ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jesteś nauczycielem - przyjdź na spotkanie z szefową wielkopolskiego ZNP

7 miesięcy temu    3.12.2019
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

W auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbędzie się spotkanie nauczycieli z Małgorzatą Kowzan, prezesem Okręgu Wielkopolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Problemy środowiska nauczycielskiego i systemu oświaty, uprawnienia rady pedagogicznej i prawa pracownicze - to tylko niektóre tematy spotkania Małgorzaty Kowzan, prezesa Okręgu Wielkopolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego z nauczycielami - członkami jarocińskiego ZNP.

 

 

[Jarocin przesuwa swoje granice - burmistrz pyta mieszkańców o zdanie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Odbędzie się ono w środę - 4 grudnia o godzinie 15.30. w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.

 

 

Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku szkolnego nauczyciele przystąpili do strajkuj walcząc o podniesienie swoich wynagrodzeń [czytaj więcej TUTAJ]. Ich postulaty nie zostały spełnione. Strajk zawieszono [na ten temat pisaliśmy więcej TUTAJ].

 

 

[nowy dyrektor podjarocińskiej szkoły - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Po wakacjach zapadła decyzja o przystąpieniu do tak zwanego protestu włoskiego, który polega na tym, że nauczyciele nie wykonują zadań, które nie są ich obowiązkiem. Jednak decyzja, czy przystąpić do tego protestu, należy do każdego nauczyciela indywidualnie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Tym razem - oprócz żądań płacowych pracownicy oświaty domagają się przestrzegania prawa pracy.

 

 

- To nie jest protest przeciwko komuś, nie jest wymierzony w dzieci, nie walczymy też z ministrem edukacji. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na to, ile obowiązków ponad opisany czas pracy wykonują nauczyciele - wyjaśniał Sławomir Broniarz, szef ogólnopolskich struktur ZNP.

 

 

Jarociński związek zawodowy nauczycieli nie ma danych, ilu pedagogów - i czy w ogóle - przystąpiło na naszym terenie do tej formy akcji protestacyjnej.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Olek
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
ZNP niedawno pokazało, że swoimi metodami z pozycji siły niczego nie może poprawić. Takie organizacje powinny walczyć o odchudzenie podstaw programowych i wprowadzenie większej ilości zajęć wnioskowanych przez pracodawców, uczniów i rodziców.Natomiast płace nauczycieli powinny być regulaminowo bardziej powiązane z efektami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kit
7 miesięcy temu ocena: 67%  1
Słyszałem, że ZNP jest bardzo lubiane przez władze miasta Jarocina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A