80%  6
Nie wierzę że powiat będzie budował ścieżkę z Jarocina do Wilkowyi. Nawet z 50%dofinansowaniem z gminy Jarocin którą deklaruje burmistrz Adam Pawlicki. Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala po dwóch latach rządów PO w szpitalu prezesa Mazurka lat 72 i nadzorcy Martuzalskiego lat 62 na to nie pozwoli. Powiat w ciągu ostatnich 7 miesięcy przelał do szpitala 2,7 miliona złotych. W tym na bieżącą działalność wynikającą że strat szpitala 1,3 miliona w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Po dwóch latach rządów PO w szpitalu w tym roku powiat będzie jeszcze musiał przelać około 3-4 miliony w zależności od efektów i decyzji nowego prezesa szpitala z PiS Henryka Szymczaka lat 65.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasjer
ponad rok temu ocena: 93%  5
Za co powiat chce zbudować ścieżkę do granic gminy Jarocin? Ciekawe czy w ogóle mają zabezpieczone środki na ten kawałek z Żerkowa do Lutyni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OLO
ponad rok temu ocena: 60%  4
BRAWO ŻERKÓW!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ż-r-w
ponad rok temu ocena: 43%  3
a ja się ciesze że będzie zrobiony ten fragment górki bo to najbardziej niebezpieczny odcinek
~ Aqq
ponad rok temu ocena: 83%  2
Za co brawo??? Za ścieżkę donikąd? Gdy chociaż była do skrzyżowania na Lisew to miałaby sens, a tak urwana będzie tylko pośmiewiskiem w TVN Turbo.
R E K L A M A