ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Klęka. „Lokalni architekci” tworzą przestrzeń do wypoczynku. Kiedy zakończą się prace? [GALERIA]

› Aktualności miesiąc temu    7.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Organizatorzy

Klęka. Gmina Nowe Miasto nad Wartą. "Lokalni Architekci".

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W Klęce trwa realizacja projektu „Lokalni architekci” który jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Patronami tego przedsięwzięcia jest Ochotnicza Straż Pożarna w Klęce oraz nieformalna grupa mieszkańców. Realizacja programu rozpoczęła się 4 kwietnia i potrwa do końca września tego roku.

 

O regionie z pasją w nowomiejskiej bibliotece.

 

Klęce brakuje miejsca do czynnego wypoczynku, z którego mogliby korzystać mieszkańcy miejscowowości, w tym dzieci i młodzieżPowstała więc inicjatywa zorganizowania takiego miejsca. Do działania zaangażowani zostali mieszkańcy, rada sołecka, OSP oraz rada rodziców Szkoły Podstawowej w Klęce.

 

W ramach projektu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące wyboru odpowiedniego miejsca oraz spotkanie ze specjalistą od projektowania zieleni. Wspólnie zadecydowano, że teren do wypoczynku powstanie przy stadionie. To tam zaplanowano przeniesienie placu zabaw oraz nasadzenia drzew.

 

Rajd rowerowy z nagrodami. Zobacz, gdzie?

 

Pracę nad urządzeniem wspomnianego miejsca rozpoczęły się w sobotę 1 sierpnia. Uporządkowany został teren  i nasadzono dziewięć gatunków krzewów ozdobnych, w sumie 136 sztuk roślin. Wszystko to odbywało się pod okiem fachowej pomocy ogrodniczej.

 

Na zakończenie realizacji całego projektu przewidziana jest organizacja spotkania integracyjnego dla mieszkańców Klęki oraz animacje dla dzieci.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Leon
  miesiąc temu 2
  Ławeczki w Klece. Tam wypoczywa bezrobocie, które zawsze ma na picie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Idiotów nie brakuje
  miesiąc temu 1
  To też chyba na Ziemi Jarocińskiej, jak market Dino, który tam powstał :-)))))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji