ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

KORONAWIRUS! Duży wzrost zgonów w powiecie jarocińskim z powodu COVID-19

› Koronawirus - Raport 15 dni temu    18.11.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
KORONAWIRU! Duży wzrost zgonów w powiecie jarocińskim z powodu COVID-19KORONAWIRU! Duży wzrost zgonów w powiecie jarocińskim z powodu COVID-19 fot. zdjęcie pogladowe

Trzysta siedem osób to bilans zachorowań na koronawirusa w powiecie jarocińskim od 10 listopada do dzisiaj. Odnotowano również rekordową liczbę zgonów. W tym czasie zmarło aż 10 osób.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

 

Na naszym terenie wciąż przybywa chorych na COVID-19. Nie ma dnia, aby w szczegółowym raporcie przekazywanym przez urząd wojewódzki nie pojawiły się nowe przypadki zakażeń w powiecie. W ciągu ostatnich 7 dni zachorowało 275 mieszkańców. Dla porównania październikowy bilans wyniósł 796 przypadków zakażeń SARS-CoV-2, natomiast od początku listopada zachorowało już 718 osób.

 

Szczegołowy raport zakażeń w Polsce, regionie i powiecie - znajdziesz TUTAJ. 

 

10 listopada w raporcie ministerialnym odnotowano 39 zakażeń w powiecie jarocińskim, niestety tego dnia zmarły 3 osoby. To największy dobowy przyrost liczby zgonów od początku trwania pandemii. Następnego dnia podano informację o pozytywnych wynikach testów u 44 osób. Liczba chorych poddanych hospitalizacji osiągnęła już 54 osoby. W kolejnej dobie nastąpił znaczny spadek zachorowań. W statystykach pojawiło się tylko 5 osób. Natomiast aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem było 1.415.

 

 

13 listopada wystąpił znaczny wzrost nowych przypadków SARS-CoV-2. W raporcie pojawiło się aż 66 osób. Liczba mieszkańców poddanych kwarantannie wyniosła 1.221, natomiast aktywnie zakażonych -1.481. Kolejnego dnia, 14 listopada w raporcie znalazło się już 20 mieszkańców naszego terenu z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Padł również rekord zgonów w Polsce. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 548 osób, w tym jedna z powiatu jarocińskiego.

 

 

Niestety 15 listopada przekazana została informacja o zgonie kolejnego z mieszkańców powiatu. To 17. ofiara śmiertelna od początku trwania pandemii na naszym terenie. Odnotowano również zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19, bo aż 52 osoby, a 56 osób poddanych zostało hospitalizacji.

 

 

W poniedziałek 16 listopada dane statystyczne wykazały 49 nowych zakażeń na naszym terenie oraz kolejny zgon. Tym samym liczba zmarłych od początku trwania pandemii wzrosła do 18 osób. Kolejny dzień przyniósł nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u 23 osób. Urząd wojewódzki poinformował również o śmierci trzech mieszkańców nasze go powiatu.

 

 

Dzisiaj liczba nowych przypadków koronawirusa znacznie zmalała, bowiem w szczegółowym raporcie pojawiło się tylko 9 osób. Niestety zmarła kolejna osoba. Tym samym liczba zgonów od początku trwania pandemii wzrosła już do 22.

 

 

Według danych przekazanych nam przez Ministerstwo Zdrowia liczba zakażonych w powiecie jarocińskim od początku trwania pandemii wyniosła już 1.634 osoby. 1.150 pozostaje aktywnie chorych. Niestety nie wiemy ile jest na ten moment ozdrowieńców oraz liczba osób przebywających w szpitalu. Powodem sytuacji jest brak raportów przekazywanych przez PSSE w Jarocinie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
15 dni temu 1
jak to zrobili Szwedzi https://medicalxpress.com/news...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji