Kościelniak poza finałem

Kościelniak poza finałem - Zdjęcie główne

Marzena Kościelniak nie awansowała do finału biegu na 400 m ppł podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Lekkiej Atletyce, które w niedzielę zakończyły się w Barcelonie. W półfinale zajęła ósme miejsce (56,72). W sumie uzyskała czternasty czas półfinałów.Fot. Bartłomiej Zborowski (PAP)

Na półfinale zakończyła się przygoda wychowanki UKS Przełaj Żerków w Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce. W swoim biegu zajęła ósme miejsce. W finale zwyciężyła Rosjanka Natalia Antiuch, która uzyskała bardzo dobry czas - 52,92, będący nowym rekordem mistrzostw Europy.

Ostatecznie Kościelniak nie wystartowała, jak wcześniej planowano, w biegu sztafetowym 4x400 m. Anna Jesień zdołała na tyle się wykurować, że wspomogła swoje koleżanki. Polki zajęły w eliminacjach szóste miejsce i nie awansowały do finału.