ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Koronawirus w jednym z jarocińskich urzędów [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    10.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 24 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Karina Muszalska

Jarocin. Koronawirus. Przypadki koronawirusa w Jarocinie. Zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu jarocińskigo.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Docierają do nas niepokojące informacje dotyczące kolejnych przypadków zachorowania na koronawirusa na naszym terenie.

 

W niedzielę w raporcie resortu zdrowia pojawiła się kolejna osoba z naszego terenu. Covid-19 zdiagnozowano u 19-letniego mężczyzny. Chory przebywa obecnie w poznańskim izolatorium.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że niebezpiecznego wirusa zdiagnozowano u jednego z pracowników publicznej instytucji. Mówi się o Urzędzie Skarbowym w Jarocinie. Żakażona osoba to prawdopodobnie mieszkaniec powiatu pleszewskiego, dlatego nie jest ujęty w raporcie dotyczącym naszego terenu.

 

Podobobna sytuacja miała miejsce na poczatku lipca. Wtedy to zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego urzędników administracji w jarocinskim Sądzie Rejonowym. przy ul. Wrocłwaskiej. 

 

Będziemy weryfikować te informacje. Nie udało nam się dzisiaj skontaktować z rzecznikiem Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Na drzwiach jarocińskiej skarbówki pojawiła się karta z napisem; „urząd nieczynny”.

 

Do tej pory na naszym terenie odnotowano 47 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 34 osobom udało się pokonać chorobę. Niestety trzech chorych zmarło.

 

[Aktualizacja, godz. 21.40]

 

Otrzymaliśmy wyjaśnienia od rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu:

 

