ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Koniec grania w III lidze grupie II. 22 zespoły w kolejnym sezonie?

› Sport i rekreacja 6 miesięcy temu    14.05.2020
Dawid Borucki
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Dawid Borucki/Archiwum

W czwartek, 14 maja Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek III ligi grupy II.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Zarząd Wielkopolskiego ZPN podjął decyzję dot. III LIGI grupy 2. Rozgrywki zakończone. @KaliskiKKS awansował do II ligi, żadna drużyna nie spada – napisał tuż po godzinie 15 na Twitterze Rafał Ratajczak – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i prezes III-ligowej Polonii Środa Wlkp..

Na stronie WZPN pojawił się już oficjalny komunikat dotyczący zakończenia sezonu <LINK TUTAJ>. Tym samym Jarota Jarocin, która po porażce z Kotwicą Kołobrzeg w 18. kolejce, spadła na 15. miejsce w tabeli, utrzymała się w III lidze bez względu na rozstrzygnięcia na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie III ligi zespoły w II grupie czeka bardzo dużo grania. Oprócz siedemnastu drużyn, które utrzymały się czwartkową decyzją WZPN w III lidze, do grupy dołączy ma czterech beniaminków z IV lig: LKS Gołuchów, GKS Przodkowo, Flota Świnoujście i Pomorzanin Toruń. Daje to 21 drużyn. Bardzo prawdopodobne, że z II ligą pożegna się m.in. Gryf Wejherowo, który ma zaledwie 13 punktów i zajmuje ostatnie, 18. miejsce. Ze względu na geograficzny podział grup III ligi, Gryf spadłby do grupy II. Jednak wciąż niepewni utrzymania – choć w chwili obecnej na bezpiecznych miejscach, co może się zmienić po dokończeniu sezonu, które planowane jest na czerwiec i lipiec – są m.in. Lech II Poznań czy Elana Toruń – odpowiednio 3 i 4 punkty nad strefą spadkową.

Na razie nie podjęto decyzji odnośnie nowego sezonu – czy będzie to rozegranie klasycznej ligi, która złożona będzie z 42 kolejek, czy jednak powstaną grupy, które mogłyby mieć na celu zmniejszenie odległości na wyjazdowe spotkania, a co za tym idzie – mniejsze koszty udziału w rozgrywkach. Niewykluczone, że niektóre drużyny zrezygnują z udziału w III lidze.

 

 

Wcześniej WZPN zakończył sezon w niższych ligach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hihi
6 miesięcy temu ocena: 0%  5
Najważniejsze utrzymanie Super Jarota!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
6 miesięcy temu ocena: 75%  4
Gdzie można nabyć maseczki z herbem Jaroty ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
6 miesięcy temu 3
Gdyby 3 ligą i niższymi zarządzał PZPN to by było normalnie grane, tylko że tu jak zwykle o kasę chodzi. Sport amatorski przestał już mieć jakiekolwiek znaczenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
6 miesięcy temu 2
Chodziło mi o to że dla PZPN-u nie ma znaczenia
~ bhyu
6 miesięcy temu 1
widoicznie ma znaczenie, skoro tu piszesz....