ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Koncert orkiestry odwołany. Podobnie jak i obchody Dnia Seniora

› Aktualności› Wydarzenia 11 dni temu    15.10.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

W ramach dziewiątej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Simchat Chajim w niedzielę 18 października miała wystąpić Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. We wtorek miały się odbyć obchody Światowego Dnia Seniora.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Orkiestra powstała w trakcie pracy nad teatralną inscenizacją „Dybuka” Szymona Anskiego. Premiera spektaklu miała miejsce w 1996 roku. Od tego czasu trwa fascynująca przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Dzisiaj to już kolejne pokolenie muzyków. Wielu miało okazję wtajemniczać się w sekrety muzyki klezmerskiej. Ciągle dochodzą nowi, młodsi, zajmując miejsce odchodzących w dorosłe życie kolegów. Zmienia się też instrumentarium zespołu, a tym samym jego brzmienie. Zespół tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej.

 

 Bilety na to wydarzenie, które miało się odbyć również w ramach obchodów 75-lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, szybko się wyprzedały. Niestety na możliwość udziału w koncercie trzeba będzie jeszcze poczekać. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu występu z uwagi na sytuację epidemiologiczną w gminie Jarocin. Mają jednak nadzieję, że uda się zorganizować go do końca roku. Bilety zachowują ważność, ale można będzie je też zwrócić, jeśli nowy termin nie będzie odpowiadał. 

 

 

W Jarocińskim Ośrodku Kultury nie odbędzie się również zaplanowany na wtorek 20 października koncert z okazji Światowego Dnia Seniora, który organizował zarząd rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie. Już w kwietniu organizacja była zmuszona zrezygnować z obchodów Dnia Inwalidy. Teraz wydawało się, że organizacja koncertu z udziałem grup reprezentujących poszczególne koła PZERiI, w tym również kół gminnych z Jaraczewa i Żerkowa, będzie możliwa. Trwały już nawet indywidualne przygotowania i próby. Niestety pogarszająca się sytuacja i wzrost zachorowań na koronawirusa w całym kraju, w tym również na terenie powiatu jarocińskiego, zmusiła zarząd związku do podjęcia kolejnej trudnej decyzji, aby nie narażać życia i zdrowia swoich członków. Na możliwość świętowania seniorzy będą musieli jeszcze poczekać. 

 

Nowy - 41. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny jest w sprzedaży również w wersji elektronicznej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JS
11 dni temu ocena: 100%  3
Gdzie oświadczenie Starosty Czechak? kolejne zachorowania w urzędzie a na fejsiku cisza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prezio
10 dni temu ocena: 100%  2
Czechakowa czeka na wytyczne z Nowogrodzkiej od swojego guru. ona nie może mieć własnego zdania.
~ mini
11 dni temu 1
a co z koncertem Cleo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji