ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Koronawirus. Szkoły nadal zamknięte. Ferie w jednym terminie

› Koronawirus - Raport 12 dni temu    21.11.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Koronawirus. Szkoły nadal zamknięte. Ferie w jednym terminieKoronawirus. Szkoły nadal zamknięte. Ferie w jednym terminie fot. zdjęcie pogladowe

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych decyzjach rządu. Wśród nich znalazły się te dotyczące nauczania zdalnego. Według zapowiedzi Morawieckiego ma ono potrwać, co najmniej do świąt Bożego Narodzenia. Zmiany obejmą również ferie zimowe.

 

R E K L A M ABolsius PodstronaZimowa przerwa wakacyjna zostanie zorganizowana w jednym terminie od 4 do 18 stycznia przyszłego roku. Powodem takiej decyzji jest wstrzymanie zimowego ruchu turystycznego, co ma przyczynić się do pozostania Polaków w domach i nie wyjeżdżania na zagraniczne wakacje. Zamierzonym efektem jest zaś znaczny spadek zachorowań na COVID-19.

 

Dodatkowo uczniowie wszystkich placówek oświatowychza, wyjątkiem żłobków i przedszkoli, nadal pozostaną w domu.

 

Jeśli chodzi o szkoły - tutaj byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi i ośrodki do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będziemy kontynuować zamknięcie placówek do 23 - 27 grudnia – tłumaczył premier

 

Według zapowiedzi Mateusza Morawieckiego wejdziemy w okres nazwany „100 dniami solidarności”. Po tym czasie istnieje wysokie prawdopodobieństwo dostępności szczepionki. Morawiecki przewiduje, że jeśli Polacy pozostaną w domach całymi rodzinami, to jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiać się w kraju pierwsze dostawy szczepionek.

 

Musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i z jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy (...). Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń - powiedział podczas konferencji premier RP.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Powiązane

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
12 dni temu ocena: 75%  1
Wnuczku Wnuczko spraw by dziadkowie byli na Święta z Wami za rok i najbliżsi Praca domowa Kim jest Covid czy to jest grypa z dodatkami jak SARS Czy minister zdrowia wie o tym . pomoce naukowe w wwww https://www.recover-europe.eu/... https://www.biorxiv.org/conten...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji