ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Koronawirus w przedszkolu? Dementujemy plotki [AKTUALIZACJA]

› Koronawirus - Raport 29 dni temu    9.07.2020
Karina Muszalska
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Niepubliczne Przedszkole "Puchatek"

Podejrzenie koronawirusa w jednym z przedszkoli w gminie Jarocin.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Niestety, ale sytuacja epidemiczna w naszym powiecie jest niepokojąca. Od 25 czerwca do dnia dzisiejszego zachorowało 14 osób. Wśród zakażonych znalazło się również troje dzieci. W dzisiejszym raporcie odnotowano  kolejny przypadek koronawirusa. Czytaj o tym TUTAJ.

 

 

Od pewnego czasu trwały spekulacje na temat sytuacji w Niepublicznym Przedszkolu „Puchatek” w Golinie. Podejrzewano, że wśród osób pracujących pojawiła się zakażona osoba. Ludzie zaczęli się niepokoić, zwłaszcza, że kilkoro dzieci zostało odesłanych do domu.

 

Młoda matki walczy z ciężką chorobą. Dajmy jej szansę na wygraną.

 

W poniedziałek na profilu facebookowym przedszkola pojawiła się informacja, w której poinformowano rodziców, że część dzieci została odesłana do domu z powodu stanu podgorączkowego, natomiast jeden z pracowników przebywa na kwarantannie. Prawdopodobnie nie miał bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną. Z wpisu wynika, że przedszkole kontaktowało się również z Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarocinie. Placówka jest nadal otwarta, a dzieci zapisane na letnie zajęcia moga w nich bez problemu uczestniczyć. 

 

Dzisiaj pojawił się kolejny post, którego treść publikujemy poniżej.

 

 

Nie udało nam się skontaktować z dyrekcją przedszkola. Telefon milczy. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji.

 

[AKTUALIZACJA, godz. 20.50]

 

Skontaktowała się nami dyrektorka placówki przedszkolnej w Golinie Maria Włodarczyk, która ze względu na okres wakacyjny otwarta jest krócej. Potwierdziła ona informację, że jeden z pracowników przebywa na kwarantannie, choć nie miał bezpośredniego kontaktu z zakażonym. Osoba ta nie miała styczności z dziećmi, ponieważ pracuje w obsłudze przedszkola.

 

W poniedziałek około godz. 10.00 okazało się, że część dzieci ma podwyższoną temperaturę, katar i kaszel. Sukcesywnie podopieczni byli odsyłani do domu. Po tym, jak dowiedziałam się, że jeden z pracowników został objęty kwarantanną zadzwoniłam do sanepidu i upewniłam się, co mam w tej sytuacji zrobić. Dostałam wszystkie niezbędne wskazówki. Przedszkole nadal pracuje. Mamy dwa odziały dzieci, choć jest ich obecnie mniej ze względu na chorobę.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ są bezkarni ?
28 dni temu ocena: 100%  13
Powiem tak.Dla niektórych tylko kabza się liczy!!! i w du...e mają zwracanie uwagi klientom.Wiedzą doskonale że naród fochliwy, więc lepiej nie unosić się, bo może czasami pójść do konkurencji.Tyle w temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Max
29 dni temu ocena: 81%  12
Moje zdanie jest takie, ludzie którzy zdecydowali o schodzeniu z obostrzeń i pootwierali praktycznie wszystko są niepoważni, i triszke powinni ruszyć głową zakażenia są w naszym powiecie a do niedawna było mówione ze jako jedyny mamy mały przyrost osób chorych a teraz co się dzieje wyjeżdża jedno z drugim, wraca i zaraza, chodzi bez maski do sklepów marketów a nie wie że jest chory, komunie, wesela głupie przejście ulica wrocławska staje się powoli niebezpieczne i jak masz się gdziekolwiek poruszyc z dzieckiem jak jeden ma maseczkę a drugi nie ma obowiązkowe powinny być jeszcze rękawiczki bo tych płynów nie ubywa, do dezynfekcji koszyki, wózki też już nie są dezynfekowane ludzie zaczynają w sumie zachowują się jak by pandemia minęła i było ok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cd. Myśl
28 dni temu ocena: 18%  11
Te zakażenia jeden po drugim to ile w stosunku do wszystkich mieszkańców powiatu? Na chwilę obecną jest 15 chorych na ponad 71000 mieszkańców powiatu. To 0,02%.
~ Monika
28 dni temu ocena: 82%  10
Zgadzam się. Policja powinna jeszcze ostro wziąć się za osoby, które noszą maseczki pod nosem. (Efekt noszenia w ten sposobów maseczki jest taki sam jakby sobie ją na jedną czteroliterową część ciała założyli)
~ Myśl
28 dni temu ocena: 33%  9
Człowieku czy Ty myślisz, że teraz magicznie przez zniesienie obostrzeń występują w naszym powiecie zakażenia? Wcześniej ich nie było? Gdy była duża fala zakażeń w krotoszyńskim to wirus nie "przeszedł" przez granice naszych powiatów? Poważnie? Jarociński zielona wyspa!
~ są bezkarni?
29 dni temu ocena: 96%  8
Racja.Ostatnimi dniami wchodząc do pobliskiego sklepu zauważyłem że wszystkie osoby kupujące oraz sprzedające spoglądają na mnie jak na gościa który jest zarażony i musi nosić maseczkę na twarzy.Szanowna Policjo weźcie się za tą sytuację bo nigdy się tego gó…..a nie pozbędziemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yyy
29 dni temu ocena: 82%  7
czesciej prosze policje w chrzanie do sklepów bo ludzie nie nosza maseczek. moze jak dostana mandat to zrozumie to cwaniactwo..............
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Więc
29 dni temu ocena: 93%  6
Na stacji w Żerkowie też się zachowują jakby nic ich nie dotyczyło. Aż dziwne się czuję,jak wchodzę w masce.
~ Ona
29 dni temu ocena: 58%  5
Tak to już jest z plotkami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Laura
29 dni temu ocena: 80%  4
Jak zwykle wiara robi zadyme . Kazdy swoje doda i wychodza potem takie pierdoly
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
29 dni temu ocena: 78%  3
dlaczego w jarocinie jest problem ,.... ze wszystkim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
29 dni temu ocena: 83%  2
właśnie jest, są tu takie problemy jakich gdzie indziej nie ma, a jak jeszcze problemów nie ma to będą, bieda ogólnie, ludzie z socjalu żyją a to zawsze szybko się kończy, max kilka lat i krach
~ troska
29 dni temu ocena: 100%  1
Jak i wszędzie. U nas jeszcze nie jest wielki w porównaniu z innymi. Z tego się cieszmy i dbajmy o siebie i innych nie zarażajmy ich !
R E K L A M A