ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jeden wjechał do rowu, drugiemu zabrano kluczyki

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    13.02.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

Na dwa lata do więzienia mogą trafić kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu.

 

 

Niestety nie brakuje osób wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie. We wtorek na drogach powiatu jarocińskiego wykryto dwóch pijanych uczestników ruchu drogowego. W południe funkcjonariusze otrzymali wezwanie do Wilczyńca.

R E K L A M AGAZETA online SRT1


- Mundurowi zostali wezwania do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu, który w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w rowie. Policjanci na miejscu zastali częściowo wystający na jezdnię samochód marki Renault Scenic. Szybko odkryli powód nietypowego zakończenia podróży. Okazało się, że 41-letni kierowca ma w swoim organizmie 1,8 promila alkoholu. Pozbawionemu wyobraźni kierowcy zatrzymano prawo jazdy – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 


Czytaj również: Robił dziwne manewry samochodem. Policja zatrzymała go pod sklepemKilka godzin później na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Zagonowej w Jarocinie wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie.

 

- Mężczyzna najpierw wzmocnił się alkoholem a następnie postanowił wybrać się samochodem na zakupy. Dziwne manewry wykonywane przez niego na drodze i parkingu zwróciły uwagę innego kierowcy, który doprowadził do zatrzymania się pojazdu a następnie zabrał kluczyki kierowcy i wezwał na miejsce policję – dodaje policjantka.53-latek jadący fiatem seicento miał ponad 3 promilami alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 


 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xxx
5 miesięcy temu 3
Dobrze że zadzwonili po Policje bo sami to by ich nigdy nie ujęli tylko pisać i straszyć potrafią że wielce kontrole prowadzą przed komputerami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doris
5 miesięcy temu ocena: 67%  2
A redaktor nie zna miasta? Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Rolnej i Zagonowej, a nie Wrocławskiej i Zagonowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dd
5 miesięcy temu 1
Przy skrzyżowaniu Rolnej i Zagonowej raczej nie ma możliwości wybrania się na zakupy, bo nie ma tam sklepu. Więc redaktor zna miasto, w przeciwieństwie do czytelnika :)
R E K L A M A