ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Kolejny etap budowy potrzebnej ścieżki rowerowej rozpoczęty

9 miesięcy temu    26.08.2019
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Przejazd dzieci podczas otwarcie pierwszego odcinka ścieżki rowerowej Jarocin - ŻerkówPrzejazd dzieci podczas otwarcie pierwszego odcinka ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków

Przy drodze z Jarocina do Żerkowa powstaje ścieżka rowerowa. Trakt o długości około 15 kilometrów będzie miał 2 metry szerokości. Budowę podzielono na kilka etapów. Jeden odcinek już został wykonany - z Żerkowa w stronę Jarocina. Teraz przekazano plac budowy pod kolejny.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Częściowo ścieżka zostanie wybudowana z kostki brukowej, a częściowo będzie miała nawierzchnię asfaltową [na temat rozpoczęcia budowy pisaliśmy TUTAJ].

 

 

[masz problem z brudnym kubłem po resztkach kuchennych - zobacz kto i za ile może ci go umyć - szczegóły TUTAJ]

 

 

Pod koniec czerwca oddany został odcinek z Żerkowa w stronę Jarocina o długości 1,8 kilometra [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Teraz rozpoczął się kolejny etap budowy z Jarocina w stronę Żerkowa, a dokładnie do końca zabudowań w Wilkowyi. Inwestycję - kwotą 1,5 miliona złotych - dofinansowała gmina Jarocin. Jest to połowa kosztów tego odcinka.

 

 

[troje kandydatów na posła z Jarocina - zobacz na kogo głosować - szczegóły TUTAJ]

 

 

Za te pieniądze ma powstać ścieżka o długości około 3 kilometrów i szerokości 2 metrów. Na odcinku około 300 metrów - od ulicy Sportowej do Maratońskiej w Jarocinie - inwestycja obejmie remont istniejącego chodnika i poszerzenie go. Podobnie będzie na kolejnym odcinku (około 600 metrów) - od ulicy Okrężnej do Lisiej.

 

 

[o burzliwej historii ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków - czytaj TUTAJ]

 

 

Oba te odcinki wybudowane zostaną z kostki brukowej. Kolejny - około 1 kilometra - będzie miał nawierzchnię asfaltową i przebiegał będzie od ulicy Lisiej do końca zabudowań w miejscowości Annapol w miejscu, gdzie w ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie wybudowało kanalizację.

 

 

[bezpłatne badania słuchu - cztaj gdzie i kiedy TUTAJ]

 

 

Tam też wykonane zostanie miejsce do wysiadania dla osób korzystających z komunikacji publicznej (pomiędzy Lisią a Kruczą) oraz plac manewrowy dla autobusów (Annapol. ul. Zajęcza).

 

 

Na odcinku od ostatnich zabudowań w Annapolu do mostu nad Lutynią w Wilkowyi - jadąc od Jarocina - ścieżka wybudowana zostanie po lewej stronie drogi. Powstanie tu odcinek asfaltowy o długości około 950 metrów.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rowerzysta
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
Budowniczy ścieżek niech zwrócą uwagę na wjazdy do posesji. Łączenie fragmentów ścieżek powodują szarpnięcia kierownicy. Ścieżka powinna być zbudowana bez specjalnych krawężników podkreślających wjazd na posesję. Wystarczy inny kolor kostki. W Cielczy tragedia. Najlepsze to ścieżki asfaltowe jak w Żerkowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
9 miesięcy temu ocena: 29%  4
Gdyby nie starosta Walczak to byście nawet o takim projekcie nie pomyśleli!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
9 miesięcy temu ocena: 44%  3
Taka prawda ! Brawo p. B. Walczak .Radni to tylko słuchają co ktoś im podpowie a sami nic nie wymyślą tylko krytykują. Umieją tylko podnosić rękę albo sie wstrzymać. ne że dietka leci.
~ Śmieszny Żelek
9 miesięcy temu ocena: 86%  2
Walczak, Walczak...? To ten od disco polo, złomu i spektakularnej wylotki z stanowiska? To ten co bawił się iPhonem? Bo o projekcie to radni myśleli, przegłosowali i zlecili wykonanie, a nie on. On nawet radnym powiatowym wtedy nie był. Kompleksy, kompleksy...
~ Adam
9 miesięcy temu ocena: 40%  1
Brawo!! A referendyści tylko blokują
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A