ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Kiedy jarocińscy uczniowie wrócą do szkół?

› Aktualności› Samorząd 8 miesięcy temu    29.05.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

 Od poczatku tego tygodnia w szkołach podstawowych mogą być organizowane zajęcia dla klas I-III oraz konsultacje dla ósmoklasistów. Jednocześnie nadal ma się odbywać nauka zdalna. Gmina Jarocin nie zdecydowała się na przeprowadzanie zajęć stacjonarnych. Do kiedy potrwa taka sytuacja?

 

 

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to odpowiedź na oczekiwania tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 6 maja przedszkoli i oddziałów przedszkolnych to był kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół.

 

KORONAWIRUS. Najnowsze informacje.

 

To dyrektor szkoły miał określić szczegółowy sposób sprawowania opieki, jak i prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci, które będą przebywać w szkole. Natomiast liczba godzin przeznaczonych na zajęcia dydaktyczne w szkole w formule stacjonarnej ma być uzależniona od liczby dzieci, które w tych zajęciach fizycznie będą uczestniczyć.

 


Mimo stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej o częściowym otwarciu szkół dla uczniów, gmina Jarocin nie zdecydowała się na stacjonarne przeprowadzenie zajęć w swoich placówkach oświatowych od 25 maja. Były one nadal zawieszone i przeprowadzane zdalnie do 31 maja.

 

Rewitalizacja Jarocina: wielkie rury na rynku [WIDEO].

 

Od 25 maja weszły również tak zwane konsultacje dla uczniów klas VIII. Według informacji otrzymanej z jarocińskiego magistratu dyrektorzy szkół zostali zobligowani do przeprowadzania ich telefonicznie lub za pośrednictwem internetu.

 

W dniu dzisiejszym pojawił się kolejny komunikat o następującej treści;

 

Po konsultacjach z dyrektorami gminnych jednostek oświatowych, do 7 czerwca 2020 r. gmina Jarocin zawiesza zarówno zajęcia w publicznych przedszkolach, jak i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w publicznych szkołach w klasach I – III, a także konsultacje dla uczniów.

 

Co z tymi śmieciami?

 

W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe publiczne będą nadal prowadziły wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Decyzja ta związana jest z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ponieważ priorytetem gminy jest zdrowie i bezpieczeństwo przedszkolaków, uczniów i pracowników jednostek oświatowych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AD
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
Nauczyciele do zbioru truskawek lub na kasę do Biedronki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji