ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jutro wieczornica Mickiewicza w Mieszkowie. Niepodległościowo z rogalami i gziką

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    8.11.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

W sobotę (9 listopada) w Mieszkowie odbędzie się "Wieczornica z Panem Tadeuszem" połączona z akademią przygotowaną przez dzieci z miejscowej szkoły podstawowej w związku ze 101. rocznicą odzyskania niepodległości.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 


Jak wiemy Adam Mickiewicz odgrywa kluczową rolę w kreacji polskiej poezji patriotycznej. Wpłynął na to czas historyczny - lata niewoli, którą bardzo boleśnie odczuwali zwłaszcza poeci; zesłanie, emigracja, próby walk niepodległościowych. W tym roku mija 164. rocznica śmierci naszego narodowego wieszcza. Z tej okazji zostanie zorganizowana w Mieszkowie "Wieczornica z Panem Tadeuszem". Wydarzenie to jest częścią projektu "W Dobrą Stronę, czyli do teatru" dofinansowanego przez ministerstwo kultury z programu "Kultura Dostępna".

 

Impreza w Szkole Podstawowej w Mieszkowie rozpocznie się o godz. 16.00. Jako pierwsze wystąpią mażoretki z Żerkowa, które wykonają poloneza znanego z adaptacji "Pana Tadeusza" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Potem dzieci uczestniczące w projekcie przedstawią inscenizację do wybranej bajki Mickiewicza. Na scenie wystąpi Michalina Matuszak - doskonaląca swoje umiejętności wokalne w Społecznym Ognisku Muzycznym w Jarocinie, a zarazem stypendystka Fundacji "Ogród Marzeń". Całość zwieńczy "Koncert Jankiela" w wykonaniu Orkiestry Dętej MCT w Żerkowie.

 

Po występach, od godz. 17.30 panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mieszkowie częstować będą rogalami oraz innym typowo wielkopolskim daniem, czyli pyrami z mieszkowskiego parownika, do których będzie oczywiście gzika. W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka dla Wiktora Adamskiego. 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A