ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Kolejna zmiana. Kto będzie informował nas o skierowaniu na kwarantannę?

› Koronawirus - Raport 2 miesiące temu    2.11.2020
Karina Muszalska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Redakcja

Wielu Polaków może dostać pilną wiadomość. Kto ją otrzyma, musi iść na kwarantannę, nie może wychodzić z domu.

 

 

Kwarantanny obawia się każdy. W czasach koronawirusa łatwo na nią trafić. Wystarczy mieć styczność z osobą zakażoną, a o to nie trudno zważywszy na liczbę nowych zakażeń. Teraz Polacy będą dostawali specjalne wiadomości od GIS. Jej otrzymanie będzie oznaczał całkowity zakaz wychodzenia z domu.

 

 

Uwaga! W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48 22 10 43 705 to numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48 22 25 00 115 - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie inetenetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

 

To nowość. Do tej pory nie było takiego systemu przekazywania informacji na temat obowiązkowego przejścia na kwarantannę.

 

 

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że informacji o objęciu kwarantanną nie będą musieli przekazywać już pracownicy sanepidu. Ponad pół roku po wybuchu epidemii udało się wdrożyć automatyczne powiadomienia telefoniczne.

 

 

Przygotowywana jest trzecia strategia. Więcej zmian w kwarantannie przyniesie obecny tydzień, w którym rząd zaplanował przygotować nową strategię walki z koronawirusem.

 

 

-Trzecią wersję strategii przygotujemy w przyszłym tygodniu - mówił na piątkowej konferencji Niedzielski.

 

KORONAWIRUS. Najnowsze informacje.

 

W jej treści mają znaleźć się między innymi rozwiązania zakładające:

  • zmiany w sposobie wprowadzania kwarantanny - współdomownicy osoby zakażonej będą obejmowani kwarantanną automatycznie bez konieczności czekania na decyzję sanepidu;
  • wskazani przez lekarzy pacjenci skąpo lub bezobjawowi otrzymają pulosksymetry, czyli urządzenia do pomiaru saturacji krwi;
  • testy antygenowe u pacjentów objawowych będą taką samą podstawą stwierdzenia koronawirusa jak testy PCR.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dansmsothd
2 miesiące temu 4
I was into this issue and tired to tinker around to check if its possible but couldnt get it done. Now that i hav https://vidmate.onl/... e seen the way you did it, thanks guys with regards
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wozny
2 miesiące temu 3
Nie posiadam telefonu i co?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
2 miesiące temu ocena: 29%  2
O kwarantannie sanepid musi informować listownie. Nr profilaktycznie zablokować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No i tyle
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Pierdolisz Tak bo pewnie nie masz za dużo lat ale ciekawe jakbyś miał tak z 70