ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Każdy 1% procent ma znaczenie. Możesz pomóc dzieciom i dorosłym

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    16.02.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

W aktualnym wydaniu "Gazety Jarocińskiej" publikujemy informacje o kilkudziesięciu osobach, głównie dzieciach i młodzieży, którzy potrzebują naszej pomocy. Cały czas przyjmujemy też zgłoszenia osób z naszego terenu, którym można przekazać 1% z podatku.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Najmniejsza nawet kwota może bardzo pomóc. Przy wszelkich zbiórkach na leczenie czy rehabilitację okazuje się, że o sukcesie zadecydowało to, że setki, tysiące osób przekazało choćby niewielkie sumy. Często też dzięki tym pieniądzom udało się zrobić duże postępy w rehabilitacji czy zapewnić wszystkie potrzebne leki i sprzęty. 

 

Warto przekazać 1% z należnego podatku tym bardziej, że nas to nic nie kosztuje. No może tylko kilka minut, które i tak należy poświęcić na sprawdzenie swojego PIT-a. Od zeszłego roku nie trzeba już wypisywać samodzielnie formularzy. Wszystkie dane są nanoszone elektronicznie. Warto jednak sprawdzić, czy wszystkie dane są prawidłowe i zatwierdzić rozliczenie. Osoby, które w zeszłym roku przekazywały już pieniądze z 1% na cele charytatywne, jeśli same nie wyznaczą innego beneficjenta - osoby czy instytucji, mogą liczyć na to, że ich procent zostanie ponownie przekazany na ten sam cel, co w rozliczeniu za 2018 rok. 

 

 

 

Czas na zatwierdzenie naszego PIT-a mamy do 30 kwietnia. Jeśli chcecie przekazać 1% po raz pierwszy i nie wiecie komu pomóc, warto zajrzeć do "Gazety Jarocińskiej". Od przyszłego weekendu dane będą też dostępne na naszym portalu. Osoby, które nie znajdują się w opublikowanym spisie, powinny się zgłosić mailowo w ciągu najbliższego tygodnia na adres L.sokowicz@jarocinska.pl. Należy podać dane potrzebne do przekazania 1% m.in. KRS Fundacji i "cel szczegółowy", a także zdjęcie wraz z krótkim opisem schorzenia i potrzeb, na jakie zostaną przeznaczone te środki. Zgłaszać można zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

 

 

Jeśli potrzebujecie pomocy z PIT-em, można będzie skorzystać z pomocy urzędników, którzy będą dyżurowali w Kamienicy Kultury, w JOK-u oraz w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie. Szczegółowe informacje znaleźć można TUTAJ 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A