ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki można wrzucić pod urzędem

› Aktualności› Wydarzenia 10 dni temu    12.01.2021
Lidia Sokowicz
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki można wrzucić pod urzędem Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki można wrzucić pod urzędem  fot. Materiały UM w Jarocinie

Wielkie czerwone serce na nakrętki stanęło na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie. Pięć kolejnych już wkrótce stanie także w innych miejscach gminy Jarocin. Pieniądze, które zostaną uzyskane ze zbiórki nakrętek zostaną przekazane potrzebującym.

 

 

Serce, które stanęło przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie (al. Niepodległości), wykonali strażacy ochotnicy z OSP w Mieszkowie. 5 kolejnych serc zostanie zakupionych przez Fundację Rozwoju Południowej Wielkopolski w Jarocinie. O tym, gdzie zostaną umieszczone urząd ma informować na bieżąco.

 

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki wrzucić pod urzędem

 

Mamy nadzieję, że jedno z nich trafi do Witaszyc. Miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna już od dawna angażowała się w zbieranie nakrętek dla Michałka Jędrasiaka, a obecnie zbiera je z myślą o Antoninie Forszpaniak - małej mieszkance wsi, która potrzebuje środków na rehabilitację i leczenie. OSP próbowało już wcześniej zebrać środki na zakup takiego pojemnika, który miałby stanąć przy remizie i pozwoliłby na pozostawianie nakrętek przez cały czas, a nie tylko w czasie dyżurów strażaków. Niestety z kwoty 2500 zł udało im się zebrać tylko 900 zł.

 

Przez cały czas na zrzutka.pl trwa jeszcze akcja "Serce dla Dobieszczyzny". Sołectwu do zakupu pojemnika brakuje już tylko 600 zł. Akcję można wesprzeć jeszcze przez 10 dni. 

 

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Zbiórka nakrętek organizowana jest najczęściej w szczytnych celach. Przykładem może być zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia. Każdy powód jest dobry, aby zbierać nakrętki i przekazywać je na cele charytatywne.

 

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki wrzucić pod urzędem


Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed przed wyrzuceniem.

 

Kolejne serduszko stanęło w Jarocinie. Nakrętki wrzucić pod urzędem

 

W sierpniu charytatywne serce ustawione zostało w Żerkowie, a w połowie listopada przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Zakup tego ostatniego pojemnika sfinansowało starostwo powiatowe.

 

 

Nowy - 2. numer Gazety Jarocińskiej w 2021 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

 

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ślusarz
4 dni temu ocena: 100%  4
Ciekawe czy te zakupione kolejne serca wykona firma z Jarocina ....w ramach wsparcia firm z Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
10 dni temu ocena: 75%  3
Pomysł warty bardziej poparcia niż hejtu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żerków
10 dni temu ocena: 50%  2
W zerkowie jest beznadziejne ustawione nie każdy jezdzi do szkoły lepsze miejsce to kolo rynku gdzies. Na rynku wiecej ludzi i kazdy by mógł wrzucić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olek
10 dni temu ocena: 60%  1
W urzędach, szkołach, zakładach pracy zbierają nakrętki od lat i cisza po co ten lans burmistrza?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji