Jarota pokonała Polonię

Jarota pokonała Polonię - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w swoim trzecim letnim sparingu pokonała Polonię Środa Wlkp. 3:1.

Podopieczni Piotra Garbarka mają za sobą już dwa mecze towarzyskie podczas letnich przygotowań do sezonu 2020/2021. Najpierw JKS pokonał Iskrę Szydłowo, a następnie przegrał z Sokołem Kleczew.

W środę, 8 lipca do Jarocina przyjechała Polonia Środa Wlkp. Od pierwszych minut częściej przy piłce byli goście, ale to Jarota strzelała. W 13. minucie ładnym uderzeniem zza pola karnego wynik otworzył Szymon Piekarski, który był najjaśniejszym punktem zespołu w tym meczu. W 22. minucie dobrą okazję na podwyższenie miał jeden z testowanych zawodników, ale próba lobu w sytuacji sam na sam okazała się nieskuteczna. Chwilę później było 2:0 po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka i błędzie bramkarza Polonii. Goście – mimo dłuższego czasu przy piłce – mieli tylko jedną dobrą sytuację w tej połowie, ale gracz ze Środy Wlkp. uderzył niecelnie z bliskiej odległości.

Na drugą połowę trener Garbarek posłał do boju zmienioną niemal całą jedenastkę. Jarota częściej oddawała strzały na bramkę w tej części spotkania, ale tylko raz udało się posłać piłkę do siatki. Uczynił to w 53. minucie Kacper Szymankiewicz. Polonia nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji pod bramką Jaroty, ale bramkę zdobyła. W 70. minucie po błędzie Marcina Antczaka, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki, honorowe trafienie zaliczył Michał Górzyński.

W sobotę, 11 lipca Jarota podejmie LKS Gołuchów. Początek meczu o 12.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik (46’ Marcin Antczak) – Piotr Skokowski, Sebastian Golak (46’ Dawid Idzikowski), Jędrzej Ludwiczak (77’ Piotr Stachowiak), Szymon Komendziński (46’ Krystian Wawrzyniak) – Szymon Piekarski (46’ zawodnik testowany), Marcin Maćkowiak – zawodnik testowany (46’ Mateusz Dunaj), zawodnik testowany (46’ Kacper Szymankiewicz), Patryk Rzepka (46’ Miłosz Kowalski) – Krzysztof Bartoszak (46’ Michał Niedźwiedzki)