Jarota pokonała Odolanovię (ZDJĘCIA)

Jarota pokonała Odolanovię (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Wygraną 3:0 z Odolanovią Odolanów zawodnicy Jaroty Jarocin zakończyli okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 w III lidze.

Dla podopiecznych Piotra Garbarka sobotnie spotkanie było ostatnim, szóstym sparingiem w trakcie letnich przygotowań. Wcześniej JKS grał z Iskrą Szydłowo, Sokołem Kleczew, Polonią Środa Wlkp., LKS-em Gołuchów i Koroną Piaski.

Pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu Jaroty. Gospodarze popełniali dużo błędów w starciu z beniaminkiem IV ligi. Goście z Odolanowa próbowali zaskoczyć Marcina Antczaka strzałami z dystansu, ale większość z nich była niecelna. Z kolei JKS oddał dwa strzały z rzutów wolnych za sprawą Krzysztofa Bartoszaka, a jedną dobrą sytuację po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego miał Mateusz Dunaj. W pierwszej połowie bramki jednak nie padły.

Drugie 45 minut świetnie rozpoczęli Jarociniacy. W sytuacji sam na sam znalazł się nowy zawodnik Jaroty Marcin Konopka, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. W 53. minucie prowadzenie podwyższył Krzysztof Bartoszak, wykorzystując dośrodkowanie z lewego skrzydła. 10 minut później znów bliski zdobycia bramki był Konopka, ale tym razem piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później jednak padła trzecia bramka. Zdobył ją Miłosz Kowalski, który znalazł się w odpowiednim miejscu po rzucie rożnym. W końcowym kwadransie szanse mieli ponownie Konopka i Kowalski, a piłka po raz drugi zatrzymała się na poprzeczce po „centrostrzale” Piotra Skokowskiego, ale wynik nie uległ zmianie.

W sobotę, 1 sierpnia Jarota rozpocznie sezon 2020/2021 w III lidze wyjazdowym meczem z KP Starogard Gdański. Początek o 17.00.

Jarota: Marcin Antczak (46’ Sebastian Kmiecik) – Piotr Skokowski, Sebastian Golak, Dawid Idzikowski (46’ Jędrzej Ludwiczak), Wiktor Smołaga (46’ Miłosz Kowalski) – Marcin Maćkowiak (68’ Szymon Piekarski), Szymon Komendziński – Marcin Łażewski (46’ Marcin Konopka), Szymon Piekarski (46’ Kacper Szymankiewicz, 75’ zawodnik testowany), Mateusz Dunaj (46’ Michał Niedźwiedzki) – Krzysztof Bartoszak (68’ Patryk Rzepka)