ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Kierowca: Pociąg mknął przez niezamknięty przejazd 100 km/h

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    30.04.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
 Przejazd w Witaszycach Przejazd w Witaszycach  fot. Elżbieta Rzepczyk

Sporo dyskusji i emocji wywołuje nasza wczorajsza publikacja pt. „Ludzie byli w szoku. Pociąg przejechał przy otwartych szlabanach”.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Przypomnijmy mieszkańcy poinformowali nas, że w piątek na ul. Kolejowej w Witaszycach pociąg przejechał przy niezamkniętych rogatkach.

Spółka PKP Linie Kolejowe potwierdziła doniesienia naszych Czytelników.- W piątek około 17.49 przejechał jeden pociąg przy podniesionych rogatkach. Na stacji w Witaszycach wystąpiła usterka systemu sterowania ruchem. Awarię udało się usunąć o godzinie 19.50 - mówi Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w Poznaniu.

- Kiedy okazało się, że usterka wystąpiła, to dyżurny ruchu przekazał załodze pociągu informacje, że przejazd może nie być do końca sprawny. Zgodnie z procedurami skład zwolnił do 20 km/h. Pracownicy techniczni PKP PLK kierowali na przejeździe ruchem i zatrzymywali kierowców, żeby nie wjeżdżali na przejazd, kiedy zbliżały się pociągi - dodaje rzecznik [ZOBACZ TUTAJ]
 

 

Jednak bezpośredni świadkowie zdarzenia twierdzą, że skład na pewno nie przejechał przez niezamknięty przejazd z prędkością 20 km/h.

 

- Przejeżdżałem samochodem niedaleko przejazdu. Widziałam jak rogatki były otwarte. W mojej ocenie ten pociąg mknął przez przejazd przynajmniej 100 km/h. Na pewno załoga składu dostrzegła, że rogatki nie działają, bo właśnie na przejeździe pociąg hamował - relacjonuje pan Jan.

- Zatrzymał się około 100 metrów za szlabanem. Jeżeli byłoby tak, jak rzecznik tłumaczy, że drużyna pociągu zostałaby powiadomiona, to na pewno jechałby z prędkością 20 km/h i wyhamowałby wcześniej. Proszę, abyście zweryfikowali tę informację. To naprawdę cud, że nie doszło do tragedii. Z tego co pamiętam przynajmniej dwa samochody zbliżały się do przejazdu - dodaje 

 

 

O wyjaśnienie sprawy ponownie zwróciliśmy się do spółki PKP PLK

 

- Nie ma monitoringu na przejeździe. Będziemy wyjaśniać z jaką prędkością poruszał się pociąg. Jest prowadzone wewnętrzne dochodzenie jak to wszystko wyglądało. Nie chcę przesądzać jak to było. Otrzymałem zapewnienie, że pociąg jechał 20 km/h - odpowiada Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w Poznaniu.

Będziemy wracać do sprawy. 

 

Czytaj także: Motocyklista potrącony przez pociąg [ZOBACZ TUTAJ]

  Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prawdziwek
ponad rok temu 19
Mieliście wrócić do sprawy i co? Odpuszczone?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu 18
Na tym przejeździe to powinny być pół zapory i monitoring i Żeby te zapory się zamykały i otwierały tak jak w witaszyczkach bo tu nie raz jak zamkną emeryci bez mózgu to się stoi 5 do 15 minut ten przejazd to istna patologia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ boberek
ponad rok temu ocena: 100%  17
Przypuszczam że ten pociąg miał przy semaforze wjazdowym te słynne 100 /h i zaczęła się to opisywana procedura zatrzymania pociągu. W tym wypadku ludzie-pracownicy (maszynista, zwrotniczy i dyżurny ruchu zadziałali OK) ale nadal jest problem z urządzeniami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziutek
ponad rok temu ocena: 100%  16
A od kiedy pociąg mknący 100 km/h na przejeździe zatrzymuje się 100 metrów za nim? To jest chyba najlepszy pociąg na świecie mający tak krótką drogę hamowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ han solo
ponad rok temu ocena: 100%  15
Przy prędkości 100km/h i długości hamowania 100m pociąg do zera musi hamować z prędkością 27,7m/s czyli zatrzymuje się w 3 sekundy. Mrugnięcie oka. Uważacie że nie możliwe ;) Sokół milenium w gwiezdnych wojnach hamował z prędkości światła do zera w kilka sekund. :))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
ponad rok temu 14
Orientacyjnie pewnie 100m a faktycznie był ze 300 metrów za. Widziałam że na przejeździe jechał bardzo szybko.
~ Czytelnik
ponad rok temu 13
Komentarze na GJ tylko takie emocje wywołują. Może właśnie o to chodzi żeby była oglądalność ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 75%  12
Do szkoły ciule na matematykę i fizykę 100 km/h i droga hamowania 100 m weźcie to usuńcie bo to dzieci też czytają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
ponad rok temu 11
Żadna nowość co do tego przejazdu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...../
ponad rok temu ocena: 50%  10
Chyba ktoś pomylił metry jak skład osobowy pędzący 100km/h może zatrzymać się po 100 metrach coś nie pasuje ?ktoś się nie zna na matematyce i fizyce skład który jest rozpędzony do 100km potrzebuje około 1200 metrów żeby wyhamować nawet przy hamowaniu awaryjnym droga będzie długa bo masa składu zrobi swoje prędzej 20km/h jak była taka krótka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie pozdrawiam
ponad rok temu ocena: 80%  9
Bo świadek ma szybkościomierz w oczach wie że było to 100km/h ludzie przestańcie być śmieszni bo chcecie zaistnieć. A po za tym jeśli widzi taką sytuacje to się zgłasza do odpowiednich służb a nie gazety. Żenada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
ponad rok temu ocena: 50%  8
Córka mi opowiadała że jechała z koleżanką w kierunku przejazdu jak przemknął pociąg z zawrotną prędkością przy otwartych rogatkach. Kto za to odpowiada??? Strach dzieci z domu wypuścić. Zgłosił to ktoś na policję?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MłodyJarociniak
ponad rok temu ocena: 100%  7
a co tu policja pomoze? Policja jest od pilnowania dróg a nie od pociągów... pociągami zajmują sie władze PKP...
~ KMPS
ponad rok temu ocena: 100%  6
„Mknął 100km/h” i „zatrzymał się około 100 m za szlabanem”. Musi mieć super hamulce !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie pozdrawiam
ponad rok temu 5
Seiadek nie mów o czym o czym nie masz pojęcia bo to nie samochód aby zatrzymać się po 200 metrach a co do puszczykowa to tam zajęło mu ponad 1000 metrów od zachamowania. Widać że masz wiarygodne źródło informacji.
~ Seiadek
ponad rok temu ocena: 100%  4
Zatrzymał się 200 metrów za przejazdem przypomnij sobie wypadek w Puszczykowie tam pospieszny pociąg wyhamowal 150 metrów za przejazdem więc przestań filozofować bo ktoś tu z PKP chce ukryć prawdę jak było jakby pociąg jechał 20 km na godzinę zatrzymał by się przed przejazdem a nie 200 metrów za
~ żółty pierdzący Mustang
ponad rok temu ocena: 83%  3
Ja bym przeskoczył nad tym pociągiem, co to dla mnie. Okoliczni mężczyźni by mnie podziwiali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biały pierdzący Mercedes
ponad rok temu ocena: 100%  2
Kocham cię, ja też lubię takie gejowskie popisy.