Jarota bez punktów w Wągrowcu

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    9.11.2019
Dawid Borucki
komentarzy 21 ocen 0 / 0%

Jarota Jarocin przegrała z Nielbą Wągrowiec 1:2 w spotkaniu 16. kolejki III ligii grupy II. Podopieczni Piotra Garbarka znaleźli się w strefie spadkowej.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Już w 4. minucie do pierwszej interwencji zmuszony był Sebastian Kmiecik, ale bez problemu poradził sobie z uderzeniem w środek bramki. Znacznie bardziej bramkarz Jaroty musiał się wykazać w 13. minucie, gdy z bliska musiał bronić strzał rywala, co się ostatecznie udało. Po stronie JKS-u pierwsze groźniejsze strzały oddał Kacper Szymankiewicz. Zarówno z dystansu w 16. minucie, jak i chwilę później z rzutu wolnego były to próby niecelne. W 27. minucie Nielba objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kubiński, który pokonał Kmiecika strzałem głową. W 34. minucie ponownie groźnie było pod bramką Jaroty po rzucie rożnym, ale tym razem bez efektu bramkowego. W końcówce pierwszej połowy ponownie pokazał się Szymankiewicz, ale żaden z jego kolegów nie zdołał wykończyć jego indywidualnej akcji. Również strzał Piotra Skokowskiego nie przyniósł efektu.

Tuż po zmianie stron 100-procentową sytuację do wyrównania miał Jędrzej Ludwiczak, który z bliskiej odległości trafił wprost w interweniującego golkipera gospodarzy. W 57. minucie znów szczęście sprzyjało Jarocie, gdy rywale uderzyli w poprzeczkę. Pięć minut później ponownie do interwencji zmuszony był Kmiecik, który w ostatnich tygodniach wyrasta na najjaśniejszy punkt zespołu z Jarocina. W 71. minucie wreszcie udało się doprowadzić do remisu. Podobnie jak przed tygodniem w starciu z Pogonią II Szczecin, „z pomocą” przyszedł rzut karny. Bramkę zdobył Piotr Skokowski, który tym razem umieścił piłkę w siatce bezpośrednio z 11. metra. W końcówce lepiej wyglądała gra gospodarzy. Mecz był również przerwany ze względu na zachowanie kibiców. To jednak nie wytrąciło z rytmu Nielby, która w doliczonym czasie gry wywalczyła komplet punktów. Z rzutu karnego wynik na 2:1 ustalił Rafał Leśniewski. Wyrównać próbował jeszcze Piotr Skokowski z rzutu wolnego, ale jego próba była niecelna.

W niedzielę, 17 listopada, Jarota zakończy rundę jesienną domowym spotkaniem z Gromem Nowy Staw. Początek o 13.30.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Szymon Komendziński (90' Szymon Gałczyński) – Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (80' Dawid Krzyżaniak) – Mateusz Dunaj, Kacper Szymankiewicz, Miłosz Kowalski (60' Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -