ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Jest umowa, są pieniądze na przebudowę starej części szpitala [ZDJĘCIA, WIDEO]

15 dni temu    16.09.2020
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 2 / 50%
A A A
Podpisanie umowy na dofinansowanie (na zdjęciu od prawej: prezes szpitala Henryk Szmczak i marszałek Marek Woźniak)Podpisanie umowy na dofinansowanie (na zdjęciu od prawej: prezes szpitala Henryk Szmczak i marszałek Marek Woźniak) fot. J. Marcinkowski

Dopiero co jarociński szpital rozbudował się o kolejną część. Przeniosła się tam między innymi ginekologia i położnictwo. A już prezes lecznicy podpisał umowę na sfinansowanie modernizacji pomieszczeń starego budynku. Co tam powstanie?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W jarocińskim szpitalu zawarta została umowa na dofinansowanie modernizacji starej części lecznicy. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i prezes szpitala Henryk Szymczak.

 

Dotacja z funduszy unijnych to 7 milionów 315 tysięcy złotych, a koszt całego projektu oszacowano na prawie 10 milionów. Brakujące ponad 2 mln zł ma uzupełnić pożyczka zaciągnięta przez samorząd powiatu jarocińskiego.

 

[niemałe pieniądze dla kotlińskiego DPS-u - więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

Projekt modernizacji z wnioskiem o dofinansowanie został złożony za kadencji poprzedniego prezesa Leszka Mazurka.

 

Środki mają być przeznaczone na modernizację dwóch oddziałów - wewnętrznego i dziecięcego. Ten pierwszy ma zostać przeniesiony na jedną kondygnację, na miejsce, gdzie do niedawna były ginekologia i położnictwo. Natomiast oddział dziecięcy zajmie obecne pomieszczenia wewnętrznego i dawnej izby przyjęć.

 

- Kluczowy jest oddział wewnętrzny, który teraz jest na dwóch poziomach, a po przeprowadzce na miejsce, gdzie do niedawna były ginekologia i położnictwo, będzie na jednej kondygnacji - wyjaśnia szef szpitala.

 

 

To nie wszystko, prezes Henryk Szymczak chciałby powiększyć powierzchnię szpitalnych budynków o około 500 m2 i utworzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

 

[jarociński szpital gotowy na przyjęcie pacjentów z koronawirusem - o tym więcej czytaj TUTAJ]

 

- Jest szansa, aby w dodatkowych pomieszczeniach i w miejscu obecnego oddziału dziecięcego powstał Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) na około 40 łóżek. W Jarocinie nie ma ZOL-u ani żadnego innego oddziału, który zajmowałby się opieką i leczeniem osób obłożnie chorych i starszych. Widzimy tę potrzebę i cały czas myślimy, jak rozwiązać ten problem - stwierdza prezes.

 

Cały proces modernizacji został podzielony na etapy, tak aby w trakcie prac żaden oddział nie został wyłączony. Prace powinny się rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć w połowie 2022.

 

 

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ andrzej
  14 dni temu 5
  Bardzo dobrze szpital i zmiany bardzo potrzebne tylko działać i wykorzystywać pieniądze z UNII brawo !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fan
  14 dni temu ocena: 100%  4
  Kurcze, co by nie mówić, jakoś tak normalnie w tym powiecie. Nie ma awantur, inwestycje sa realizowane, szpital walczy o każda złotówkę. Wygląda to dobrze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ czy jest obojętna?
  14 dni temu ocena: 100%  3
  czy wicestarościna Szymkowiak z PSlu popiera ministra rolnictwa i protestujacych rolników, czy tez będzie krzyczeć do pani starościny Czechak z PISu : Kaczyński zdradził rolników? Czy pani wicestaroscinie szymklowiakowej jest wszystko obojetne?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  15 dni temu ocena: 100%  2
  a to prawda, że w szpitalu w Jarocinie umarła kobieta przez błąd lekarski i teraz zajmuje się tym prokuratora z Poznania?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  15 dni temu ocena: 100%  1
  Zol jest bardzo potrzebny w Jarocinie bo jest coraz więcej samotnym starszych schorowanych osób które zostają bez godnej opieki.A to ze wejdzie opiekunka za 2 - 3 godziny to jest brak poczucia bezpieczeństwa bo resztę dnia i całą noc zostają sami bez godnej opieki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji