ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Koronawirus w kotlińskim DPS-ie. Czy sytuacja wraca do normy? [FILM]

12 dni temu    21.11.2020
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Koronawirus w kotlińskim DPS-ie. Czy sytuacja wraca do normy? Koronawirus w kotlińskim DPS-ie. Czy sytuacja wraca do normy?  fot. DPS Kotlin

Końcówka października i początek listopada to dla pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie bardzo trudny czas. Okazało się, że zarażonych koronawirusem jest tam prawie 150 osób. Jak teraz wygląda sytuacja, czy udało się wygasić ognisko epidemii?

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

Wszystko zaczęło się od jednej pensjonariuszki, u której stwierdzono niepokojące objawy. Kobieta z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem trafiła do szpitala w Wolicy [o tym więcej przeczytasz TUTAJ].

 

A pozostałym pensjonariuszom DPS-u i personelowi wykonano testy na obecność patogenu. Wyniki było porażające. Stwierdzono zakażenie u prawie 150 osób, w tym między innymi dyrektor Janusz Krawiec [więcej szczegółów TUTAJ].

 

W tej sytuacji placówka została całkowicie zamknięta. Na 10 dni skoszarowano w niej 25 zdrowych pracowników z prawie 100 chorymi pensjonariuszami [film obrazujący te 10 dni zobaczysz PONIŻEJ].

 

Razem z nimi za zamkniętymi drzwiami placówki została wicestarosta Katarzyna Szymkowiak [o tym więcej czytaj TUTAJ].

 

10 dniach izolacji okazało się, że sytuacja została opanowana. 80 osób zostało uznanych za ozdrowieńców, a tylko 10 mieszkańców miało jeszcze objawy świadczące o chorobie. Niestety w tym czasie 2 podopiecznych DPS-u zmarło - jedna osoba w szpitalu, a jedna w placówce.

 

Miejsce pierwszej grupy personelu - razem z wicestarostą, po 10 dniach zajęła druga, 37-osobowa zmiana. Do pracy wrócił również dyrektor Janusz Krawiec.

 

- Sytuacja została opanowana. Nie jesteśmy już skoszarowani, wróciliśmy do pracy zgodnie z grafikiem - informuje szef placówki. - Tak naprawdę jesteśmy już zdrowi, czekamy na wyłączenie ostatnich 8 osób z izolacji. Czekamy jeszcze na wizytę lekarza rodzinnego i jeśli wszystko będzie w porządku, to w poniedziałek - 23 listopada, złożę wniosek do sanepidu o wygaszenie ogniska - dodaje Janusz Krawiec.

 

FILM przygotowany przez Sławomira Jenerowicza

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prosze wyjaśnić !
12 dni temu ocena: 100%  1
Gazeta napisała powyżej: "Wyniki było porażające. Stwierdzono zakażenie u prawie 150 osób, 10 dniach izolacji okazało się, że sytuacja została opanowana. 80 osób zostało uznanych za ozdrowieńców, a tylko 10 mieszkańców miało jeszcze objawy świadczące o chorobie." A więc zakazonych było 150, po 10 dniach 80+ 10 wyzdrowiało = 90, pytanie: a reszta 60 osób żeby się zgadzało ze 150? to co z nimi? Umarli, wyjechali, uciekli? Czy to konfabuklacje i ukrywanie prawdy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji