ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Kolej chce zlikwidować przejazd. Co zrobi gmina?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    16.04.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim poinformował urząd gminy w Nowym Mieście nad Wartą o swoich planach w obrębie Wolicy Pustej.

 

- Kolej porządkuje, zamyka przejazdy, które są mniej istotne. Jeden taki mamy w Teresie, drugi w Rogusku, trzeci - w Stramnicach, a dokładnie między Stramnicami a Mieszkowem. Nie prowadzi do zabudowań. Służy dojazdom na pola - tłumaczy wójt Aleksander Podemski. - Zastanawiamy się, czy go zostawić, czy nie. Dojazd do pól właściwie jest z poszczególnych dróg. Dla kogoś może ewentualnie może zniknąć skrót, trzeba będzie jechać objazdem.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Rozważane są dwa rozwiązania. - Jeśli drodze, w pasie której znajduje się przejazd kolejowy, zostanie nadany status drogi publicznej i taka informacja zostanie przekazana do PKP, kolej wstrzymuje jego likwidację - dodaje Honorata Nawrocka, sekretarz gminy. Gmina miałaby czas na sfinalizowanie sprawy do 2020 roku.

 

Nowomiejski samorząd może też zawrzeć umowę z PKP i z użytkownikiem (lub użytkownikami) przejazdu. Opłata za korzystanie z przejazdu wynosiłaby ok. 400 zł na rok. - Przejazd musi wtedy być zamknięty na kłódkę i jest otwierany wyłącznie przez użytkownika (np. rolnika) - dodaje sekretarz gminy.

 

ZOBACZ TEŻ - PLANY ZAMKNIĘCIA PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W CHRZANIE

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!