ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Kontrolerzy weszli do szkoły. Czego szukali? [ZDJĘCIA]

10 dni temu    30.06.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kontrola oświetlenia w SP nr 2 w JarocinieKontrola oświetlenia w SP nr 2 w Jarocinie fot. UM Jarocin

W jarocińskiej Szkole Podstawowej nr 2 pojawili się kontrolerzy. Mierzyli, liczyli i zapisywali wszystkie dane i informacje. Teraz je przeanalizują i pokażą na czym można oszczędzić.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W podstawowej „dwójce” został wykonany audyt oświetlenia wewnętrznego. Analiza ma pozwolić na dokładne obliczenie ponoszonych kosztów na zakup energii i wskazać oszczędności z planowanej modernizacji oświetlenia.

 

[energia ze słońca - jak z nie korzystać - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

Audyt energetyczny polega na dokładnym sprawdzeniu obecnie używanej instalacji, określeniu czasu pracy poszczególnych pomieszczeń w ciągu całego roku oraz analizie faktur za energię elektryczną.

 

Wszystko po to, aby określić średnią cenę za zużycie energii. W dokumencie wskazane zostaną także oszczędności, planowane po zamontowaniu nowego, energooszczędnego oświetlenia, a także czas, w którym inwestycja się zwróci.

 

Audyt w jarocińskiej „dwójce” wykonany został na zlecenie gminnej spółki Energia Jarocin, która zarządza energią grupy kapitałowej gminy Jarocin. Należą do niej także placówki oświatowe.

 

[kamerą termowizyjną badają kamienice i nie tylko - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Wkrótce podobna analiza przeprowadzona zostanie w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie, a docelowo w pozostałych gminnych placówkach.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
    R E K L A M A