ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Jest komunikat kolei w sprawie zawieszonych kursów pociągów

8 miesięcy temu    19.05.2020
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Pociąg Kolei Wielkopolskich na dworcu w JarociniePociąg Kolei Wielkopolskich na dworcu w Jarocinie fot. Archiwum jarocinska.pl

Ze względu na zagrożenie i wprowadzenie ograniczeń dotyczących przemieszczania się na początku kwietnia odwołane zostały niektóre kursy pociągów z Jarocina do Poznania. Czy teraz zostaną one przywrócone - jest komunikat w tej sprawie.

 

 

Samorząd województwa wielkopolskiego, jako organizator przewozów kolejowych, na początku kwietnia podjął decyzję o dalszej korekcie rozkładu jazdy pociągów [więcej czytaj TUTAJ]. Miała ona obowiązywać do odwołania.

 

 

„Ograniczenie do minimum komunikacji kolejowej, a co za tym idzie mobilności mieszkańców jest niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa” - głosił komunikat Kolei Wielkopolskich.
 

 

Minęło półtora miesiąca i samorząd województwa wielkopolskiego podjął decyzję o przedłużeniu ograniczeń w kursowaniu pociągów do 29 sierpnia [wykaz zawieszonych połączeń PONIŻEJ].
 

[jak funkcjonuje komunikacja miejska w stanie epidemii - czytaj więcej TUTAJ]

 

Służby wojewody zaznaczają jednak, że w przypadku wzrostu liczby podróżnych i znoszenia kolejnych ograniczeń są w pełnej gotowości do przywracania poszczególnych połączeń.
 

 

Jednocześnie apelują o monitorowanie sytuacji i przekazywanie do Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego informacji związanych z zaspokojeniem potrzeb przewozowych mieszkańców naszego regionu.
 

 

W przypadku przewrócenie poprzedniego rozkładu jazdy pociągów oraz ewentualnych zmianach urząd będzie informował na bieżąco.
 

[gmina bez komunikacji miejskiej - wiecej szczegółów na ten temat TUTAJ]

 

Organizator przewozów prosi jednocześnie o sprawdzanie na bieżąco aktualnego rozkładu jazdy pociągów na stronach przewoźników Polregio oraz Koleje Wielkopolskie oraz na https://portalpasazera.pl/.
 

 

WYKAZ ZAWIESZONYCH POŁĄCZEŃ

Jarocin 9.34 - Poznań Główny 10.31 (będzie kursował w soboty i niedziele)

Jarocin 13.56 - Poznań Główny 15.01

Ostrów Wielkopolski 14.04 9przez Jaricin) - Poznań Główny 15.45

Jarocin 17.59 - Poznań Główny 18.56

Poznań Główny 18.03 - Jarocin 19.04

Jarocin 19.45 - Poznań Główny 20.41

 

NAJNOWSZE WYDANIE GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH I INTERNECIE - ZOBACZ, O CZYM PISZEMY

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ forum
8 miesięcy temu 2
W Jarocinie sezonowe wakacyjne pociągi PKP Intercity jadące nad morze, znów się nie zatrzymają. Od grudnia 2020 roku (od nowego rozkładu), pociągi IC Przemyślanin i IC Gwarek pojadą przez Leszno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zawiedziony bo przyzwyczajony do bezmyślności
8 miesięcy temu ocena: 0%  1
połączenia pociągów zawieszone i nie ma ogłoszenia o tym fakcie burmistrza jarocina na stronie tego portalu ? Dlaczego ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji