ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Konkurs na dyrektora jedynki unieważniony. Kto będzie rządził szkołą?

ponad rok temu    30.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 35 ocen 0 / 0%
A A A
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w JarocinieZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie

Starostwo Powiatowe w Jarocinie ogłosiło konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Powodem było kończąca się kadencja obecnego szefa „jedynki” Marka Sobczaka. Wystartował w nim tylko jeden kandydat - Marek Sobczak. Kiedy jednak przyszło do przesłuchania kandydata przez komisję, okazało się, że konkurs trzeba unieważnić. Dlaczego?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Starostwo powiatowe prowadzi cztery szkoły ponadgimnazjalne oraz szkołę specjalną. Co pięć lat - tyle trwa kadencja - w drodze konkursu wybierani są ich szefowie.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Okazuje się, że w tym roku kadencja skończy się Markowi Sobczakowi, szefowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Dlatego starostwo ogłosiło konkurs. Określone zostały w nim warunki, jakie muszą spełnić kandydaci oraz termin składania ofert.

 

 

Każdy, kto chciał się zgłosić musiał udokumentować swoje wykształcenie - również menadżerskie, dorobek zawodowy i ocenę pracy. A także złożyć zaświadczenia, między innymi o niekaralności i o dobrym stanie zdrowia. Kończący pierwszą kadencję obecny szef „jedynki” od początku deklarował, że będzie startował w konkursie [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

- Dość istotnym argumentem za tym, żeby podjąć decyzję o kandydowaniu był fakt, że bardzo dobrze współpracuje mi się z gronem pedagogicznym. Były bardzo trudne momenty w czasie akcji protestacyjnej, ale czułem wsparcie i zrozumienie interesu uczniów i szkoły. To bardzo ważne. Poza tym udało nam się dużo razem zrobić - zaznacza Marek Sobczak.

 

 

[co sie stało z samoobsługowymi stacjami naprawy rowerów, które zniknęły z jarocińskich ulic - zobacz TUTAJ]

 

 

Ale podkreśla też, że 5 lat, to za mało, żeby dokończyć wszystkie projekty i zrealizować plany. - Przed nami jest poważne wyzwanie - podwójny rocznik od września. Z tym związany jest pomysł zagospodarowania strychu w szkole, który chcemy zrealizować - dodaje dyrektor.

 

 

Marek Sobczak okazał się jedynym kandydatem na szefa „jedynki” [więcej TUTAJ] i stanął przed komisją konkursową w środę - 26 czerwca.

 

 

Nieoczekiwanie jednak konkurs został unieważniony. Powód - względy formalne. Co to znaczy?

 

 

[gmina Jarocin pożycza kilkanascie milionów złotych - zobacz dlaczego - TUTAJ]

 

 

Marek Sobczak wyjaśnia to tak:

 

 

- Panie z kuratorium, które zasiadały w komisji konkursowej, stwierdziły, że mój dyplomem ukończenia studiów dziennych na Akademii Wychowania Fizycznego nie potwierdza mojego przygotowania pedagogicznego. Zwróciłem uwagę na to, że wśród dostarczonych na konkurs dokumentów jest między innymi zaświadczenie o nadaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego, w którym kurator wyraźnie napisał, że posiadam wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym. Panie jednak nadal twierdziły, że jest to niewystarczające. I konkurs został unieważniony.

 

 

W tej sytuacji starostwo ponownie ogłosiło postępowanie konkursowe na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Tym razem termin zgłaszania się kandydatów wyznaczono na poniedziałek - 15 lipca.

 

 

Marek Sobczak zapowiada, że złoży swoje dokumenty. - Mam już wymagane zaświadczenie z uczelni potwierdzające moje przygotowanie pedagogiczne - zapewnia dyrektor "jedynki". 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (35)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kat
ponad rok temu ocena: 100%  35
A pamiętacie dyrektora co co nie miał dyplomu magistra? Z jakiej on opcji jest?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wio
ponad rok temu ocena: 100%  34
A nie chodzi przypadkiem o pana Bajdę?
~ Mama
ponad rok temu ocena: 75%  33
To dziwne że ostatnio miał dyrektor a teraz nie ma wymaganych os tam naprawdę komisja kombinuje może mają swoich ale nie zdążyli się głosić a teraz dali im czas jeśli konczysie kadencja tak jak na wujta prezydenta burmistrza itd to też powinno być na dyrektorów a nie tak jak w Kotlinie dostała dalej a wytrzymać ie idzie jak idziesz z problemem to zaraz wszyscy wiedzą a gdzie tajemnica służbowa umojej wnuczki w klasie jedna Pani na koniec roku pozanizala dzieci oceny a jak syn pis, edl że ponizylimu dziecko to zaraz cała szkoła dudniala o tym strajki zaś wycieczki a dzieci nie miały czasem kiedy poprawić ocen bo to Pani wyjazd to chora a terminu wystawiania ocen to wogole się nie trzymają niektórzy tydzień proponowana i na drugi dzień roczna i co kiedy to dziecko a poprawić a co dyrektorka na to nic a nagrody to tylko przydupasy dostają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
ponad rok temu 32
Naucz się kobieto pisać i myśleć
~ PYTANIE
ponad rok temu ocena: 100%  31
Jak podała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, prowadzone jest postępowanie w sprawie przyjmowania przez pracownika Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARIMR) korzyści majątkowych w zamian za pomoc w składaniu wniosków o dofinansowania dla rolników. Czy wówczas szefową tego oszusta była obecna p. starostowa L.Czechak????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ może trzeba na kolana przed urzędem?
ponad rok temu ocena: 100%  30
może nie długo warunkiem ubiegania się o stanowisko jakiekolwiek w Polsce bedzie modlitwa do małego gościa??? Jestem przerażony, ludzie odnoszą wrażenie że idzie bolszewizacja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
ponad rok temu 29
No jeżeli chodzi o sprawdzanie dyplomów to jestem za!!!! Było wielu co to nie miało a nawet profesorami zostało.
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  28
Rzeczywiście dziwna sytuacja. Kuratorium ma chyba podstawy by tak zareagować i mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się o co chodzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gazo
ponad rok temu ocena: 88%  27
Wszyscy wiemy, dlaczego tak sie stalo. To nie kuratorium.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy to pisowcy kręcą ?
ponad rok temu ocena: 67%  26
a kto jarociński PIS?
~ Zyzio45
ponad rok temu ocena: 86%  25
Osoby , które wchodzą w skład komisji konkursowej też powinny być wylegitymoeane jakie posiadają kwalifikacje i czy są to wystarczające ba odpowiednie kwalifikacje do zajmowanego stanowiska! Szczególnie w kuratorium.Jak można podważać kwalifikacje kiedy wcześniej się ich nie podwazalo! Biurokracja?Raczej coś innego ! Polska to jest bardzo dziwny kraj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wer
ponad rok temu 24
No właśnie może są jak pan Bajda
~ Franek
ponad rok temu ocena: 100%  23
to śmierdząca polityka małych śmierdzących ludzi
~ mamy
ponad rok temu ocena: 91%  22
Argumenty są.Na temat jakości pracy szkoły jest wiele zgłoszeń lecz trafiają na mało podatny grunt.Poza tym przewodniczący komisji oświaty w radzie,podwładny,jeszcze któryś radny to także podwładny,to jak to ma wyglądać. Rączka rączkę myje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mamy
ponad rok temu ocena: 92%  21
Dlaczego w Żerkowie nie ma konkursu na dyrektora? Tyle skarg, próśb i wszystko pod dywan zamiatane. Szkoła piękna i z możliwościami, ale jak jest przeraża. Zarabianie i nepotyzm. A gdzie dzieci? My rodzice apelujemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wuefista konus z bmw
ponad rok temu ocena: 50%  20
Nepotyzm na porządku dziennym. Tatusiowie i mamusie załatwiają pracę dzieciom, które są nauczycielami, że hoho.
~ Cisza
ponad rok temu ocena: 50%  19
Ludzie były wybory wiec nie płaczcie! To było wiadome już dawno!
~ mamy
ponad rok temu ocena: 100%  18
Problemem żerkowskiej szkoły ,jest brak konkursu,pan burmistrz przyklepał dalsze "urzędowanie" pani dyrektor a ona wyrażnie sobie z tym nie radzi.Stara się ,męczy się ale zmierza nie w tym kierunku ,który jest właściwy. Chciało by się zacytować klasyka" Pani Alu nie idż tą drogą"Inaczej w swej placówce będziesz miała same miernoty z celującymi ocenami.Ale czy o to chodzi w nauczaniu?
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  17
Konkursy są co pięć lat. Jeśli wcześniej dyrektor sam nie zrezygnuje to chyba tylko gmina może go odwołać ale musi mieć argumenty bo inaczej przegra w sądzie. Coś o tej szkole w Żerkówie ostatnio jakby głośno...
~ Hgg
ponad rok temu ocena: 92%  16
Czyli 5 lat był dyrektorem nielagalnie? Komisja się tylko pogrąża
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ff
ponad rok temu 15
"nadają pewne tytuły" możesz mieć tytuł i nie mieć przygotowania pedagogicznego np. mgr inż. informatyki
~ Kurator
ponad rok temu ocena: 100%  14
Nie komisja tylko kuratorium, jeśli nadają pewne tytuły to sam kurator pisze że gość ma przygotowanie pedagogiczne, a jego pracownice podążają to... Kuriozum
~ ff
ponad rok temu ocena: 80%  13
W 2017 jest nowelizacja ustawy i prawdopodobnie po niej wszedł wymóg przedstawienia zaświadczenia że ma się przygotowanie pedagogiczne.
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 80%  12
a czy pozostali dyrektorzy w jarocinskich szkołach z wykształcenia wuefiści moga być dyrektorami bo w wiekszości to tylko wuefiści
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kurator
ponad rok temu ocena: 100%  11
Zgłoś się Pan, wygraj konkurs i prowadź szkole.. Droga wolna
~ Ola
ponad rok temu ocena: 43%  10
do jakiegoś Wenge: jakim prawem tumoku zabraniasz mi się wypowiadać?!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wenge
ponad rok temu ocena: 67%  9
- boś tępa.
~ Ola
ponad rok temu ocena: 69%  8
a te kuratorki to są z PISu???????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DOMA
ponad rok temu ocena: 100%  7
Tak, kurator jest powoływany przez ministra na wniosek wojewody. Jest z pisu!
~ Wenge
ponad rok temu ocena: 69%  6
Droga Olu, nie znasz się to nie komentuj, Panie z Kuratorium to przerost formy nad treścią... Zresztą władza w rękach kobiet to tragedia... Życzę powodzenia Dyrektorowi
~ od OPALONEGO
ponad rok temu ocena: 64%  5
Nie, to ZIEMIANKI JAROCIŃSKIE :-)))))
~ od OPALONEGO
ponad rok temu ocena: 78%  4
Nie, to ZIEMIANKI JAROCIŃSKIE :-)))))
~ Michu
ponad rok temu ocena: 95%  3
Ale zaraz zaraz to jest dyrektorem ale teraz nie może być bo nie ma wykształcenia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 83%  2
Jest dyrektorem i ekspertem w kuratorium od awansu zawodowego... Jakie kompetencje maja te panie?
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 93%  1
Ma wykształcenie tylko panie z kuratorium muszą mieć to dodatkowo rozrysowane, bo nie rozumieją, że określenie "z przygotowaniem pedagogicznym" oznacza, że ma przygotowanie pedagogiczne. Byłoby to może śmieszne, gdyby nie było tak głupie. Kolejny konkurs, pieniądze dla pań za delegacje i nadgodziny a dla kandydata niepotrzebny stres.