ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Kotliński DPS potrzebuje pomocy. Fundacja Ogród Marzeń zareagowała natychmiast [ZDJĘCIA]

› Wspieram jarocińskie miesiąc temu    3.11.2020
Anna Konieczna
komentarzy 16 ocen 3 / 33%
A A A
Przekazanie koncentratora tlenu na potrzeby DPS-u w KotliniePrzekazanie koncentratora tlenu na potrzeby DPS-u w Kotlinie fot. DPS Kotlin

Pracownicy i podopieczni kotlińskiego DPS-u znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. U prawie 150 osób wykryto zakażenie koronwirusem. Placówkę zamknięto z częścią załogi i pensjonariuszami. W tej sytuacji potrzebna była natychmiastowa pomoc, między innymi w zakupie sprzętu, który ratuje życie. Na apel w wsparcie zareagowała jarocińska Fundacja "Ogród Marzeń".   

 

Tydzień temu Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie po wykryciu zakażenia koronawirusem u 146 osób z personelu i pensjonariuszy, został zamknięty.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W środku przebywa 24 pracowników. Razem z nimi na izolację zdecydowała się wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Wszyscy opiekują się 119 pensjonariuszami DPS-u, z których 97 choruje na Covid-19. Niestety, 2 z nich w tym czasie zmarło. 

 

[więcej o sytuacji kotlińskiego DPS-u przeczytasz TUTAJ]

 

Placówka cały czas potrzebuje wsparcia. Pisała o tym starosta Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych.   

 

[PILNIE potrzebne osocze - apel i propozycja burmistrza Jarocina - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

„Jeżeli jakiś wolontariusz chciałby pomóc w Domu Pomocy Społecznej zachęcamy do kontaktu, poszukiwani opiekunowie, pielęgniarki. W tym trudnym czasie musimy być razem.” [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Z kolei dyrektor placówki, który sam zmaga się z koronawirusem, apelował:

 

„Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc. Może posiadacie w swoich domach koncentratory tlenu, które w tej chwili są niewykorzystywane, a wypożyczenie ich pozwoli wesprzeć nas w działaniach ratowania życia mieszkańców DPS?” [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

 

[kto nas poinformuje o kwarantannie - kolejne zmiany zasad - o tym więcej czytaj TUTAJ]

 

Na apel natychmiast zareagowała Beaty Frąckowiak-Piotrowicz, szefowa jarocińskiej Fundacji "Ogród Marzeń" i uruchomiła zbiórkę na zakup potrzebnego urządzenia.

 

Zanim jednak udało się zebrać wymaganą kwotę, podjęta została decyzja, że fundacja wyłoży pieniądze i kupi koncentrator.

 

Tak też się stało. Urządzenie zostało już dostarczone do DPS-u.

 

- Urządzenie jest własnością fundacji. Zostało wypożyczone do placówki w Kotlinie. Jeśli już nie będzie tam używane, a ktoś inny będzie je potrzebował, to z kolei zostanie wypożyczone jemu. Być może będzie to ktoś z podopiecznych naszej fundacji. Oby nie, ale życie pisze różne scenariusze - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz.    

 

Koncensator kosztował blisko 5 tysięcy złotych, a na koncie zbiórki jest na razie 3.400 złotych. Akcja więc trwa nadal. Szefowa Fundacji "Ogród Marzeń" kieruje szczególne podziękowania do tych, którzy już wpłacili pieniądze. Apeluje jednocześnie o przyłączenie się do zbiórki.   

[o sytuacji w DPS-ie w Raszewach przeczytasz TUTAJ]

 

Dowolne kwoty można wpłać na konto Fundacji „Ogród Marzeń” z dopiskiem: „cele statutowe” lub „covid”, nr rachunku bankowego: 76 8427 0009 0029 9055 2000 0001

 

Oficjalne podziękowania wystosowała także wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, która przebywa w kotlińskiej placówce i wspiera załogę w opiece nad pensjonariuszami:  

 

„(…) Chcę podziękować Fundacji Ogród Marzeń za natychmiastową reakcję i zakup koncentratora tlenu. Urządzenie jest już w kotlińskim Domu Pomocy Społecznej. Podziękowania kieruję w stronę pani Beaty Frąckowiak-Piotrowicz - prezesa Fundacji Ogród Marzeń, która zainicjowała zbiórkę oraz panu Piotrowi Pryczkowi, który dostarczył nam sprzęt. Jednak najbardziej chcę podziękować wszystkim Darczyńcom, ponieważ w tym trudnym czasie każda złotówka jest na miarę złota. Kolejny raz mieszkańcy naszego powiatu pokazali swoją solidarność! Koncentrator tlenu to urządzenie, służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Dziś jest niezbędne w pomocy naszym podopiecznym , którzy często maja problemy z oddychaniem. Obecnie w DPS-ie przebywa 120 mieszkańców. Trudna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy jest bardzo dynamiczna i często potrzebujemy kilku urządzeń jednocześnie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.”     

 

 

[AKTUALIZACJA, godz. 14.00]

 

Z ostatniej chwili. Jak się dowiedzieliśmy do kotlińskiego DPS-u jedzie już jeszcze jeden koncentrator tlenu. Tym razem zakup sfinansował Lions Club Jarocin.

 

 

 

Nowy - 44. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (22)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ag
  25 dni temu ocena: 80%  22
  Wszystkich madrali do dps na wolontariat gdy popracuja w warunkach tam panujacych nie beda mieli sił mlec jezorami tych glupot.Kazdy madry w domku na kanapie .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zresztą jak Andrzej z Kanbudu
  20 dni temu ocena: 100%  21
  Skazany za .. oddeleguje strażaka, taki twardy jest :-)))
  ~ C19
  29 dni temu ocena: 100%  20
  Krawiec członek rady nadzorczej szpitala i dyrektor DPS na kwarantannie. Prezes szpitala poza szpitalem, pewnie na zwolnieniu lekarskim, bo nic nie pisali że na covid, a innego wytłumaczenia nieobecności raczej być nie może. A to teraz dwie najważniejsze placówki na placu boju z covidem. Aż strach się bać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja pier... e
  29 dni temu ocena: 100%  19
  Jak ludziom potrzebny jest tlen, to niewykluczone że mają postępujące zapalenie płuc covidowe. Tlenem im życia nie uratujecie. Natychmiast szpital. A ty Krawiec apelujesz o koncentratory tlenu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hanzo
  29 dni temu ocena: 100%  18
  Niech prezez Jarosław rzuci groszem ze swojej pensji
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to jest dno
  miesiąc temu ocena: 100%  17
  jeżeli ludzie nie widzą różnicy między opieką a koniecznością leczenia, albo taki bełkot ze szpitale nie chcą podopiecznych przyjąc bo w DPSie maja lepszą opiekę, to mozna powiedzieć: Jarocin to dom wariatów!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gdzie ta Solidarność???
  miesiąc temu ocena: 92%  16
  Przy takim ROZWOJU trzeba się prosić o 5000 zł????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ prosimy itutaj o nformacje
  miesiąc temu ocena: 100%  15
  mam pytanie, jeżeli jak pisała gazeta jarocińska, stan chorych podopiecznych DPSu jest poważny i brakowało tlenu, gazeta pisała o tym także, to dlaczego tych chorych nie przewieziono do szpitali gdzie przyjmuja zakażonych Covidem do hospitalizacji? Przecież DPS to placówka opiekuńcza a nie lecznicza. Jestem pełen podziwu dla osób które tam pracują łacznie z p. Kasia Szymkowiak vicestarostową, ale mam inne pytanie, czy ci chorzy pensjonariusze są pod stałą opieką lekarską, jaki jest najcięższy stan pensjonariuszy ilu takich jest i czy mają właśnie stałą opiekę medyczną? Nie rozumiem określenia:" Placówkę zamknięto z częścią załogi i pensjonariuszami. " czy sa tam lekarze? piszecie że Lionsi dokupili koncentrator tlenu, super! tylko dlaczego tych osób potrzebujacych wspomagania tlenem nie kieruje się do szpitali? kto o tym decyduje? DPS nie jest jednostka leczniczą? jak wyglada opieka medyczna w tej chwili w DPSie w Kotlinie? Kto nadzoruje, kto p[odejmuje decyzje? czy rodziny wiedzą?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewelina
  29 dni temu ocena: 67%  14
  Jestem pełna podziwu dla P. Wicestarosty. I oczywiście p. Dyrektor w Rogowie, powiat gostyński. Brawa dla tych pan za to, że nie wywyzszaly się i że na równi z opiekunkami pracowały. Ogromny szacunek.
  ~ to jest dno
  miesiąc temu ocena: 82%  13
  Personel jesteś durny, lekarz rodzinny przez telefon decyduje czy choremu się pogorszyło, czy potrzebuje wspomagania tlenem?! A kto podjął decyzję i na jkiej podstawie że chorzy w DPSie muszą być wspomagani tlenem? ktory lekarz podpisał się pod ta decyzją? czy widział chorego? badał go? a kto stwierdza zgon w DPSie? co jest wpisywane w rubryce przyczyna smierci?
  ~ Personel
  miesiąc temu ocena: 17%  12
  Jest pielęgniarka w dps dzien i noc a do tego jest w stałym kontakcie lekarz rodzinny. W razie pogorszenia stanu przyjeżdża karetka ale to oni decydują. Satysfakcjonuje odp
  ~ Personel
  miesiąc temu ocena: 33%  11
  Ale kto ma wsiąść w auto i zawieźć osobe lezaca do szpitala? Po to wzywa sie karetke i ona decyduje czy zabiera pacjenta czy go zostawia
  ~ kto odpowie za smierć podopiecznych w DPSie Kotlin którzy zmarli, lub umra na Covid? czy szpital i starostowa wie że tam są chorzy na Cowid i potrzebuja tlenu? czy tam są lekarze?
  miesiąc temu ocena: 93%  10
  do Personel: to nie chodzi o wprowadzanie w błąd, myślę że masz trudności czytania ze zrozumieniem. Piszesz kompletne bzdury! co to ma znaczyć że szpital i DPS podlegaja pod powiat? Nic nie rozumiesz! Ludzie chorzy z Covidem jeżeli stan jest cięzki muszą znależź się w szpitalu a nie w jakimś DPSie!!!! Jeżeli osoba odpowiedzialna za prowadzenie DPSu wie że wsród podpopiecznych są chorzy na COvid i maja problemy z oddychaniem(a tak wynika z wczesniejszych informacji) potrzebuja tlenu więc sa w ciężkim stanie to nalezy powiadomić albo przewieć chorego podopiecznego do szpitala, jeżeli ktoś nie podejmuje takiej decyzji a chorzy z powodu Covid umieraja albo umrą w DPSie to jest prokurator. Zapytaliśmy wcześniej czy w DPSie chorzy na Covid maja stałą opieke lekarską, ? czy szpital w Jarocinie wie ze tacy chorzy są w DPSie Kotlin? i nikt nic nie odpowiedział, nawet Gazeta zatkala uszy i nic nie pisze kto leczy i kto się opiekuje chorymi na Cowid w DPSie? Dlaczego? kto odpowie za smierc pacj
  ~ do Personel
  miesiąc temu ocena: 46%  9
  Nie wprowadzaj w błąd. Zarówno szpital Jarocin a takżę DPS Kotlin podlegaja pod powiat zarzadzany przej je... PIS. Malina w szptialu to przyjaciel KRAWCA , Niedawno sie chwali ze wykonał kontrakt to niech bierze.
  ~ Personel
  miesiąc temu ocena: 40%  8
  Szpitale nie chca brac chorych gdyz twierdzą ze tutaj mieszkańcy maja lepsza opieke niz w szpitalu. O czymś to świadczy
  ~ Sławka zrób z nim porzadek
  miesiąc temu ocena: 100%  7
  I co pielegniarki DPS znowu za grosze pracujecie w narazeniu a ten pajac pierwszy po nagrode poleci dla siebie i swoich jak to sie skończy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ %%%%%$$$$$$$$$$
  miesiąc temu ocena: 100%  6
  DYREKTOR KRAWIEC WPŁACIŁEŚ JUZ CHOCIAŻ MINUS JEDEN GROSZ ? CZARNY KOŃ WYBORÓW 6,6% WPLACIŁ ? BENIFICJENCI PIS WPŁACILI ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jacekpl
  miesiąc temu 5
  do posłuchania wywiad o coviku19 https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ urządzenie kosztuje około 5tys zł a wy tyle szumu robicie, przecież to grosze
  miesiąc temu ocena: 90%  4
  na każde normalne miasto
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ptt
  miesiąc temu ocena: 100%  3
  To powiatowa jednostka, podlega pod powiat. Dlaczego w powiecie nie ma pieniędzy?
  ~ dyrektor DPS
  miesiąc temu ocena: 93%  2
  PISOWSKA ZARAZA SIE ROZLALA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to jest konkret a nie wyręczanie nieudacznika aparatczyka
  miesiąc temu ocena: 100%  1
  Wiadomo ilu juz KRAWIEC zaraził towarzyszy z PIS a ci pracowników w jednostkach w których ściemniają ? PCPR KRUS ARIMR ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji