ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Kosztowna naprawa mostu w Nowy Mieście

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    30.08.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 6 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. GDDKiA o. Poznań

Nowe Miasto. Most w Nowym Mieście. Most DK 11. Korki na DK 11. Utrudnienia

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - zakończony właśnie remont mostu na Warcie w Nowym Mieście kosztował ponad 2,5 mln zł.

- Remont przeprowadzono w celu poprawy nośności mostu, który polegał na wzmocnieniu dźwigarów głównych, sprężeniu ich kablami zewnętrznymi  ponadto wykonano wyrównanie i wymianę nawierzchni - informuje Alina Cieślak, specjalista ds. komunikacji w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawcą inwestycji, którą w obawie o korki częściowo realizowano w nocy, była warszawska firma Intop. Pytanie otwartym pozostaje  - jak długo sprężona konstrukcja wytrzyma bez ingerencji ekipy remontowej. Ostatnio udało się zaledwie kilkanaście miesięcy.

Winna jest nie tylko wadliwa konstrukcja samej przeprawy, ale też ponadnormatywne transporty. Jak pokazały badania, przez most przejeżdżają pojazdy ważące nawet 70 ton [ZOBACZ TUTAJ].  

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Generalna dyrekcja dróg i mostów
ponad rok temu ocena: 100%  6
Most należy rozebrać po czym wyszukać miejsce gdzie stan rzeki jest niski i uruchomić przeprawe brodową .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwatorpolski
ponad rok temu ocena: 83%  5
co robic..?! nawiesc tony piachu czy czego tam i zlikwidowac nazwe most oddzielic lewa prawa strone wody i zero problemu.. fachowcy szkoda gadac..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inżynier-konstruktor-budowlaniec
ponad rok temu ocena: 100%  4
Znowu kasa poszła w błoto, ten most jest nie do naprawienia, mydlenie oczu za nasze pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  3
To samo niech zrobią w Pyzdrach ,z tamtejszym mostem. Zwiększą nośność, a po co.. za rok ,góra półtora, znów będą most remontować.Właściwie powinni go zamknąć i zrobić porządny z nowy konstrukcyjnie most , choćby wiszący, a pyzderski i śremski przejmą ruch na czas budowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ big one
ponad rok temu ocena: 93%  2
Nie tak źle. Niektóre ścieżki rowerowe na wsiach są droższe. A że nikt nie wspomni o nędznej firemce z Kalisza co niby remontowała asfalt Komorze - Boguszyn. Fale Dunaju, na krzywo sfrezowaną drogę z opadniętym poboczem wylali badziewny asfalt i zadowoleni. Taka sama sytuacja N. Miasto - Komorze. Raz, że dłubali parę metrów pół roku to i tak partactwo wyszło. Jak można tak pofalowaną drogę oddać do użytku. Czy w tym kraju nic nie może być zrobione jak należy? Każdy musi się nachapać i zaś fuszerki powstają. Partacze patrzcie na drogę Klęka - Żerków. Tyle lat i spoko. Tiry też jeżdżą, a jest równo, bezpiecznie i asfalt przyczepny. Ale nie, bo trzeba dziadów brać bo tanioooo. Jak wygląda połatana 11 do Kórnika? Podskakuje się na tych łatach jak starym 2CV po poligonie. Ale jest remont. I starczy na kilka lat. ŻAL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koniec
ponad rok temu ocena: 100%  1
Z Nowego Miasta do Komorzy to jak położyli nowy asfalt to myślałem, że coś mi z autem się stało tak telepało. Okazało się, że asfalt jest źle wylany i są poprzeczne nierówności. Dziwi mnie kto dokonał odbioru takiego bubla. Przecież ta firma nie powinna dostać wynagrodzenia za wadliwe wykonanie nawierzchni.
R E K L A M A