ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Kierowca oskarżony o śmiertelny wypadek

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    8.01.2012
Karol Górski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
53-latek odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Mieszkaniec województwa mazowieckiego, jadąc ciągnikiem siodłowym na skrzyżowaniu w Suchej, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z ciężarowym iveco. Jego kierowca zmarł.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Jarocinie przesłała do miejscowego sądu. Tragedia rozegrała się 23 września w Suchej (gmina Żerków). 53-latek prowadził ciężarówkę.

- Oskarżony kierując ciągnikiem siodłowym daf z naczepą nie dostosował się do znaku „stop”, w następstwie tego oraz mało wnikliwej obserwacji przedpola jazdy na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem iveco - opisuje prokurator Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

46-latek jadący iveco doznał wielonarządowych obrażeń ciała. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Oskarżonemu grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawiania wolności.

(era)

Fot. Archiwum

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!