ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Kotlin. Nowy przewodniczący wygrał dwoma głosami. Sześciu radnych wolało kobietę [VIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    20.11.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 5 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Pierwsze posiedzenie Rady Gminy w Kotlinie trwało zaledwie 1,5 godziny. Najwięcej czasu zajęło imienne głosowanie na przewodniczącego i jego zastępcę. Wzięło w nim udział tylko czternastu radnych.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Obrady na początku poprowadził radny - senior, którym jest Hieronim Adamski. Odczytał test przysięgi, którą radni kolejni radni potwierdzili słowem: "Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg". Nieobecny był Tomasz Kosiński, który usprawiedliwił się obowiązkami służbowymi. Ślubowanie złożył również nowo wybrany wójt Mirosław Paterczyk. 

 

Komisja skrutacyjna przeprowadziła tajne głosowanie na przewodniczącego. Zgłoszone zostały dwie osoby: Czesław Moch i Dominika Kwiecińska. Po przeliczeniu kart okazało się, że za liderem komitetu wyborczego, który ma większość w radzie, opowiedziało się 8 osób. Jego konkurentkę poparło 6 osób. Dominika Kwiecińska została także zgłoszona jako kandydatka na zastępcę. Przegrała jednak z Beatą Skowrońską. Głosowanie znów zakończyło się wynikiem 6:8. Wyniki zostały przyjęte oklaskami.

 

Pragnę wszystkim serdecznie podziękować za wybór na to jakże odpowiedzialne, ale i również zaszczytne, stanowisko, mianowicie przewodniczącego rady gminy. Drodzy państwo, wysoka rado, bo do Was się zwracam przede wszystkim. Mimo że różnica głosów jest nieduża, ale będę robił wszystko, żeby być przewodniczącym wszystkich Was, szanowni państwo - powiedział Czesław Moch po wyborze. 

   

Za wybór podziękowała także Beata Skowrońska. Zadeklarowała, że liczy na dobrą współpracę ze wszystkimi radnymi oraz wójtem.

Znacznie trudniej było znaleźć chętnych do pracy w komisji rewizyjnej. Radni złożyli deklaracje dotyczące komisji stałych, w których chcą pracować. 

 

 

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ marks
ponad rok temu 5
Jak dobrze że są trzynastki,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
ponad rok temu ocena: 44%  4
Gratulacje Panie Wójcie, wytrwałości i sił w dalszych działaniach. Czas by pokazać buble C.M oraz W.K .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ weź
ponad rok temu ocena: 36%  3
Nika weź przestań i weź pojedź ta drogą; nie widziałem na niej pociągów ale mieszkańców a i owszem. Przez 8 lat...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABC
ponad rok temu ocena: 48%  2
Gratulacje Panie Moch. Źyczę mocnej jazdy. Audyt na początek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nika
ponad rok temu ocena: 56%  1
Audyt to powinien być za jego i Pana W.K. poczynania zwłaszcza za inwestycje na gruncie nie będącym własnością gminy Kotlin np. droga za PKP wykonana na gruncie PKP za gminne pieniądze.
R E K L A M A