Ze względów bezpieczeństwa, obsługa bezpośrednia w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie została wstrzymana do odwołania. W dniu dzisiejszym budynek został poddany dezynfekcji. Działamy zgodnie z wytycznymi i zaleceniami służb sanitarnych, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Pracownicy, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną zostali skierowani do pracy zdalnej, do czasu wyjaśnienia sytuacji przez służby sanitarne.Podnosząc standardy bezpieczeństwa obsługi podatników wprowadziliśmy w lipcu w Wielkopolsce nowe rozwiązanie pozwalające sprawy, które wymagają osobistej wizyty, załatwić po uprzedniej rezerwacji terminu (dogodnego dla klienta). Dzięki wcześniej wdrożonym rozwiązaniom organizacyjnym, z wyłączeniem dzisiejszego dnia, urząd normalnie realizuje swoje zadania - napisała Małgorzata Spychała-Suszczyńska.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fidek
miesiąc temu ocena: 50%  24
Urzedasy do zwolnienia jesteście niepotrzebni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytamy
miesiąc temu ocena: 75%  23
czy to prawda że jedna z pracownic skarbówki co jest na kwarantanie należy do rodziny starosty Czechakowej? jezeli tak to czy starostowa nie powinna iśc na kwarantannę jeśli miała kontakt, ktoś z rodziny na pewno miał kontakt, a może pracownicy drukarni ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
miesiąc temu ocena: 100%  22
do przeczytania artykuł z bibuły http://www.bibula.com/?p=116077
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zwin okno
miesiąc temu ocena: 91%  21
czemu wirus jest tylko w urzedach a w zgo i u biernackiego nie ma a to najwieksze zaklady zastanowcie sie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanie
miesiąc temu ocena: 100%  20
urzędy pracują czy nie pracują ?
~ fan
miesiąc temu ocena: 86%  19
Wirus się zdarza w instytucjach państwowych. W firmach prywatnych i zgo jego nie ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ scb
miesiąc temu ocena: 83%  18
Instytucje państwowe mogą sobie pozwolić na to żeby się zamknąć np na miesiąc.
~ diagnoza
miesiąc temu ocena: 85%  17
W gazecie zrobiliście wywiad z panem który jest zakażony. Nie miał objawów ale poszedł sobie zrobić test. Największym objawem wg niego było uczucie niepokoju. Na końcu straszy że za rok poumierają wszyscy co się zakażą. Coś mi się wydaje że tą chorobę powinni leczyć psychiatrzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Turnuz
miesiąc temu ocena: 67%  16
Wreszcie diagnoza mądry wpis. Problemem powinni zająć się psychiatrzy
~ Zal
miesiąc temu ocena: 100%  15
Najlepszy tekst o brsku negatywnego odzewu wśród sąsiadów... Po prostu nikt nie wiedzial....wspolna klatka schodowa a zero informacji....a duzo starszych ludzi...
~ Marcin
miesiąc temu ocena: 67%  14
A od 1.09 dzieciaczki radośnie pójdą do szkółki, bez maseczek ani żadnych odstępów (bo niby jak?) . Gdzie tu konsekwencja się pytam?! W żadnym urzędzie nie pracuje tyle osób, co uczęszcza do średniej wielkości szkoły. Nieoficjalnie już się mówi, że firmy i wszelkiej maści instytucje zaczęły wykorzystywać COVID do własnych celów - a to nie przyjmować interesantów, a to zaoszczędzić na pracowniku i go zwolnić itp. Ostatnio jak dostałem wyciąg z banku (Santander, możecie sprawdzić jak macie tam konto i macie wyciągi papierowe) jest taka wzmianka: "z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i państwa zdrowie zachęcamy do zmiany sposobu dostarczania wyciągów na elektroniczny". Ha ha ha, pękłem ze śmiechu - kto ma niby w to uwierzyć? Pod pretekstem koronawirusa tną sobie koszty wysyłki pocztowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fanka
miesiąc temu ocena: 100%  13
a do przychodni, mozesz isc tylko do szczepien z dziecmi juz, bo normalnie nie lecza, tylko on line, szkoda, ze on line nie szczepia:)haha
~ Masakra
miesiąc temu ocena: 100%  12
Dostać się do jakiegokolwiek urzędu w Jarocinie to jakaś masakra. Do kina i na basen można iść ale na złożenie wniosku o nowy dowod trzeba się umawiać telefonicznie. Nie wiedziałam o tym, poszłam godzinach porannych, Panie siedziały i piły kawę i kazały mi wyjść z budynku i umówić się telefonicznie, jakby nie mogły pprzyjąć wniosku jeśli nikogo po ze mną nie było. Ale kawusia i ciasteczko ważniejsze. A w wydziale komunikacji.... umówić się mozna telefonicznie między 8 a 8:15, to ile ludzi obsługują dziennie ? 3? 4?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 100%  11
Żeby zrobić profil zaufany trzeba mieć ważny dowód osobisty. Jak ktoś przegapił datę to nie zrobi, nie każdy też potrafi obsługiwać komputer zwłaszcza osoby starsze. Mi też kazano złożyć wniosek przez Internet choć mówiłem że dowód mam już nieważny kilka dni bo nie mogłem wrócić z zagranicy.
~ e-biuro
miesiąc temu ocena: 89%  10
do interesanta: uważam że dzięki temu co piszesz można zwolnić spokojnie połowę urzędników i pracowników biurowych spółek miasta, podzielasz moje zdanie ?
~ Interesant
miesiąc temu ocena: 36%  9
Wniosek o dowód można złożyć elektronicznie, na prawdę jest to wygodniejsze! Wystarczy mieć profil zaufany - a obecnie praktycznie każdy to ma albo za chwilę musi założyć. Wniosek złożyłam miesiąc temu, dzisiaj odebrałam bez kolejki, o wyznaczonej godzinie. Nie róbmy problemu :)
~ Stefa
miesiąc temu ocena: 100%  8
Pozdrawiam wesołego Pana Krzyśka z ochrony Skarbowego. Od razu milej wejść do takiego urzędu :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzysiek
miesiąc temu ocena: 83%  7
nie wiem kim jestes ale milo to slyszec
~ praca
miesiąc temu ocena: 75%  6
czy jarocińskie urzędy i biura spółek miasta , np jarocinskiej agencji rozwoju JAR itp pracują normlanie , czy pracownicy chodzą do pracy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pr
miesiąc temu ocena: 90%  5
Wirus się zdarza w instytucjach państwowych. W firmach prywatnych jego nie ma.
~ Wzrost 100% za śmieci!
miesiąc temu ocena: 100%  4
Co mnie ten corona! Podajcie ile za śmieci od września będziemy płacić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yhji
miesiąc temu 3
23 zł od osoby za segregacje.
~ wzrost
miesiąc temu ocena: 75%  2
ZGO smierdzi w calym jarocina i tam korony nie ma a pracownicy lataja jak osly bo tak ich wykorzystuja
~ Może gazeta tym się zajmie?
miesiąc temu ocena: 100%  1
Nie dosyć że będziemy płacić więcej to jeszcze strasznie śmierdzi w połowie Jarocina. Czy ten smród snuje się z ZGO ?