ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Jedno kłamstwo może kosztować życie kilku osób. Ratownicy apelują

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    26.03.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adam Majewski

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W Polsce rośnie liczba zakażonych. Badania laboratoryjne potwierdziły go u 1085 osób. Niestety 15 zmarło.

Aby powstrzymać liczbę zachorowań premier Mateusz Morawiecki postanowił o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń.

 

Z śmiertelnym zagrożeniem nierówną walkę toczą przede wszystkim pracownicy systemu ochrony zdrowia. W tej sytuacji ich praca stała się jeszcze trudniejsza i wymagająca. Na pierwszej linii ognia są lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki Zespołów Ratownictwa Medycznego, Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Od kilku dni w mediach jest powtarzany apel „Nie kłam medyka”. Kłamanie czy zatajenie objawów infekcji lub kontaktu z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem oznacza, że świadomie narażamy lekarzy, pielęgniarki i ratowników. Jarocińscy medycy przyznają, że nie zawsze pacjenci mówią prawdę dyspozytorowi medycznemu.


 - Być może wynika to ze strachu, że nikt nie udzieli im pomocy w przypadku dodatniego wywiadu w kierunku koronawirusa. Te obawy nie mają żadnego uzasadnienia. Szczera rozmowa pacjenta z dyspozytorem ułatwia nam pracę – podkreśla Kamil Rudnicki, ratownik medyczny Zespołów Ratownictwa Medycznego z Jarocina.

- Przede wszystkim pozwoli nam się przygotować do takiego wyjazdu i zaoszczędzić cenny czas, który w niektórych sytuacjach ma kolosalne znaczenie. Przyjeżdżając do osoby, która zataiła, że mogła zostać zarażona, wejdziemy do jej mieszkania bez odpowiedniej odzieży ochronnej. Przewieziemy później takiego pacjenta do szpitala, gdzie może zarazić personel i innych chorych. A to w efekcie doprowadzi do znacznych ograniczeń w pracy ratowników medycznych, pielęgniarek czy lekarzy. Już wiele takich sytuacji miało miejsce w skali kraju – dodaje Kamil Rudnicki. 

Rozmowę z ratownikiem medycznym, czytaj w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej

 

Z podobnym przesłaniem do społeczeństwa zwracają się również strażacy i policjanci.

 

 

Niestety nie brakuje ludzi, którzy kompletnie nie szanują pracy ratowników. Tak zrobiły w miniony wtorek dwie kobiety. Najpierw razem piły alkohol, a potem jedna z nich zadzwoniła i powiedziała, że koleżanka zesłabła oraz nie daje oznak życia, a na dodatek wróciła w ubiegłym tygodniu z Niemiec.  Na miejsce pojechało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja, po czym okazało się, że kompletnie pijana kobieta wywołala fałszywy alarm [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Czytaj również: Prezes szpitala apeluje o pomoc: Zapowiada się długa i kosztowna walka Szpitalowi potrzebne są: środki ochrony osobistej - maski chirurgiczne jednorazowe, maski FFP2, FFP3, fartuchy i kombinezony barierowe, gogle, przyłbice, osłony głowy, osłony chirurgiczne na buty i środki dezynfekcyjne, a także aparatura medyczna potrzebna do leczenia i monitorowania parametrów życiowych: kardiomonitory, respiratory, puls oksymetry, materace przeciwodleżynowe oraz urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jv.
6 miesięcy temu ocena: 0%  1
Prawdziwi katolicy kłamstwo mają w genach bo potem się wyspowiadają i dla nich jest ok przykre niestety prawdziwe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji