Kolejna zmiana. Kto będzie informował nas o skierowaniu na kwarantannę?

Opublikowano:
Autor:

 Kolejna zmiana. Kto będzie informował nas o skierowaniu na kwarantannę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus

Wielu Polaków może dostać pilną wiadomość. Kto ją otrzyma, musi iść na kwarantannę, nie może wychodzić z domu.

 

 

Kwarantanny obawia się każdy. W czasach koronawirusa łatwo na nią trafić. Wystarczy mieć styczność z osobą zakażoną, a o to nie trudno zważywszy na liczbę nowych zakażeń. Teraz Polacy będą dostawali specjalne wiadomości od GIS. Jej otrzymanie będzie oznaczał całkowity zakaz wychodzenia z domu.

 

 

Uwaga! W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48 22 10 43 705 to numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48 22 25 00 115 - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie inetenetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

 

To nowość. Do tej pory nie było takiego systemu przekazywania informacji na temat obowiązkowego przejścia na kwarantannę.

 

 

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że informacji o objęciu kwarantanną nie będą musieli przekazywać już pracownicy sanepidu. Ponad pół roku po wybuchu epidemii udało się wdrożyć automatyczne powiadomienia telefoniczne.

 

 

Przygotowywana jest trzecia strategia. Więcej zmian w kwarantannie przyniesie obecny tydzień, w którym rząd zaplanował przygotować nową strategię walki z koronawirusem.

 

 

-Trzecią wersję strategii przygotujemy w przyszłym tygodniu - mówił na piątkowej konferencji Niedzielski.

 

W jej treści mają znaleźć się między innymi rozwiązania zakładające:

  • zmiany w sposobie wprowadzania kwarantanny - współdomownicy osoby zakażonej będą obejmowani kwarantanną automatycznie bez konieczności czekania na decyzję sanepidu;
  • wskazani przez lekarzy pacjenci skąpo lub bezobjawowi otrzymają pulosksymetry, czyli urządzenia do pomiaru saturacji krwi;
  • testy antygenowe u pacjentów objawowych będą taką samą podstawą stwierdzenia koronawirusa jak testy PCR.
 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE