ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Jest reakcja władz Jarocina na film i informacje radnych opozycyjnych, dotyczący sprzedaży gruntu

27 dni temu    3.09.2020
Anna Konieczna
komentarzy 84 ocen 68 / 69%
A A A
Gminny grunt przeznaczony do sprzedaży (zaznaczony na czerwono)Gminny grunt przeznaczony do sprzedaży (zaznaczony na czerwono) fot. Grafika UM Jarocin

Jarocin. Jest reakcja władz Jarocina na film przygotowany przez radnych opozycji, a dotyczący sprzedaży ponad 41 ha znajdujących się w granicach miasta. "Opozycja nieudolnie próbuje ratować własny wizerunek" - czytamy w nadesłanym oświadczeniu. 

 

Wczoraj rano (środa, 2 września) radni jarocińskiej opozycji na konferencji prasowej zaprezentowali film z komentarzem i własną oceną działań burmistrza Adama Pawlickiego. Sprawa dotyczy sprzedaży ponad 41 ha gminnej ziemi. Jarociński magistrat niemal natychmiast odpowiedział na zarzuty opozycjonistów. Po południu komunikat trafił do mediów. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Opozycja w Radzie Miejskiej Jarocina zwołała konferencję prasową. Radni: Tomasza Klauza, Jerzy Walczak, Dorota Czechak oraz Zbigniew Surdukowski zaprezentowali na niej film, który sami przygotowali. Jego tematem była historia związana z ponad 41 ha gminnej ziemi położonej między Jarocinem a Cielczą [szczegóły sprawy TUTAJ].

 

Zdaniem radnych burmistrz Adam Pawlicki, chcąc w imieniu gminy sprzedać grunt za 3,5 mln zł pod działalność rolniczą, naraża budżet samorządu na spore straty. Opozycja twierdzi także, że przygotowana przez miasto kampania promująca konsultacje społeczne dotyczące przeznaczenia ziemi, zawiera szereg nieprawdziwych informacji.

 

Niemal natychmiast po zakończeniu konferencji prasowej jarociński magistrat ustosunkował się do zaprezentowanego na niej materiału [relacja z konferencji prasowej oraz film nagrany przez radnych opozycji - znajdziesz TUTAJ] oraz do działań radnych opozycji [treść PONIŻEJ].

 

Wcześniej, w trakcie trwających konsultacji, własne wideo dotyczące tego terenu przygotowała gmina. Zarzucono w nim radnym opozycji, że ci chcą "przemysłu w centrum Jarocina" [ZOBACZ TUTAJ]

 

STANOWISKO URZĘDU MIEJSKIEGO W JAROCINIE

 

 

„Opozycja w radzie miejskiej nieudolnie próbuje ratować własny wizerunek, po raz kolejny przedstawiając w złym świetle działania Gminy Jarocin. W tym celu organizuje konferencję prasową, próbując odwrócić uwagę opinii publicznej od swojego pomysłu wprowadzenia przemysłu do centrum miasta. Czy jest to wynik negatywnego przyjęcia przez mieszkańców podczas zeszłotygodniowego spotkania w JOK Jarocin?

 

W ubiegłym tygodniu w ramach konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia blisko 42 ha gruntów w centrum Jarocina odbyło się spotkanie mieszkańcami. Władze Jarocina przedstawiły konsekwencje, jakie niesie za sobą zamiana gruntu rolnego na inwestycyjny. Opozycja, która forsowała zlokalizowanie tam przemysłu, nagle, w trakcie konsultacji, zmieniła zdanie. Teraz chcą teren przeznaczyć na działki budowlane. Czy niezdecydowanie radnych opozycji miało wpływ na to, że mieszkańcy podczas spotkania nie dopuścili ich do głosu? W ślad za tym oponenci zorganizowali konferencję prasową, podczas której próbowali odwrócić uwagę opinii publicznej od swojego pomysłu wprowadzenia przemysłu do centrum miasta.

 

Destrukcyjne działania opozycji narażają gminę Jarocin na straty finansowe, które tylko w tej sprawie, już teraz wynoszą ponad 3,5 mln zł, a mogą być znacznie większe. Poza wymiernymi startami finansowymi są także niepowetowane straty wizerunkowe. Taka sytuacja ma miejsce nie po raz pierwszy. Jeden z liderów opozycji – Jerzy Walczak działania na szkodę gminy i gminnych spółek prowadzi już od prawie dekady. Szkodliwość tych czynów potwierdzają wyroki sądowe, które nakazują Jerzemu Walczakowi oraz Jarocińskiemu Ruchowi Samorządowemu, którego jest prezesem, prostowanie nieprawdziwych informacji o działalności jarocińskiego samorządu. Jerzy Walczak wielokrotnie rozpowszechniał informacje o negatywnym wydźwięku, które godzą w dobre imię samorządu.

 

Konsultacje w sprawie przeznaczenia blisko 42 ha gruntów już się zakończyły. Ze wstępnej analizy wynika, że zdecydowana większość społeczności, objętej konsultacjami, neguje pomysł opozycji o wprowadzeniu przemysłu do centrum miasta. Opinia mieszkańców potwierdza słuszność decyzji Rady Miejskiej w Jarocinie, która, biorąc pod uwagę ogromne koszty dozbrojenia terenu, zdecydowała o sprzedaży gruntu jako gruntu rolnego. Rezygnacja z inwestowania w ten teren, okazała się korzystniejszym dla samorządu rozwiązaniem, mimo zaawansowanych, prac projektowych związanych z budową drogi niezbędnej w przypadku terenu inwestycyjnego. Burmistrz Jarocina nie zgadza się na rozpowszechnienie nieprawdziwych informacji o działalności gminy i zapowiada podjęcie odpowiednich kroków prawnych.

 

Włodarz apeluje też do opozycji, że jeśli nie mają pomysłów, jak pracować dla dobra mieszkańców, to chociaż niech nie przeszkadzają w kontynuowaniu rozwoju gminy.”

 

 

 

Nowy - 35. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Jakie powinno być przeznaczenie 42 ha gruntów w Jarocinie?

ankieta dodana 26.08.2020, ilość wszystkich głosów: 531
Na inwestycje, budowę nowych firm
62%
Powinien zostać rolniczy, bez możliwości inwestycji
14%
Na cele mieszkaniowe, jednorodzinne, bloki etc.
23%
Nie potrafię odpowiedzieć
1%
+ 47 głosów: 68 (69%) 21 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (84)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wes Creven
21 dni temu 84
Kakałko 70 % pociekło - A na Synaju co było PO SIÓDME?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DARIUSZ KYCIA
26 dni temu ocena: 79%  83
Bogusława Podyma-Adam Pawlicki-Michał Manowski -Andrzej Siliński-KANBUD,-DROBUD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zd
24 dni temu ocena: 100%  82
Podyma fajne nazwisko
~ Wes Creven
26 dni temu ocena: 67%  81
Viral się rozprzestrzenia - i już tego nie zatrzymacie Bartusie-milusie, za chwilę zaroi się od skazanych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prorok
26 dni temu ocena: 56%  80
Do Jurka Walczaka dołączą Klauza i i Surdukowski? Bo ro że Mirosław D. dostanie grubą pajde to pewne.
~ Burmistrz chroni mieszkańców opozycja reaguje donosami
26 dni temu ocena: 60%  79
Burmistrz broni mieszkańców przed chorymi pomysłami opozycji by stawiać fabryki po sąsiedzku z osiedlami mieszkaniowymi, opzycja w rewanżu śle donosy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inwestycje w Jarocinie irytują opozycje
26 dni temu ocena: 71%  78
Świetne pomysły burmistrza i ich konsekwentna realizacja są nie na rękę opozycji, która basila medialne ataki na burmistrza, bo wiedzą że nie zrealizują swego celu czyli przejęcia władzy za wszelką cenę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozsądne działabia Burmistrza kontra opozycyjny chaos
26 dni temu ocena: 75%  77
Współczuje Burmistrzowi takiej totalnej opzycji nastawionej wyłącznie na przeszkadzsnie i psucie. Gmina przez ich działania straciła ponad 300 tys zł a oni mają z tego ubaw!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opozycja porzez manipulacje chce przejąc władzę
26 dni temu ocena: 71%  76
Tym ludziom chodzi tylko o jedno, przejęcie władzy by poobsadzać wszystkie ważne stanowiska swoimi znajomkami. Już to przećwiczyli w powiecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głupi i głupszy
26 dni temu ocena: 73%  75
Dochodzę do wniosku, że jarocińska opozycja to jest jakiś konglomerat ciężkiego debilizmu. Oto jak wygląda cały ciąg zdarzeń: gmina ogłasza przetarg ma zbycie gruntów rolnych, wg prawa mogą go kupic tylko rolnicy zamieszkujący i prowadzący gospodarstwo w naszej gminie -> opozycja uznaje że doszło do naruszenia prawa bo cena jest za niska (mimo że gmina sprzedaje wszystkie nieruchomości po otrzymaniu wyceny zewnętrznego rzeczoznawcy) radni ci uznali że skoro kiedyś te grunty zostały wpisane jako potencjalny grunt z przeznaczeniem na przemysł/usługi to jest to teren inwestycyjny (uwaga radny Surdukowski jest podobno prawnikiem). Mimo że grunt jest ziemią rolną i trzeba by go odrolnić i przygotować pod ewentualne potrzeby inwestorów co kosztowałoby z grubsza około 40 mln, więcej niż roczne wydatki gminy na przedszkola i szkoły i zajęłoby kilka lat, opozycja brnie w swoje fantasmagorie na temat przetargu. Wzywa CBA -> CBA wydaje opibie że przetarg powinien być unieważniony -> oferent składa sprawę do sądu aby uznano przetarg za ważny -> sąd uznaje że gmina przeprowadziła procedurę zgodnie z prawem (CBA oraz opozycja się mylili) -> gmina musi ponieść koszty sądowe bo w wyniku działań opozycji musiała unieważnić prawidłowy przetarg. Oto mniej więcej jak się kształtuje ta sprawa. A opozycyjne dekle jeszcze się beszczelnie cieszą że gmina dzięki ich działaniom straciła pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XxI
26 dni temu ocena: 38%  74
A wystarczyło poczekać i zobaczyć kto wygra przetarg :)
~ Jerzy kłamca
26 dni temu ocena: 71%  73
Dlaczego sądy dają tak niskie kary dla takiej opozycji , ktora działa na szkodę gminy? To jest zastanawiające. Kara za dzialanie na szkodę gminy powinna być bardzo bolesna, aby nie dochodzilo do recydywy jak w Jarocinie z Walczzakiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xd
24 dni temu 72
Bo to jest Polska , tylko w Polsce tak jest ze jest sanepid który działa na szkodę Polaków psuje zdrowie i interesy ludziom
~ Maciej
26 dni temu ocena: 40%  71
Najbardziej bawi mnie to "CENTRUM MIASTA" pod lasem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eh
26 dni temu ocena: 37%  70
Mnie też. Tylko kelner ze swym panem mógł to wymyślić.
~ nn
27 dni temu ocena: 51%  69
Biznes plan" Rolnika" w przeliczeniu na 1 metr 2 kupno od gminy 8 zł + 14 zł (za wyłączenie z produkcji rolnej poniżej klasy trzeciej, której na tym terenie jest bezwzględna większość) = 22 zł Hmmmm grunty budowlane kosztują w Jarocinie min. 140 zł. za metr 2 Z tego wynika prosty rachunek: 140 zł gruntu budowlanego minus 22 zł. kosztów = 118 zł brutto zysku. Nadal zastanawiam się dlaczego( świetny burmistrz) na to nie wpadł?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bestia z Ługów
27 dni temu ocena: 73%  68
A za co co chwilę skazują Jurysia? On taki kryształowo uczciwy...
~ Słabo ci idzie to liczenie
27 dni temu ocena: 77%  67
Za 140 zł to masz w peł i uzbrojone działki ze wszystkimi mediami, uzgodnieniami i planami przestrzennymi, jak kupisz taką to tylko idziesz po pozwolenie na budowe i mozesz kopac fundamenty na nastepny dzien. Do tych pól musiałbyś podciągnąć csłą sieć wod-kan, oraz gazową z przyłaczami do każdej działki. Tak samo sieć energetyczna. Jednocześnie musisz zlikwidować 4 sieci wysokiego napięcia bo kto ci kupi działki w sąsiedztwie tych sieci? Jeśli tego nie zrobisz to te działmki sprzedaż góra po 30 zł za metr. Spora część terenu jest przy torach więc wiele działek byś musiał sprzedać grubo poniżej 100 złotych i o ile ktokolwiek by chcial w najbliższej odległości je kupić. 42 ha to +/- 500 działek budowlanych. Takich wielkich osiedli to nawet pod Poznaniem i Warszawą nie ma. Ile lat będziesz to sprzedawał? 5-10? No ale przecież to taki złoty interes. A co tam było trzeba zaofetować gminie nawet 20 zł za ten teren, wg twojego biznesplanu i tak byś był 100 zł na metrze do przodu.
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 42%  66
Ja to prosty działkowiec jestem, z działek żyje:-)))
~ Pat
27 dni temu ocena: 37%  65
Bo o to chodzi aby tanio kupić i drogo później sprzedać
~ nn
27 dni temu ocena: 45%  64
Jak odrolnić działkę w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania Jeśli działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania – wówczas należy starać się o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (WZ). Wniosek o odrolnienie działki i stosowne dokumenty należy złożyć do urzędu gminy lub miasta, właściwego pod względem lokalizacji nieruchomości. We wniosku o odrolnienie działki powinny zostać zawarte dane identyfikacyjne wnioskodawcy (imię, nazwisko, adres), dane dotyczące planowanej inwestycji (tj. przeznaczenie terenu, planowane położenie obiektu) oraz charakterystykę inwestycji (m. in. zapotrzebowanie na media, sposób odprowadzania ścieków, unieszkodliwiania odpadów oraz planowany sposób ogrzewania). Wydanie decyzji o warunkach zabudowy wiąże się z dokonaniem jednorazowej opłaty skarbowej w kwocie 107 złotych. Istotna jest informacja, że wniosek o odrolnienie działki może złożyć nie tylko właściciel nieruchomości, ale także np. użytkownik wieczys
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
27 dni temu ocena: 36%  63
Baaardzo dziwna sprawa. Dlaczego Burmistrz upiera się , że na tej działce może być tylko przemysł ??? Kto poniesie koszty za bardzo zaawansowane projekty budowy drogi do terenów inwestycyjnych ??? Może Ktoś z internautów odpowie merytorycznie na moje pytania bo po ilości komentarzy mogę sądzić , że jest wielu fachowców w tym temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
27 dni temu ocena: 29%  62
~do Agronom : dziękuję za odpowiedz ale nie przekonują mnie Twoje argumenty - przeciez przy kupnie wiadomo było , że kiedyś tą ziemię trzeba będzie odrolnić... Przegapiliśmy termin ?
~ Agronom
27 dni temu ocena: 69%  61
Tylko sprawdź ile kosztuje procedura odrolnienia gruntu. Dla 1 ha to ponad 320 tys zł - opłata wnoszona do Ministerstwa Rolnictwa. Do tego koszty zwiazane z przygotowaniem wniosku, mnóstwo wniosków, za każdy opłata, wypisy/wyrysy, opłata dla notariusza i prawnika bo sam raczej procedury nie ogarniesz jeśli jesteś prawnikiem. Więc to nie jest tak że ktoś przyjdzie do gminy z papierkiem "prosze mi odrolnić ziemie" i już masz grunt pod pod działalność gospodarczą
~ nn
27 dni temu ocena: 48%  60
Hmmm. Czytam totalną nawalankę jednych na drugich. Nie mam ochoty wdawać się w tą pyskówkę, ale ciśnie mi sie jedno pytanie.... Co powie A.P. jarociniakom ,kiedy po kupieniu przez tzw rolnika 42 hektarów ten zjawi się w urzędzie z wnioskiem o odrolnienie tej nieruchomości? Stan prawny na dzień dzisiejszy jest taki ,że do odrolnienia gruntu który znajduje się w granicach miasta wystarczy złożyć przez właściciela wniosku! Dzisiaj takim właścicielem jest gmina która może taki wniosek złożyć w starostwie i ten grunt zostanie odrolniony! No i burmistrz przestanie beczeć ,że ten grunt może sprzedać tylko rolnikowi za 3,5 miliona , tylko sprzeda po cenach rynkowych tym którzy mają pomysł na to miejsce. Proste? Tylko dlaczego na to burmistrz nie wpadł? A może właśnie wpadł ??? ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dlaczego opozycja nienawidzi jarociniaków?
27 dni temu ocena: 66%  59
Obserwując poczynania opozycji mam wrażenie że oni poprostu nienawidzą nas, zwykłych mieszkańców, próbują nam wmówić że jesteśmy jakimiś nieudacznikami, że nasza gmina to gożej niż kraina trzeciego świata, gdzie króluje bieda, bezrobocie i brak perspektyw! Próbuje się nam wmawiać że nasze miasto przypomina jakąś riune. To są chorzy z nienawiści, którym chodzi tylko o przejęcie władzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opozycja znów atakuje gminę i jej mieszkańców
27 dni temu ocena: 77%  58
Te działania to skandal, czy opzycja chce zdestabilizować sytuację w gmibie. Ci ludzie już szykowali pucz pod przykrywką referendum, ale wtedy ludzie spostrzegli o co im chodzi. Nie dajmy się im omotać i nie wierzymy w cokolwiek głoszą, chodzi im tylko by zaszkodzić burmistrzowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 18%  57
Dokładnie, przecież ten mój Rozwój jest prawie idealny !
~ Agresja opozycyjnych bojówkarzy
27 dni temu ocena: 78%  56
Przecież to co robi tzw opozycja na tym forum to powinno przerażać każdego normalnego człowieka, hejt, szykany i zwyczajny festiwal kłamstw i pomówień? Czyje interesy oni reprezentują?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 29%  55
Na pewno nie Kanbudu, w przeciwieństwie do mnie :-))
~ Opzycja antyJarocińska
27 dni temu ocena: 81%  54
Przecież ci ludzie to jest zbiotowisko które tylko chce się dopchać do władzy. Poszukajcie sobie ich programów sprzed dwóch lat - jakieś frazesy i pustosłowie o dialogu i zaufaniu. Z jim oni rozmawiają przez te dwa lata? Jedyne co robią to wylewają wiadra pomyj na tym forum, bo chcieli by dorwać się do władzy dla samego jej sprawowania a nie by coś zrobić dla mieszkanców. Kaśka Szymkowiaczka wielka liderka tego środowiska w niecały tydzień po wyborach przesiadła się na ciepły i dobrze płatny stołek w starostwie. Inni też by tak chcieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XyxZ
27 dni temu ocena: 32%  53
Szkoda że ktoś liczy koszta uzbrojenia działki w Jarocinie a na wsi w Golinie ciągnie uzbrojenie. Hmmm a kto zgadnie da jakich pól i kogo? I tu już są koszta nie ważne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ireneusz
27 dni temu ocena: 39%  52
Kelner już po 20.00 i żadnego nowego hejtu? To Ty otworzyłeś te koperty z ofertami? Będzie oświadczenie? Pani Konieczna, Pani zapyta czy to on otwierał. Dziękuję Pani Redaktor.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
27 dni temu ocena: 33%  51
Baaardzo dziwna sprawa. Dlaczego Burmistrz upiera się , że na tej działce może być tylko przemysł ??? Kto poniesie koszty za bardzo zaawansowane projekty budowy drogi do terenów inwestycyjnych ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patoopozycja
27 dni temu ocena: 60%  50
Środowiska pseudopozycji znów się zaangażowały w brutalną walkę by oczerniać Burmistrza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomaszek
27 dni temu ocena: 68%  49
Jurij, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, przegraliśmy to
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kardaszjan
27 dni temu ocena: 68%  48
Juras z przegrywaniem obyty, można nawet powiedzieć, że to jego naturalny stan
~ Lepiej niż totolotek
27 dni temu ocena: 42%  47
warto kupić ten grunt nawet za większe pieniądze... kupić ten grunt to jak wygrać w totka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biznesmen za dyche
27 dni temu ocena: 67%  46
Zajmij się robotą, nie dziwota że masz dochód na poziomie 2 tys netto miesięcznie skoro tylko piszesz donosy i głupty na forum
~ ale wtedy będzie za późno
27 dni temu ocena: 58%  45
Ciekawe jak tam się rozwinie nowe osiedle i za ile i kiedy "rolnik" sprzeda grunt pod inwestycje deweloperskie xD Zazwyczaj burmistrz robił wszystko, żeby zasilić budżet Jarocina, a teraz broni jak lwica młodych transakcji na której gmina nie zarobi tyle, ile by mogła. Nikt też nie porusza tematu otwartych kopert przed przetargiem, jakby się to nie wydarzyło... Poza tym mamy i ubojnie i ZGO i ten "przemysł" jakoś nikomu nie przeszkadza, a działki sąsiadujące (sic!) z oczyszczalnią nagle są premium terenem w centrum miasta. Prawdy się dowiemy jak rolnik sprzeda grunty ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 54%  44
Ziemia będzie sprzedana rolnikowi. Jak na 41 ha rozleje gnojówke to przynajmniej wyrówna się poziom smrodu w mieście.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirek
27 dni temu ocena: 40%  43
Po pierwsze nie centrum miasta, a po drugie nie ma mowy o przemyśle tylko o budownictwie mieszkaniowym. Skończcie z tą propagandą rodem z TVPis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amnezja Klausa
27 dni temu ocena: 69%  42
Już nie pamiętasz jak argumentowałeś że to idealne miejsce pod przemysł? Dlaczego tych wypowiedzi nie ma w tym żałosnym filmiku? nie jest to centrum, ale nawet na tym waszym filmiku widać że tam można z Rynku dojechać nawet nie w dwie minuty
~ Buka
27 dni temu ocena: 39%  41
Panie burmistrzu pozwać ich za kolejne kolportowanie fałszu i podkopywanie dobrego imienia gminy. Zapłacą jeszcze za pare wyroków to może do nich dotrze że na kłastwie to daleko nie zajadą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 39%  40
Chyba tak zrobię, opozycyjne szczury nie zatrzymają mojego Rozwoju!
~ Morgi
27 dni temu ocena: 41%  39
Widać, że najlepszą obroną jest atak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mordo
27 dni temu ocena: 100%  38
Raczej bardzo doceniona, do dzisiaj na głośnikach :)
~ Raper
27 dni temu ocena: 81%  37
Bardzo dobra i trochę niedoceniona płyta Peji - polecam
~ Piotr
27 dni temu ocena: 51%  36
kto otworzył koperty?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Detektyw Borewicz
27 dni temu ocena: 62%  35
Zapis z monitoringu wskazuje że zrobił to Klausen z Kardaszjanem po nocy
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 55%  34
Wiem ale nie powiem :-)
~ ala
27 dni temu ocena: 80%  33
ale wyglada na to ze radna Czechak jest bardzo aktywna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To jest jarociński PiS
27 dni temu ocena: 61%  32
Kiedyś widziałem kawałek sesji jak ta pani się zebrała w sobie i zabrała głos. No to już lepiej jak milczy
~ Łukasz
27 dni temu ocena: 46%  31
Jaka jest rynkową wartość gruntu 3 miliony czy 60 ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Izrael
27 dni temu ocena: 63%  30
60 milionów to wycena początkującego rzeczoznawcy nieruchomości Klauzy. Mocno przestrzelona bo wychodzi blisko 150 zł za metr. Tyle to kosztuje działka budowlana z pełnym uzbrojeniem, drogami dojazdowymi i po podziałach notarialnych i najlepiej uchwalonym PZP, a nie grunt rolny który w tej chwili mogą kupować tylko rolnicy.
~ Ojciec chrzestny
27 dni temu ocena: 48%  29
Miejmy nadzieję że ten teren zostanie sprzedany za większe pieniądze niż śmieszne 3,5mln zł. Przetarg powinien być maksymalnie rozpowszechniony w całym kraju.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takie prawo uchwalił PiS
27 dni temu ocena: 73%  28
Nieruchomości rolne o powierzchni od 1 ha (czyli większe niż 9999 m2) mogą kupować tylko rolnicy indywidualni, czyli osoby, które mają odpowiednie kwalifikacje rolnicze, posiadają i prowadzą osobiście gospodarstwo rolne oraz mieszkają co najmniej od pięciu lat w gminie, w obszarze której jest położona jedna nieruchomość - art. 2a UKUR
~ lulu
27 dni temu ocena: 92%  27
Rolnicy spod Łowicza już nie mogą się doczekać by orać pole w Jarocinie.
~ Rex
27 dni temu ocena: 24%  26
Ta opozycja nic nie wnosi. Zajmuje się produkowaniem pseudoafer i pisaniem donosów. Najlepszym podsumowaniem ich działalności jest historia przegranych procesów radnego Walczaka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Golina
27 dni temu ocena: 57%  25
A ja gratuluje naszemu radnemu, panu Marcinowi, że się odciął od tych osobników
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klausen
27 dni temu ocena: 57%  24
Obiecałeś wyborcom dialog i zaufanie a jest donisicielstwo i marnotrastwo publicznych środków. Oto ile warte są twoje obietnice
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opozycjo myśl trochę
27 dni temu ocena: 59%  23
Gdyby JTBS nie ruszył z budową mieszkań np. na Siedlemińskiej to myślicie że reszta deweloperów by tam budowała? Nie budowała by. Dzięki inwestycji JTBS są tam wszystkie media. Opozycja myśli że w szczerym polu deweloper będzie budował. Otóż nie będzie. Nie zrobi uzbrojenia. Nie zlikwiduje kolizji. Nie zbuduje drogi. Bo to są za wysokie koszty. Chyba że to miasto ma teraz budować osiedla. Opozycjo gdzie jest na to kasa? Wskaż ją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
27 dni temu ocena: 57%  22
To ma być centrum miasta? Moim zdaniem obrzeża a nie centrum. Ale pewnie lepiej nic nie robić po co nam przemysł w Jarocinie i tak wszyscy pracują poza Jarocinem i codziennie muszą dojeżdżać do pracy. Burmistrz tylko markety nam załatwił i centrum smrodu w goli ie i witaszyczkach. W tym mieście nie ma przemysłu ani pracy. Tylko u prywaciarzy za najniższa krajowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 54%  21
Dziękuję, dziękuję, obiecuje jeszcze więcej smrodu w mieście. Jak na 41 ha rolnik rozleje to i owo , to dopiero będzie efekt, ZGO będzie się mogła schować.
~ dretyl
27 dni temu ocena: 52%  20
To oświadczenie magistratu mija się z prawdą. Manipulacja na każdym kroku. Przytoczę choćby jedno zdanie. "W ubiegłym tygodniu w ramach konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia blisko 42 ha gruntów w centrum Jarocina odbyło się spotkanie mieszkańcami." Zebranie było z działkowiczami, o czym podkreślano na zebraniu aby utrudnić dojście do głosu radnym opozycji przybyłym na zebranie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do "Buta i zaprzaszaństwo opozycji"
27 dni temu ocena: 60%  19
No i sam teraz mataczysz. Obejrzyj film ze spotkania to będziesz wiedział, że sam sobie przeczysz.
~ Buta i zaprzaszaństwo opozycji
27 dni temu ocena: 52%  18
A działkowiec to nie mieszkaniec miasta? Ja widziałem ogłoszenia o tym spotkaniu. Otwarte były dla wszystkich wstęp był wolny a ankieta konsultacyjna trafiła chyba do każdego mieszkańca osiedli w sąsiedztwie tej działki. Kogo oszukujesz referendysto?
~ Rtv
27 dni temu ocena: 55%  17
Nikt nie wierzy w te bajki opozycji o deweloperce. Przez dwa lata krytykują JTBS za budowę mieszkań czynszowych a teraz by chcieli żeby gmina zajmowała się deweloperką? Kogą chcą oszukać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orion
27 dni temu ocena: 65%  16
Kogo chcesz zmanipulować dretyl? W JOKu mieszkańcy z Bogusławia i os. 700lecia wybuczeli opzycjonistów, bo jusz się przekonali że nie robią niczego na rzecz mieszkańców a chodzi im tylko o przeszkadzanie burmistrzowi
~ dretyl
27 dni temu ocena: 52%  15
Mieszkańcy wierzą radnym opozycji. Tylko tacy trole jak ty próbują hejtem to zmienić. Trzeba być tępym żeby nie widzieć co robi burmistrz z Walczakiem.
~ Twoje Info
27 dni temu ocena: 58%  14
Radny Jerzy Walczak przegrał ostatnio proces z JTBS w sądzie i będzie przepraszać
~ Ofka
27 dni temu ocena: 69%  13
Opozycja za wszelką cenę chce przejąć władzę. Nie cofnie się przed rzadną niegodziwością by to osiągnąć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sss
27 dni temu ocena: 73%  12
Bardzo dobre oświadczenie. Czym się zajmuje opozycja poza donosami? Jakie ma sukcesy? Niech się zajmą szpitalem który jest bliski upadku jak im zależy na samorządzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arab
27 dni temu ocena: 67%  11
Niech opozycja nie kłamie i nie odwraca uwagi od istoty rzeczy. Tu się próbuje opowiadac cos o przetargu a tylną furtką chciało się wpuścić przemysł do centrum. W czyjim to interesie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Araba
27 dni temu ocena: 47%  10
Arab wracaj do Arabii, bo jak widać nie masz zielonego pojęcia co to jest centrum i gdzie znajduje się teren przeznaczony do sprzedaży. Do szkoły douczyć się głąbie. "Centrum miasta , śródmieście - centralna część miasta, skupiająca funkcje m.in. administracyjne, handlowe, usługowe i turystyczne, charakteryzująca się zwartą zabudową architektury" Teraz Arabie - głąbie napisz czy ziemię na sprzedaż charakteryzuje powyższa definicja.
~ Orbita
27 dni temu ocena: 74%  9
Opozycja w Jarocinie zajmuje się tylko szkodzeniem. Przez dwa lata od wyborów jaką podjeli inicjatywe na rzecz mieszkańców?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie pytaj
27 dni temu ocena: 30%  8
Dramat, ludzie tak glupi jak cały naród. Strefa przemysłowa i nowe miejsca pracy na nie a potem chodzą i opowiadają, że kiedyś to było, że obrabiarki, fabryka mebli, szwalnia i w ogóle miasto żyło. Według Adama to jedyne contam może powstać to jakaś fabryka chemikaliów radioaktywnych, ktora może zabić cała populavje Jarocina. W tym miescie nie będzie już lepiej. Pora sie z tym pogodzić...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 40%  7
Będzie lepiej ale może trochę bardziej śmierdzieć Musicie się z tym pogodzić w imię ROZWOJU!
~ odpowiedz sobie
27 dni temu ocena: 79%  6
Przecież obrabiarki są nadal, tylko w takiej skali jaką wymusza rynek, fabrykę mebli miałeś na ługach, stoi i niszczeje - chcesz za pieniądze miasta postawić drugą w centrum? Szwalnie te co są zdrowe rynkowo to też działają.
~ Alpaka
27 dni temu ocena: 57%  5
Bardzo dobrze Panie Burmistrzu. Należy się stanowczo przeciwstawić kłamstwom tworzonym przez opzycję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (Nie) Skazany za ...
27 dni temu ocena: 23%  4
Szczury opozycyjne nie przeszkadzać mi w ROZWOJU!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hdjdjd
27 dni temu ocena: 100%  3
ty jeszcze żyjesz śmieciu? dawno cię tu nie było