ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Jedna oferta na wywóz śmieci i to znacznie droższa

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    8.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wójt Nowego Miasta ogłosił przetarg na odbiór odpadów selektywnych i zmieszanych. Niestety wpłynęła tylko jedna oferta i to na kwotę o przeszło 1,8 mln zł wyższą.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Zakończył się przetarg na odbiór śmieci. Gmina zamierzała podpisać umowę na okres 2,5 roku, czyli od 1 września 2020 do końca 2022 roku. Usłudze miał podlegać odbiór odpadów selektywnych i zmieszanych, a także wielkogabaryty, elektrośmieci oraz przeterminowane leki. W nowomiejskim budżecie zabezpieczono na ten cel przeszło 6,5 mln zł.

 

Do przetargu stanęła tylko jedna firma - „ZGO-NOVA” Sp. z o.o. Niestety zaproponowana przez nią kwota to prawie 8,5 mln zł. Nietrudno zauważyć, że jest ona znacznie wyższa od środków przewidzianych przez gminę.

 

Klęka. „Lokalni architekci” tworzą przestrzeń do wypoczynku. Kiedy zakończą się prace? [GALERIA].

 

 

Oferta złożona przez „ZGO-NOVA” znacznie przekracza kwotę zaproponowaną przez nasz urząd. Mamy 60 dni na podpisanie umowy. Na razie nie możemy jej podpisać, ponieważ nie mamy takich środków zabezpieczonych w budżecie. O wszystkim zadecydują radni na najbliższej sesji - tłumacz Honorata Nawrocka, sekretarz gminy.

 

Gmina Nowe Miasto należy do Porozumienia Międzygminnego zajmującego się gospodarką odpadami. Uprawnia to do wywozu śmieci do Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Niestety od 1 maja tego roku wzrosły ceny przyjęcia odpadów na bramie w ZGO.

 

 

Zgodnie z obowiązującym przepisami gmina nie może dopłacać do opłaty śmieciowej. Nie trudno się domyśleć, że mieszkańcy Nowego Miasta zapłacą drożej za śmieci. Prawdopodobnie cena może osiągnąć nawet 30 zł od mieszkańca za odpady segregowalne.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dxfcgvhb
miesiąc temu ocena: 100%  1
Tak się kończy brak konkurencji na Ziemi Jarocińskiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji