ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Kolejni darczyńcy wsparli jarocińskie szpital [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    2.04.2020
Karina Muszalska
komentarzy 117 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Szpital Powiatowy w Jarocinie

Trwa akcja wspomagania Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Coraz więcej jest tych, którzy ruszyli z pomocą naszemu szpitalowi, bo to właśnie tam - w dobie epidemii - potrzeby ciągle rosną.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Henryk Szymczak, prezes jarocińskiego szpitala zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Pilnie potrzebny jest sprzęt i środki ochrony osobistej dla personelu i pacjentów. Ma to pozwolić na funkcjonowanie placówki w dobie koronawirusa, zwłaszcza, że w pierwszej kolejności zaopatrywane są szpitale zakaźne, a w pozostałych brakuje wszystkiego. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Zostań w domu i kup e-wydanie gazety. Kliknij w zdjęcie.

 

Potrzeb jest wiele. Brakuje bowiem nie tylko środków ochrony osobistej lecz również sprzętu. Wszystko jest na wagę złota. Szerzej o potrzebach szpitala pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Na odzew przedsiębiorców powiatu jarocińskiego długo nie trzeba było czekać. Pojawiła się pierwsza wpłata pieniędzy o pokaźnej kwocie, która wyniosła 100 tys. zł. Kto ją wpłacił oraz jacy przedsiębiorcy wspomogli szpital na samym początku – przeczytasz o tym Tutaj.

 

 

Wczoraj na koncie szpitala widniała jeszcze kwota prawie 190 tys. zł. Wpływają jednak kolejne wpłaty. Lecznice finansowo wsparli: Bank Spółdzielczy z Jarocina (10 tys. zł) oraz firma Rem-Bud (10 tys. zł) oraz RBB Stal (20 tys. zł).

 

Wpływają też kolejne dary:

 • 200O sztuk maseczek od PPU Victoria (to już druga dostawa od tej firmy).
 • Akcesoria biurowe od Zabawki Borys Tomasz Walczak
 • Atestowane kombinezony, okulary ochronne i maseczki od lekarzy z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej z Poznania w ramach akcji „Koronawiruszgłosy.pl”
 • Środki czystości od anonimowego darczyńcy
 • 660 litrów wody od Marcinowi Gościniakowi z firmy Delikatesy Centrum - Żerków.

 

O szpitalu nie zapomnieli również mieszkańcy z naszego terenu, którzy wpłacają pieniądze na zbiórkę założoną na portalu Zrzutka.pl. Wspiera ją nasza gazeta pod hasłem "Razem dla szpitala". Na konto wpłaciło już przeszło 125 osób, a kwota wyniosła już 8.760 zł.

 

Kliknij w zdjęcie!

 

AKTUALIZACJA, 2 kwietnia 2020 roku

Wpływają też kolejne dary:

 • Lions Club Jarocin - 10 pulsyksometrów i 5 przyłbic
 • Marika s.c. - 1000 sztuk maseczek
 • Zakłąd mięsny BUKAT s.j. Kołodzińscy - 10 tys. zł
 • Promar Marciniak Sp. z o.o. - 20 tys. zł
 • RBB staal - 20 tys. zł
 • Wi-Ba Lak Sp z o.o. oddział w Jarocinie - specjalistyczne maski.

 

 

AKTUALIZACJA, 2 kwietnia 2020 roku, godz. 20.00

 

Na apel prezesa szpitala skierowany do burmistrzów i wójta gmin z terenu powiatu jarocińskiego jako pierwszy odpowiedział  burmistrz Jaraczewa, Dariusz Strugała. Przekazał kwotę w wysokości 50 tys. zł. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Powiązane

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (117)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Susan Benson
miesiąc temu 117
Witaj, Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. W obliczu stagnacji, przez którą przechodzi świat w wyniku wpływu koronawirusa (COVID-19) na biznes i gospodarkę, wiele osób stoi przed nieterminowymi wyzwaniami finansowymi. A dzięki obecności nadwyżki gotówki w mojej firmie dążymy do przyspieszenia obiegu pieniędzy poprzez finansowanie pożyczek klientom w Europie i poza nią. Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakup domu lub samochodu, czy potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Wystarczy napisać do nas e-mailem: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp / Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź.
~ Thomas1
2 miesiące temu 116
Great and awesome article! helpful for us. keep posting such a valuable information with us. hire essay writer
~ Jarociniacy
3 miesiące temu ocena: 14%  115
Piękny gest Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego , który rodał maseczki dla mieszkańców gminy Jarocin. Widać ,że o nas myśli i martwi się o zdrowie kiażdego mieszkańca .Dziękujemy.
~ PR manager
3 miesiące temu ocena: 100%  114
no szuka ratunku do wizerunkowej klapy ale i przede wszystkim oblał on i jego bezmyślne klakiery egzamin jako człowiek, kierując się wyrachowaniem politycznym. Brak wsparcia szpitala w dobie globalnej pandemii jest nie do obronienia. Proszę zmienić doradców bo ktoś musiał panu tą głupotę podpowiedzieć. Ma pan za dużo doświadczenia samorządowego i aż tak głupi pan nie jest.
~ ETYKA
3 miesiące temu ocena: 67%  113
Jak się czyta te wypociny poniżej to przyszłość dla tych osób będzie sprowadzała się spędzenie reszty życia na kwarantannie w szpitala w Krotoszynie.
~ Prawda
3 miesiące temu ocena: 100%  112
Narobili przekrętów a teraz udają ze nic się nie stalo niech powiedzą prawdę i odniosą się do zarzutow wydaje im sie ze wszystko mogą nic bardziej mylnego prawda obroni sie sama wszystko wyjdzie na jaw jarocinski pis utonie we własnym gownie!!!
~ Tyers
3 miesiące temu ocena: 0%  111
Pojawiła się pierwsza wpłata pieniędzy o pokaźnej kwocie, która wyniosła 100 tys. zł. Kto ją wpłacił oraz jacy przedsiębiorcy wspomogli szpital na samym początku. https://texttwist2.co/...
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  110
No to tyle jeśli chodzi o tę "wspaniałą" i "czułą na ludzkie potrzeby" władzą powiatową. Opis człowieka z pierwszej ręki bo sam przez trzy lata współtworzył ten układ. Opisuje on to czym obecny zarząd powiatu zajmuje się przede wszystkim - rozgrywki personalne, budowanie partyjnych karier, niejasne działania za które część z tych osób już ma sprawy karne albo kwalifikujące się na kolejne zarzuty. W tym czasie szpital pozostawiony sam sobie tonął i jak przyszło co do czego to ta "cudowna" władzuchna wpadła na jakże genialny pomysł, aby przykryć swoje zaniedbania - niech ludzie dadzą. No i ludzie dają bo w obliczu epidemii co im pozostaje? Dać te parędziesiąt złotych lub parę tysięcy w przypadku firm, czy trafić do szpitala w którym pielęgniarka nie ma nawet rękawiczek? List ten został opublikowany ponad miesiąc temu, nikt z zarządu powiatu nie odniósł się do niego nawet słowem. Jako jedyny konsekwencje poniósł autor, wyrzucony z partii rządzącej powiatem na zajutrz po publikacji.
~ Takitam
3 miesiące temu ocena: 100%  109
Zaraz zaraz czytałem o tym i dokładnie te zarzuty tylko że pisał to były burmistrz o swoim szefie :)))))
~ nie ma na co
3 miesiące temu ocena: 100%  108
nie ma na co
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  107
"Jednak bardzo szybko całą sprawę wyjaśniła mi starosta L. Czechak - by zamknąć usta byłemu pracownikowi starostwa, który był w posiadaniu nagrań - zlecono „na szybko" podczas mojej nieobecności - dodruk książki historycznej autorstwa tegoż pracownika w drukarni męża starosty Czechak ( stamtąd osobiście książkę odbierałem, już z nowej siedziby przy ul. Św. Ducha) - a starosta przyniosła mi na kartce dane, na które mam sporządzić umowę do wydrukowanej już wcześniej książki w drukarni jej męża, a umowa miała być sporządzona na tzw „słupa", a podpisać miała ją z ramienia starostwa wicestarosta K. Szymkowiak i ówczesny członek zarządu powiatu M. Drzazga. Kiedy spytałem później K. Szymkowiak, jak to było z tym wznowieniem książki? To powiedziała mi, że wpadł do niej do gabinetu M. Drzazga i powiedział, że załatwił sprawę - tylko musimy szybko podpisać umowę, bo Lida musi być czysta, bo książkę wydrukowała już drukarnia Czechak, więc gdyby co to jej podpisu nie może być na tej umowie..."
~ nie ma na co
3 miesiące temu ocena: 100%  106
nie ma na co
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  105
"w tym czasie prawdopodobnie zapadła decyzja o kolejnym wydaniu przez starostwo reedycji książki historycznej ,,Zaczęło się w Jarocinie...” tym razem ze słowem wstępnym L. Czechak. Bo gdy wróciłem ze zwolnienia okazało się, że nagle ,ktoś"- ( bo do dziś nie udało mi się ustalić) - sporządził umowę licencyjną dla autora tej książki, wtedy już byłego pracownika starostwa, a środki na pokrycie kosztów tej umowy miały być wydatkowane z budżetu promocji, który mi podlegał. Było to o tyle dziwne, że na tym paragrafie, z którego powinna być opłacona ta umowa nie było wystarczających środków na pokrycie jej kosztów - a mimo to ta umowa licencyjna otrzymała aprobatę radcy prawnego, jednak brakuje na niej podpisu zarówno skarbnika powiatu, jak i głównej księgowej - co powinno już od razu dyskwalifikować taką umowę... Natomiast podpisał ją oczywiście ówczesny Członek Zarządu M. Drzazga i wicestarosta K. Szymkowiak..."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  104
"Należy też pamiętać, że w oparciu o złożone pod groźbą straty pracy przeze mnie i jeszcze jednego pracownika starostwa fałszywe oświadczenia - M. Drzazga złożył, jako dowody w procesie wyborczym przeciw P. Masłowskiemu i w oparciu o te sfałszowane dowody M. Drzazga wygrał sprawę – czyli de facto doszło do wypaczenia wyroku sąd i wypaczenia wymiaru sprawiedliwości."
~ nie ma na co
3 miesiące temu ocena: 100%  103
nie ma na co
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  102
"Niestety w sytuacii tak newralgicznei i trudnei - naizwyklei w świecie przewodniczący rady Jan Szczerbań - w mojej ocenie - uciekł od odpowiedzialności, nabrał wody w usta i mimo, że tak często w swoich wypowiedziach powołuje się na wartości moralne i etyczne - w tym wypadku okazał się bardzo elastyczny... I gdybym nie powiadomił Gazety Wyborczej, to sprawa by zapewne wspólnymi siłami lokalnych działaczy PiS, starosty L. Czechak oraz części radnych kolejny raz z sukcesem zostałaby zamieciona pod dywan..."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  101
"Szkoda, że ta dbałość o grosz publiczny pana przewodniczącego rady powiatu Jana Szczerbania i jego nadzór nad pracą zarządu - nie przejawiał się, w żaden sposób, gdy członkowie poprzedniego zarządu (no i przez jakiś czas aktualnego) i po części jego koledzy partyjni na „łapu-capu" zwalniali urzędników starostwa – by wyczyścić intratne stanowiska dla swoich kolegów partyjnych. Zwolnienia te zostały przeprowadzone z pogwałceniem wszelkich zasad prawa pracy, bez jakiegokolwiek nadzoru i pomysłu – co kosztowało w efekcie budżet starostwa ponad 360 tys. złotych, a pomysłodawcy i wykonawcy tego „genialnego planu" nie ponieśli żadnych konsekwencji i nadal powierzane im są funkcje związane z nadzorowaniem projektów, w które zaangażowane SA ogromne srodki publiczne..."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  100
"Sprawa była już bardzo głośna, aż w końcu o wyjaśnienie jej zwrócił się bezpośrednio do mnie Jan Szczerbań, przewodniczący Rady Powiatu. Przyszedł do mnie do mojego biura w dzień, w którym miałem jechać na konfrontację do Ostrzeszowa z M. Drzazgą - następnie poszliśmy do biura Rady Powiatu i tam ze szczegółami opowiedziałem mu cała sprawę. Jan Szczerbań dosłownie łapał się za głowę, mówił, że mnie rozumie, że wie co znaczy dla urzędnika obciążenie zarzutami karnymi i że on już wie wszystko, co chciał wiedzieć po czym powiedział, że porozmawia o tym z Lidką, czyli starostą Czechak, a ja mu powiedziałem, że ona sprawę zna już od wielu, wielu miesięcy, co go bardzo zaskoczyło - i na tym nasza rozmowa się skończyła. O spotkaniu z Janem Szczerbaniem opowiedziałem także prokuratorowi w Ostrzeszowie podczas konfrontacji z M. Drzazgą, co także zostało odnotowane w aktach"
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  99
"Dodam także, że emeryt M. Drzazga od czasu zakończenia pracy w SP, jako członek Zarządu Powiatu - nadal posiada klucze do gabinetu nr 5a, a także laptop służbowy oraz pilota do bramki wjazdowej... Dowiedziałem się także od wicestarosty K. Szymkowiak, która powiedziała mi to kilkukrotnie, także i przy świadkach, że w zeszłym roku, w dniu w którym M. Drzazga wrócił z Ostrzeszowa z konfrontacji ze mną, na której podtrzymałem obciążająco go zeznania - przyszedł bezpośrednio do gabinetu starosty był bardzo wzburzony i zdenerwowany i kazał obydwu paniom staroście L. Czechak, jak i wicestaroście K. Szymkowiak - przysięgać, że zostanę zwolniony z pracy do końca roku 2019"
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  98
"Jednak jak tu zareagować zgodnie z przepisami i wyciągnąć konsekwencje wobec partyjnego kolegi? Do czego zresztą się przyznała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej w artykule opisującym całą sprawę, kiedy to powiedziała – cytuję: „Ja nie moge nic zrobić, przecież Mirek to mój kolega” – koniec cytatu. Świadkiem kilku z tych rozmów kiedy informowałem starostę L. Czechak, o postępowaniu M. Drzazgi była także wicestarosta K. Szymkowiak, która mam nadzieje potwierdzi prawdziwość moich słów..."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  97
"Dodam tylko, że o sprawie wyjazdu Janusza Krawca i Mirosława Drzazgi do Warszawy w celu zatuszowania sprawy wiedziała także starosta Lidia Czechak, a później w rozmowie na ten temat ze mną powiedziała, że Andrzej Dera śmiał się z nich (tzn. z J.Krawca i M. Drzazgi), że z taką blachostką przyjechali do niego i jak opowiadała mi dalej starosta L.Czechak - Andrzej Dera powiedział, że pomoże... Jednak starosta L.Czechak nie była tylko pewna, jaką wersje przedstawili J. Krawiec i M. Drzazga podczas tego spotkania. Lidia Czechak mówiła mi, że nie jest do końca pewna - czy była to wersja wybielającą M. Drzazgę, i że to niby on jest on ofiarą nagonki i że chcą go skazać za 150 złotych wyłudzonej delegacji. Czy jednak tę wersję prawdziwą...?"
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  96
"W dniu, w którym rugi raz miałem jechać i złożyć jeszcze raz zeznania w Prokuraturze w Ostrzeszowie M. Drzazga poinformował mnie, że razem z Januszem Krawcem szefem jarocińskich struktur PiS jadą do Warszawy do ministra Andrzeja Dery, by jak to nazwał M.Drzazga "załatwić sprawę" i żebym tylko podtrzymał swoje wcześniejsze niezgodne z prawdą zeznanie."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  95
"Zaraz po powrocie z Ostrzeszowa poinformowałem o tym fakcie jeszcze raz starostę Lidię Czechak, a także w kolejnej rozmowie z udziałem także L. Czechak | wicestarostę Katarzynę Szymkowiak. Powiedziałem, że psychicznie bardzo źle to znoszę, i że ówczesny członek Zarządu Powiatu M. Drzazga do tego mnie nakłaniał, i że konsekwencją tego stanu rzeczy może być dla mnie utrata pracy, kiedy na jaw wyjdzie cała prawda... Gdy później wielokrotnie pytałem starostę L.Czechak - czy rozmawiała na ten temat z ówczesnym członkiem Zarządu Powiatu Mirosławem Drzazgą, to odpowiadała, że tak i że M.Drzazga zapewniał ją, że nic z tego nie będzie."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  94
"Podczas tej mojej rozmowy z Lidią Czechak w dniu 25 stycznia 2019 Starosta Lidia Czechak powiedziała, że zna sprawę już od dość dawna, ponieważ uzyskała informacje o całej sprawie od komendanta jarocińskiej policji [...] Natomiat na moje pytanie, co mam zrobić? Bo Mirosłw Drzazga stawia mi ultimatum, bym zeznał na jego korzyść - stwierdziła, że mam na razie zeznać tak, jak Mirosław Drzazga chce, a później ewentulnie, gdyby sprawa miała ciąg dalszy, to zawsze będę mógł się wycofać"
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  93
"Wtedy też prokurator puścił mi nagrania, na których dwaj pracownicy starostwa (bardzo dobrze mi znani, rozpoznałem ich głosy) - rozmawiają i jeden z nich skarży się, że M. Drzazga nakłania go do składania fałszywych zeznań oraz, że każe mu na bieżąco informować się o tym, co zeznał w prokuraturze..."
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  92
"moje obserwacje i wnioski dotyczace J. Bartczaka, jako pracownika starostwa były trafne i że jest to osoba dwulicowa, pamietliwa w tym złym tego slowa znaczeniu, która wykorzystując swoje stanowisko nie ma żadnych skrupułów, by szkodzić innym..."
~ nie ma na co
3 miesiące temu ocena: 100%  91
nie ma na co
~ Przeżyjmy o jeszcze raz
3 miesiące temu ocena: 100%  90
"Faktem jest, że w krótkim czasie M. Drzazga awansował swojego zięcia, mimo że posiada on bardzo krótki staż pracy w tym referacie, a dla Jana Bartczaka po przywróceniou do pracy bezprawnie zwolnionego poprzedniego sekretarza Ireneusza Lamprechta - stworzono “na szybko" stanowisko dyrektora administracyjnego w starostwie, bo w końcu J. Bartczak jest członkiem PSL i pracę w Starostwie mieć musi... "
~ nie ma na co
3 miesiące temu ocena: 100%  89
nie ma na co
~ Osoba
3 miesiące temu ocena: 75%  88
Podziękowania dla darczyńców szpitala w tym bardzo trudnych czasie.Potrzeba ODROBINĘ WRAŻLIWOŚCI SERCA i EMPATI a ŻYCIE BYŁOBY PIĘKNIEJSZE
~ Do prezesa Jaraczewa
3 miesiące temu ocena: 100%  87
Darosław zapłacił z własnych oszczędności czy zrzekł się wynagrodzenia do sierpnia br. Jeśli tak to wielki szacun, jeśli nie to jest jak zawsze.
~ Prezes
3 miesiące temu ocena: 50%  86
Henryk Szymczak: Dziękujemy PANU BURMISTRZOWI JARACZEWA za odpowiedzialną postawę i docenienie pracy wszystkich pracowników szpitala. Budowanie zaufania, solidarności zawsze pomaga w pokonaniu przeciwności. Dzisiaj mamy groźnego wroga, który atakuje z ukrycia. Spokój, rozwago w tak trudnych dniach może uratować nie jedno życie. Szpital na dzisiaj ma pełne wyposażenie w sprzęt zapewniający bezpieczną pracę personelu medycznego. Organizacyjnie zapewniamy izolacje chorych podejrzanych o koronawirus.
~ TVP2 MLD
3 miesiące temu ocena: 71%  85
Ludzie zrzucajcie się na szpital, bo inaczej nie będzie na środki ochronne dla personelu. Tak wnioskuję z apelu o zrzutę na szpital. Przecież jakby mieli zapewnioną kasę na te środki to by nie prosili o kasę. No to ładnie nas pisiory załatwili począwszy od zarządu spółki, zarządu powiatu, nfzu, ministerstwa zdrowia. To po co premier robi ludziom wodę z mózgu, że przeznaczają 7,5 mld na szpitale? Surdukowski załatw z tego chociaż 1 milion.
~ Aaa
3 miesiące temu ocena: 40%  84
Zawsze się coś nie podoba a jak zachorujecie to boicie się o swoje zdrowie szacunek dla tych ludzi co wspierają szpital w Jarocinie pomagają personelowi i nam pacjętą
~ Składka zdrowotna, VAT, PIT... na co to idzie? Za co biorą kasę?
3 miesiące temu ocena: 100%  83
Personel, darczyńcy. Tak. Należy im się szacunek. I wielkie podziękowania. Tylko gdzie są ci co odpowiadają za szpital? Zarząd spółki, zarząd powiatu, nfz, min. Zdrowia? Czy oni nie powinni zabezpieczyć finansów szpitala, bez publicznych zbiórek?
~ Jarocin wspiera reformę wymiaru sprawiedliwości
3 miesiące temu ocena: 100%  82
Surdukowski załatw chociaż z 3 mln z tych 7,5 miliarda które obiecał rząd dla szpitali na walkę z koronawirusem, a nie skomlecie po 5 zł od emerytów i ludzi którzy tracą pracę.
~ Jarocinian
3 miesiące temu ocena: 78%  81
A MOŻE POWIAT ZAINWESTUJE W TESTY DLA PERSONELU SZPITALA!!! WYSTARCZY KILKA PRZYPADKÓW OSÓB ZAKAŻONYCH I WIĘKSZOŚĆ PERSONELU BĘDZIE NA KWARANTANNIE. ZABEZPIECZENIE JAKIE W TEJ CHWILI JEST TO ŚMIECH NA SALI - SALI SEJMOWEJ, PONIEWAŻ PRZYPOMINA SZOPKĘ Z POSIEDZENIA SEJMU.... INWESTOWANIE W MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW - OK, ALE CO TO DA JAK NIEWIELE Z TYCH OSÓB BĘDZIE JE PRAWIDŁOWO UŻYWAĆ. MAŁO TEGO - JESTEM PRZEKONANY, ŻE TAK OBDAROWANI POCZUJĄ SIĘ NA TYLE BEZPIECZNIE, ŻE WYJŚCIA DO SKLEPU PO KILKA RAZY DZIENNE BĘDĄ NA PORZĄDKU DZIENNYM ... ZADBAJCIE O PERSONEL A ONI ZADBAJĄ W POTRZEBIE O NAS !!!!
~ Oni się wyżywią
3 miesiące temu ocena: 94%  80
łodzieje zróbcie lepiej zbiórkę na ludzi którzy tracą pracę. Ile zarabiacie w szpitalu i w powiecie że nie wstyd wam żebrać? Wam korytusy utrata pracy nie grozi.
~ Gdzie jest Surdukowski?
3 miesiące temu ocena: 100%  79
2 mld poszło na reżimową telewizję to pisiory muszą skomleć na rękawiczki i maski teraz po 5 zł. Jak bezdomni przed kauflandem. Surdukowski, zapraszamy pod szpital z koszulką JAROCIN
~ Fajna babka
3 miesiące temu ocena: 83%  78
mój skromny brat podarował anonimowo środki czystości
~ TVP2 MLD
3 miesiące temu ocena: 89%  77
11,6 mln strat od lutego 2017 do dzisiaj kiedy władze w powiecie przejęli partyjniacy z PO PiS PSL. Od 14 miesięcy rządzi koalicja PIS i PSL strata za ten okres 5 milionów złotych. Zbiórka publiczna fajna rzecz. Ale to leczenie syfa pudrem. Chociaż darczyńcom dziękujemy. Tylko potrzebne miliony. A miliony ma Ministerstwo Zdrowia i Rzeczpospolita Polska. Surdukowski gdzie te miliardy, że musicie zebrać? 2 mld poszły na TVP2 MLD?
~ Manadżer Malina
3 miesiące temu ocena: 89%  76
No super jest ta władza w powiecie, dwie kobity co jedynie dbają o to żeby sobie dobre zdjęcie zrobić i wstawić na fejsa, szpital od trzech lat tonie w długach a jak było trzeba zorganizować większy zapas maseczek i rękawiczek to zorganizowali zbiórke wśród mieszkańców jakby mało mieli wpływu z podatków. No super władza
~ zadowolony
3 miesiące temu ocena: 44%  75
całe szczęście, że to ci ludzie przejęli władzę. Widać co wyprawia w innej własnej- wyimaginowanej rzeczywistości obecna wladza z gminy. To dopiero partyjniacy tylko, że ich nikt nie chce nawet składki zaocznie płacili :))
~ Państwo teoretyczne
3 miesiące temu ocena: 92%  74
Budżet szpitala 40 mln. Budżet powiatu 80 mln. Ministerstwo Zdrowia deklaruje 7,5 miliarda złotych na szpitale. Wynagrodzenia VIP ów kilkanaście tysięcy na miesiąc. Wpłacajcie po 10zl biedaki. Mało macie podatków zusy srusy pity. Pracownik żeby zarobić 1800 musi oddać państwu 1400. Tyle składek opłaca pracodawca. A jak epidemia to zbiórka publiczna.
~ Po co mi taka władza?
3 miesiące temu ocena: 86%  73
Powiat ma roczny budżet na poziomie 80 mln zł, szpital dostaje kolejne 40 mln. Łącznie jest to 120 mln rocznie. Skąd są te pieniądze? Z podatków, składek i opłat które płacą wszyscy mieszkańcy. I naprawde nie można z takimu środkami zabezpieczyć zapasu maseczek lub rękawiczek do szpitala? Tylko zwracać się do mieszkańców i przetsiębiorców o wpłaty, którzy zaraz sami będą potrzebować pomocy? Zresztą ile jest warta władza w powiecie to obnażył list rzeczbika sprzed miesuąca - partyjniactwo, malwersacje, kłamstwa tylko tym się tam zajmują a szpital bankrutuje.
~ sympatyk ZJ inaczej
3 miesiące temu ocena: 38%  72
no wy tego nie rozumiecie. Na całe szczęście reszta świata rozumie skalę i konsekwencje zagrożenia. pomożemy wam zrozumieć pamiętając wasze kłamstwa i dezinformację którą szerzycie
~ Surdukowski gdzie twoje mądrości?
3 miesiące temu ocena: 88%  71
Surdukowski reformatorze wymiaru sprawiedliwości gdzie miliardy na szpitale, że szpital musi zebrać w zbiórce publicznej po 10zł od ludzi którzy tracą pracę, albo są grabieni pitem, zusem, vatem? Ile byś maseczek kupił za 2 mld na TVP REŻIM?
~ Kafka
3 miesiące temu ocena: 89%  70
Pisowcy jarocińscy prowadzą szpital w otchłań, Czechakowa podaj się do dymisji z tym Szymczakiem żebrakiem. Stachu Martuzalski na staroste, on wiedział jak zarządzać szpitalem!
~ TVP2 MLD
3 miesiące temu ocena: 100%  69
5 mln strat w szpitalu w 14 miesięcy arbuzów i pisiorków którzy rządzą powiatem. Tak sobie radzą że muszą prosić o wpłaty na zrzuta. Pl. Weź się nie ośmieszaj.
~ Bartosz
3 miesiące temu ocena: 40%  68
właściwi ludzie na właściwym miejscu. Całe szczęście, że w dobie zagrożenia trafiliśmy na nich. Strach sie bać co by było jak by szefem powiatu był kelner, którego wywalili. Lekarze dostawaliby pulpety zamiast pomocy i ochrony ich i ich rodzin
~ AntyPiS
3 miesiące temu ocena: 100%  67
Lida tak zię obściskiwałaś z Jarosławem, posłanką Lichocką co lubi pokazywać fucka, Andrzejkowi wizyte organizowałaś i yeraz koledzy z partii i rządu nie mogą ci podesłać troche maseczek i plynu do dezynfekcji? Jak potrzeba to tak się chwalisz tym co robi niby dobrego twoja partia a teraz co? Gdzie pomoc rządu, gdzie koledzy z partii?
~ PIS
3 miesiące temu ocena: 75%  66
nie ten styl. Kolesiostwo to w gminie, wszystko koledzy kolegom załatwiają. A teraz żyją w innej rzeczywistości. Szkoda tylko Jarocina
~ Andrzej
3 miesiące temu ocena: 100%  65
a czy ona ma jakichś kolegów????
~ Jojo
3 miesiące temu ocena: 94%  64
Szpital to spólka z własnym zarządem i prezesem, kontrole nad prezesem i zarządem sprawuje właściciel czyli powiat, i ci ludzie którzy przez trzy lata doprowadzają szpital do upadku teraz wyciągają ręce po datki od mieszkańców i firm, ktorzy sami może za chwile sami będą potrzebować pomocy. Ludzie już są zsalniani a firmy padają. Trzeba nie mieć wstydu żeby żyjąc z podatków ludzi i firm bo z tego się utrzymuje samorząd jeszcze dodatkowo od ludzi oczekiwać wsparcie. Wstyd pani Czehak!
~ Frak
3 miesiące temu ocena: 0%  63
Jajo, Jaki wpis taki rozum. Dalej nie komentuję. Nie uważasz, że przy twoim podejściu wcześniej możesz błagać o bielutki kombinezon! W szpitalu oczywiście !!!!!
~ Weź się pisowcu nie pogrążaj
3 miesiące temu ocena: 75%  62
Trzeba wspierać pracowników szpitala, bo oni ryzykują życiem. A finanse szpitala, zakup ubrań ochronnych to zastany obowiązek prezesa szpitala, właściciela czyli powiatu, NFZ i Ministerstwa Zdrowia. Za oni biorą po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie wypłaty? Za zorganizowanie zbiórki? To lepiej odwołać starostę i prezesa szpitala. Oszczędność roczna ponad 300.000. Więcej niż uzbierano z zrzuty.
~ PR gleba
3 miesiące temu ocena: 0%  61
no przekaz macie słaby w tej ZJ. Ktoś wam nie wytłumaczył wszystkiego A wystarczy włączyć tv zamiast wpatrywać się z zachwytem w lustro. Cały świat pomaga szpitalom, bo żaden szpital, nigdzie na świecie nie był i nie jest gotowy na to cholerstwo co zabija tylu ludzi. i tylko w jarocinie postanowili sobie zrobic z tego politykę. Słabizna nie do obronienia i do przypomnienia przy urnach niebawem
~ ZA ILE
3 miesiące temu ocena: 100%  60
ANI SŁOWA O LIŚCIE OTWARTYM
~ zdziwiony
3 miesiące temu ocena: 100%  59
bardzo
~ za wkładkę rewitalizacyjną
3 miesiące temu ocena: 100%  58
Zdziwieni?
~ 666
3 miesiące temu ocena: 100%  57
czy radny Zbyszek prawie burmistrz 6,6 % wpłacił coś koledze ba nawet najlepszemu jego przyjacielowi malinie ? Albo Katarzyna 666 głsów do powiatu wpłaciła ? a sam malina ?
~ do radny
3 miesiące temu ocena: 50%  56
tępy to jest ten wasz wódz. Już nie mówiąc o tym bełkoczącym gburowatym tonie ale o tym kogo sobie dobiera za współpracowników. Na efekty pracy klakierów nie trzeba było czekać już są publicznie prane brudy a to podobno początek
~ Radny-bezradny
3 miesiące temu ocena: 100%  55
Zbyszek tylko na FB mądralę udaje. A tępy jak obuch od siekiery
~ Nnn
3 miesiące temu ocena: 100%  54
Nie wiadomo po co te pieniadze na jarociński szpital skoro osoby z wirusem i tak w nim nie przebywaja pomagać tam gdzie jest taka potrzeba kalisz czy poznań
~ ON
3 miesiące temu ocena: 0%  53
Wiesz, że szpitale zakaźne się zapełniają, Zdajesz sobie sprawę jakie głupoty wypisujesz !!!
~ debil
3 miesiące temu ocena: 50%  52
no tak mu wódz powiedział i nie rozumie. Na to nie ma lekarstwa wiec nie będę ci tłumaczył. Dobrze, że poza ziemią jarocińską, pozostałe ponad 7,5 miliarda ludzi rozumie :)
~ eh
3 miesiące temu ocena: 27%  51
Najpierw przeczytaj artykuł ze zrozumieniem a dopiero potem komentuj.
~ Dejvid
3 miesiące temu ocena: 100%  50
Mam tylko nadzieję, że te firmy, które pomagają, jednocześnie nie zwalniają pracowników.
~ ja
3 miesiące temu ocena: 100%  49
a biznesmen radny Marcin Półrolniczak coś przekazał?
~ Olo
3 miesiące temu ocena: 67%  48
Gmina zapewnia posiłki osobom na kwarantannie, dba o seniorów na naszym terenie, w sybkim tempie doposażyła w środki bezpieczeństwa strażaków z OSP, którzy biorą udział w różnych interwencjach i nie ma pewnosci czy podczas nich nie dojdzie do kontaktu z osobami zarażonymi, oraz prowadzi bardzo dobrą polityke informacyjną co do działań i zachowań jakich powinniprzestrzegać mieszkańcy, no ale lokalna opozycja jest chciałaby żeby gmina zamiast realizować swoje zadania dosypywała poeniądze do szpitala który menadżerowie z PO i PiS w ostatnich trzech latach właściwie rozłożyli na łopatki
~ cyrk
3 miesiące temu ocena: 0%  47
gmina robi sobie polityczny cyrk. wykalkulowali, że ludzie wokół lidki sie skonsolidowali i robią coś dobrego z serca a nie wyrachowanej polityki i nagle pomoc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom im się nie opłaca. Zakiwaliście się bo to nie pomoc dla starosty czy szymczaka. Jak to mówią o jeden most za daleko!!!
~ niby nic
3 miesiące temu ocena: 67%  46
Jeżeli ktoś prosi o pomoc i jej nie dostaje to się go gnoi. Żebranie od wszystkich kasy na coś , co utrzymuje rząd. A kto dołoży gminie, jak nie będzie sobie radzić? Starosta, rząd?
~ Tomasz
3 miesiące temu ocena: 75%  45
Gmina umie super się reklamować, nawet jeśli tego nie robi
~ !
3 miesiące temu ocena: 67%  44
Olo to tuba propagandowa Pawlickiego.
~ Maciej
3 miesiące temu ocena: 71%  43
Olo jesteś kolegą Pawlickiego że tak piszesz.
~ skazaniec
3 miesiące temu ocena: 36%  42
no widzę, że ostra mobilizacja w zj. Okazuje się bowiem, że Pani starosta w sposób wspaniały zebrała wokół siebie zarówno biznes jak i mieszkańców. Lidia zrobiła to w szczytnym celu, aby pomóc szpitalowi a przede wszystkim personelowi, który jest na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Zrobiła to bez kalkulacji politycznej zrobiła to bo tak trzeba. Tak robi cały świat bo żaden kraj, żaden szpital nie był gotowy na to co spotkało nas wszystkich. Jedynym znanym mi przypadkiem takiej kalkulacji jest niegdyś skazany burmistrz Jarocina. bardzo szybko spostrzegł z kelnerem, że nie opłaca im się wspierać Lidii bo jeszcze przegrają wybory a tutaj nie o to chodzi! okazałeś się zwykłym kurduplem politycznym, politykierem niskich lotów, który znowu przed wyborami będzie stał w kolejce na listy PISu ale jak widać nie dla psa kiełbasa!
~ do pops
3 miesiące temu ocena: 100%  41
gdzie to dawanie rady? Polityka kadrowa poniżej krytyki- dawno nie widziałem takiego publicznego prania brudów, a może brak inwestorów w jarocinie i przedkampanijne przyloty helikopterami nie pomogły ale to juz stadard w wykonaniu tej ekipy. Przed wyborami do samorządu zawsze pojawia się tajemniczy inwestor a przed parlamentem to usilnie szukanie miejsca na liście PISu. A może ijnwestycje genialnie przygotowane realizowane na czas i zgodnie z kosztorysem. Ach przepraszam, przecież to wszystko wina opozycji
~ Pops
3 miesiące temu ocena: 70%  40
Oj widać boli niektórych to jak Jarocin sobie daje rade pod rządami burmistrza Pawlickiego. To dość zabawna uwaga bo jedyny obłudnik, manipulator, a przy tym tchurz i zakompleksiony zawistnik nie tak dawno został pogoniony z otoczenia burmistrza, ale widać chyba się z tym jeszcze nie pogodził
~ Fuks
3 miesiące temu ocena: 89%  39
No bardzo dobra inicjyatywa wręcz genialna, żebranie pod pretekstem walki z wirusem (ilu pacjentów z koronawirusem jest leczonych w naszym szpitalu?) U lokalnych przetsiębiorców by jakoś łatać budżet ekonomicznego bankruta jakim niestety jest nasz szpital. Obecna koalicja PSL-PiS w powiecie rządzi już ponad trzy lata i to ona zrujnowała szpital. Mam nadzieje że hojni darczyńcy będą równie mocno się troszczyć o swoich pracowników w najbliższych tygodniach i miesiącach, tak by oni i ich rodziny nie musiały się martwić o własny byt.
~ Miecio
3 miesiące temu ocena: 37%  38
Gmina zajęta jest Rozwojem a nie pomocą dla mieszkańców.
~ pisdzielce
3 miesiące temu ocena: 85%  37
z tego co pamietam to pierwszy za lidją na listach pis był mirosław d.
~ pio
3 miesiące temu ocena: 100%  36
super fotka! Przykład idzie z góry, zachowane wszystkie ograniczenia w walce z koronawirusem. Brawo!
~ KOMPETENCJE
3 miesiące temu ocena: 96%  35
Lidzia zrób z krawcem zebranko dziś 1 kwietnia i zbórkę na malnę który organizował juz koleny powiatowy zamch na ciebie Zobaczysz ile kto da .Powiedz ze to zbórka na dzieci w domu dziecka sióstr w Dobieszczyźnie który zlikwidowaliście za czasów pis a ty paczki robiłaś dla niestniejacego podmiotu pamietasz
~ rozpacz
3 miesiące temu ocena: 0%  34
Nie możesz znieść do dziś i pogodzić się z tym, że wyp,,,,,,li cię na pysk z PIS-u, A teraz pozostał Ci tylko hejt , a miałeś takie zakusy. Ale co tam ,
~ Mateusz
3 miesiące temu ocena: 56%  33
A co zrobił Pawlicki,ma jakieś zasługi?
~ OOO
3 miesiące temu ocena: 100%  32
ZBIÓRKA JAKAŚ ? TO NAS NAPEWNO NIE BEDZIE.
~ tusty żebrak
3 miesiące temu ocena: 100%  31
usiądź malina koło namiotu przy wjesciu z koszyczkiem lub kartonikiem i żebraj o kolejną wypłatę...
~ trudne pytanie dla maliny
3 miesiące temu ocena: 100%  30
malina jak to się stało,że tylko w artykule w którym czytano list rzecznika co 2 wpis byl że uratujesz pis i lut cie chce na samozwańczego wodza ? tylko tamten posłałeś do warszawki link żeby czytali w centrali ?
~ antykrawiec
3 miesiące temu ocena: 100%  29
Oj co tam sie mu dziwicie chłop chciał uciec na czas przed wirusem ze szpitala. Jak sam pisał miał poważanie i poparcie w psl betoniara go wspierała i mu kazała. Bon żór madam.
~ zombie
3 miesiące temu ocena: 100%  28
to zdjęcie - warte tej zbiórki .......... buhahaha
~ bebech upasionego maliny
3 miesiące temu ocena: 93%  27
Malina chyba zaciążył w obawie przed zwolnieniem, nie może dopiąć 2 guzika, a i pierwszy na wdechu zapięty. Czerwonny zukosowany krawat mu pasuje. Gdyby okazał sie ofiarą wirusa trzeba by kolejnej zrzuty na garnitur XXXXXXL i 2 metry przestrzenne drewna na koryto.
~ szok
3 miesiące temu ocena: 0%  26
Nigdy nie sądziłem, że człowiek może być takim prymitywem patrzcie państwo jak nienawiść upadla ludzi .90% tych hejterskich wpisów należy do ciebie,bo styl ten sam !
~ Polityka
3 miesiące temu ocena: 43%  25
Przekazać 13 emerytury na rzecz walki z wirusem ;) żeby nie było trzeba wybierać komu pomagać
~ &&&
3 miesiące temu ocena: 60%  24
To może 500 plus oddaj!!
~ Kiedy to się skończy?
3 miesiące temu ocena: 92%  23
Niedługo ludzie uzbierają więcej niż dał dzisiaj na walkę z koronawirusem właściciel spółki powiat jarociński z budżetem 80 milionów rocznie. Powiat przegłosował dzisiaj na sesji 288.000 zł. Czechak nie popisałaś się. Ludzie którzy wpłacają po 10 zł, 100 zł często zarabiający 2-3 tysiące na miesiąc ośmieszą powiat, który zresztą dysponuje naszymi pieniędzmi z podatków. Np. w budżecie powiatu na 2020 rok jest 17 mln z naszego podatku dochodowego płaconego przez pracujących ludzi. Rozumiem że ta zrzuta to kolejny podatek na szpital który ma z naszych składek zdrowotnych (znowu płaconych przez pracujących) 40 milionów złotych rocznie. Urzędasy nigdy nie będą miały dość. Czekam za kolejnym podatkiem, a może od razu niech go nazwą haraczem.
~ Michu
3 miesiące temu ocena: 70%  22
Proszę mi przypomnieć na co poszły te 2 miliardy? Na co idą nasze składki? Gdzie ten zrównoważony budżet jak w kasie państwa gdzie mieszka 38 mln ludzi zostało 50 miliardów przecież to są grosze.
~ BRAWO! PROSIMY O WIĘCEJ!
3 miesiące temu ocena: 100%  21
Przyda się. Dzięki. Na koniec lutego (przed wybuchem epidemii) szpital miał prawie 2,5 miliona zł niepopłaconych, przeterminowanych do pół roku faktur. Dokładnie 2.400.000 zł!!! Za styczeń i luty 2020 wykręcił stratę ponad milion złotych, dokładnie 1.100.000. Sumując to ze stratą roku 2019 prawie 4 milionów złotych (3.900.000) daje to kwotę 5 milionów złotych strat za 14 miesięcy rządów koalicji PiS i PSL w powiecie jarocińskim na czele ze starostą Lidią Czechak. Rocznie zarząd spółki i rada nadzorcza kosztuje około 240.000 zł. Więc musicie jeszcze dorzucić 40.000 do tej zbiórki i będzie na roczne wynagrodzenie prezesa i rady nadzorczej szpitala.
~ Nadzór nad pieniędzmi szpitala w dobrych rękach
3 miesiące temu ocena: 100%  20
Bo słyszałem że Henryka Szymczaka z nadania PSL nadzoruje Pan, który nadzorował za czasów burmistrza Stanisława Martuzalskiego Mariusza Z. w ZGO. Swoją drogą sprawdził się w ZGO. Prokuratura chyba do dzisiaj nie może doliczyć się brakującej kasy w ZGO i 5 lat trwa przygotowywanie aktu oskarżenia do sądu. Rok temu Panu Mariuszowi Z. postawili zarzuty.
~ Drt
3 miesiące temu ocena: 88%  19
Dowiemy się kto zasiada w radzie nadzorczej szpitala z nadania zarządu powiatu w osobach: Czechak PIS, Stolecki PIS, Szymkowiakowa PSL? Kto nadzoruje wybitnego menadżera prezesa z PiS. Chciałbym wiedzieć komu zrzucam się na wynagrodzenie?
~ Dziennie wykręcają większą stratę niż to co udaje się uzbierać
3 miesiące temu ocena: 88%  18
Jak tak dalej pójdzie to rządząca powiatem koalicja PIS i PSL z prezesem szpitala z PIS pobije rekord 2 letnich rządów koalicji rządzącej powiatem PO, PiS i PSL z prezesem szpitala z PO w latach 2017 - 2018, którzy osiągnęli stratę prawie 7 milionów złotych w 22 miesiące (6,6 miliona złotych). Na razie za 14 miesięcy mają 5 milionów straty. Te trzy partie w 3 lata uzyskały 11,6 miliona złotych strat w szpitalu. 10.600 zł straty na każdy dzień ich rządzenia przez 1095 dni.
~ szafarze obłudy
3 miesiące temu ocena: 80%  17
brzydzę się pisiorami!
~ Maciej
3 miesiące temu ocena: 20%  16
Spójrz w lustro.
~ Jaśmin czeka
3 miesiące temu ocena: 93%  15
a drukarnia męża starościny w której ma udziały sama Lidia Czechak nie pomogła szpitalowi??? wstyd dla starościny, wielki wstyd, a tyle książek nadrukowali
~ wierny ZJ
3 miesiące temu ocena: 0%  14
do płakać i płacić... oczywiście, że najlepszym fachowcem do prowadzenia szpitala jest JANTAS. Udowodnił to swoją determinacją przekazując na szpital 100 tyś niesłusznie pobranej spłaty za jego tak wielkie zaangażowanie w sprawy szpitala. Takich ludzi potrzeba na te trudne czasy. Brawo JANTAS...
~ Jarocinianka
3 miesiące temu ocena: 0%  13
A ciekawe ile ty Jaśminu dołożyłem ze swojej skarpetki ? Módl się o to żebyś nigy nie musiał się przekonać o tym czy starcza na leczenie pacjentów i czy starczy akurat dla ciebie
~ Żartowniś się znalazł
3 miesiące temu ocena: 75%  12
Gmina ma spółki gminne. A powiat ma spółkę powiatową czyli szpital. Zarząd Powiatu powołuje radę nadzorczą szpitala, która powołuje prezesa szpitala. Jak prezes szpitala sobie nie radzi i spółka przynosi stratę, to się go odwołuje albo jak to jest działacz partyjny to przekazuje mu się pieniądze od właściciela aby nadal próbował sprawdzić się w biznesie. A ty szukasz jelenia w gminie matołku?
~ Płakać i płacić
3 miesiące temu ocena: 86%  11
Narobili przez 3 lata 11.600.000 strat w 3 partie to łaski nie robią jako właściciel spółki, że muszą przekazać kasę do szpitala. Nie mogą, tylko muszą, bo inaczej szpital by zbańczył. A ludzie by ich na taczkach wywieźli. Wysoka cena za powołanie działaczy partyjnych na prezesów. Najpierw z PO, teraz z PiS. Może taniej by było zatrudnić fachowca od służby zdrowia?
~ Fakt
3 miesiące temu ocena: 10%  10
Tyle co starościna pomogła szpitalowi to żaden z rządzących bonzów na naszym terenie do tej pory tego nie zrobił. Porównanie chociażby ostatnich sesji: Powiat dał na szpital ponad 1200000, a gmina apeluje o pomoc , którą ponoć rozdzieli mieszkańcom osobiście. Skąd ja to znam, nie za wcześnie na budowanie zaplecza na przyszłą kampanię kosztem zdrowia społeczeństwa.
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 93%  9
A ZUS co na to gdzie nasze składki zamiast w budynki i samochody kasę przekazać na szpitale do baraków was a lekarzy orzeczników do roboty na pierwszą linię frontu bo to oni są najlepszymi uzdrowicielami ludzi. Boże chroń nas i przebacz za tą tęczę i inne homo nie wiadomo
~ Tomasz
3 miesiące temu ocena: 60%  8
Dobrze że jeszcze są tacy darczyńcy!
~ kat
3 miesiące temu ocena: 100%  7
Co radni powiatowi i gminni zrezygnowali z diet i je przekazali na nasz cel?
~ zadowolony prezes
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Będzie na wypłatę, dzięki. Proszę o jeszcze.
~ ale mam ubaw
3 miesiące temu ocena: 100%  5
zobaczcie na to zdjecie ono mówi samo za siebie !!!!!!!
~ .
3 miesiące temu ocena: 94%  4
Nie idzie już tego czytać. Wirus wykończy i gazetę bo zrzutki na gazete nie bedzie. Ostatni raz zamówiłem ten fałsz i obłude szkoda ze na rok a nie pół. Jak można pompowac w gazecie tego nieudacznika.
R E K L A M A