ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Jeszcze w tym roku postawią sygnalizację na niebezpiecznym skrzyżowaniu

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    9.08.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 6 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Skrzyżowanie krajowej „11” z ul. Rymarkiewicza i Dworcową w Kotlinie

Niebawem zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna w jednym z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w Kotlinie.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Ruch światłami będzie sterowany na skrzyżowaniu krajowej „11” z ul. Rymarkiewicza i Dworcową. Po wielokrotnych monitach ze strony mieszkańców o wykonanie sygnalizacji w tym miejscu zabiegały władze samorządowe Kotlina.

 

Wielokrotnie radni podkreślali, że jadący ul. Rymarkiewicza czy Dworcową mieli problem z wyjazdem na DK 11. Niedługo w tym newralgicznym miejscu powinno być bezpieczniej.

 

Latem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu rozpisała przetarg na budowę sygnalizacji w kilkudziesięciu miejscowościach na drogach krajowych nr 11 i 10.

 

Inwestycję podzielono na dwa zadania. Do drugiego wpisano sterowanie ruchem światłami w Brodowie (powiat średzki) oraz Kotlinie.

 

GDDKiA zarezerwowała na ten cel 1.100.000 zł brutto. Na ogłoszony przez zarządcę drogi postępowanie wpłynęły trzy oferty. Najniższą złożyła firma DUCTUS Sp. z o.o. na kwotę 649.440 zł.

 

Wykonawca zadeklarował, że sygnalizację postawi do 20 listopada tego roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 11
miesiąc temu ocena: 100%  6
Za chwile będzie droga s11 pociągnięta to wyjazd będzie na luzie. Te kilka lat...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
miesiąc temu ocena: 100%  5
Pytanie czy kiedykolwiek i ktokolwiek zauważy to co dzieje się na krzyżówce w Nowym Mieście nad Wartą. W godzinach szczytu przejechać z Chociczy do N. Miasta graniczy z cudem, o ilości wypadków i skręcie na Środę Wlkp. nie wspomnę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
miesiąc temu ocena: 67%  4
To już lepiej jakby postawili kawełek dalej na skrzyżowaniu w kierunku Fabianowa, obok wulkanizacji.. tam jest dopiero wyjazd jak się nic nie widzi z lewej strony od Jarocina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qqqqq
miesiąc temu ocena: 100%  3
No w końcu. Przecież w Kotlinie w godzinach szczytu jest ogromny ruch, i czasami trzeba stać kilka minut żeby wyjechać na 11/12.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bla bla bla
miesiąc temu ocena: 33%  2
Przydałoby się również w Witaszycach przy wyjeździe z Kolejowej. Wyjazd w lewo niekiedy graniczy z cudem. Nawet jak pieszy wciśnie przycisk przed przejściem dla pieszych przy starej Poczcie, to i tak nikt z kierowców jadących od strony Jarocina nie przepuści a wręcz zablokuje wyjazd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do bla bla
miesiąc temu ocena: 71%  1
Nie przesadzaj, że kierowcy blokują wyjazd przy czerwonych światłach. Jeżdżę tamtędy codziennie i jestem świadkiem jak kierowcy wielokrotnie pomagają wyjeżdżającym z kolejowej.