ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Jarociński sztab kryzysowy postawiony w stan gotowości

5 miesięcy temu    13.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 8 ocen 9 / 78%
A A A
Zebranie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowegoZebranie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

W jarocińskim starostwie zebrał się powiatowy zespół zarządzania kryzysowego, a wojewoda wielkopolski zaapelował o szczególną ostrożność i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń. Co jest powodem wyjątkowej sytuacji i postawienia w stan gotowości służb kryzysowych?

 

R E K L A M Awspieram jarocinskie SRT1

 

Na zebranie w starostwie przybyli przedstawiciele służb sanitarnych, weterynaryjnych, straży pożarnej oraz reprezentanci gmin powiatu jarocińskiego. Gospodarzem była starosta Lidia Czechak.

 

 

[czy jarocińskie placówki opiekuńcze mają własciwe zabezpieczenie pożarowe - wiecej na ten temat czytajk TUTAJ]

 

 

Powodem zwołania zespołu zarządzania kryzysowego było zagrożenie spowodowane rozprzestrzenianiem się ptasiej grypy i pojawienie się jej źródła na fermie drobiu w miejscowości Topola Osiedle w gminie Przygodzice w powiecie ostrowskim [na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ].

 

 

Na piątkowym spotkaniu podkreślono, że wirus nie zagraża zdrowiu i życiu ludzi, jest za to groźny dla zamkniętych hodowli drobiu.

 

 

[gminna spółka kupiła samochód starżacki - szczegóły TUTAJ]

 

 

Powiatowy lekarz weterynarii Paweł Marcinkowski przedstawił procedury wdrożone w powiecie w celu wyeliminowania zagrożenia. Zostali z nimi zapoznani przede wszystkim przedstawiciele gmin powiatu, którzy będą nadzorowali ich przestrzeganie na swoim terenie.

 

 

O szczególną ostrożność i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń zaapelował także wojewody wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

 

 

Apeluję do właścicieli wielkopolskich gospodarstw i ferm o rygorystyczne przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii w zakresie utrzymywania drobiu. Jestem przekonany, że szybko uda nam się opanować sytuację i nie dojdzie do rozprzestrzenienia się wirusa. Proszę jednak, aby gospodarze i właściciele farm niezwłocznie zgłaszali wszystkie przypadki chorób drobiu powiatowym lekarzom weterynarii. Nie można odpuścić żadnego przypadku, bo zignorowanie problemu może wywołać efekt kuli śnieżnej. Ptaki z dotkniętej wirusem fermy zostaną uśpione. Z uwagi na fakt, że jest to hodowla klatkowa, cały proces utylizacji może potrwać nawet dwa dni.

 

 

Wystąpienie wirusa nakłada na hodowców ptaków liczne obostrzenia, które wynikają z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Na obszarze zagrożonym wystąpieniem wirusa hodowcy drobiu zobowiązani są do stosowania środków bezpieczeństwa biologicznego.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 7 głosów: 9 (78%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jak to jest ?
  5 miesięcy temu ocena: 0%  7
  albo w jarocinie nic się nie dzieje, albo na tym portalu o niczym ważnym nie chcą pisać. Przecież jarocin to miasto jeszcze tak i nie wszyscy z niego jeszcze wyjechali tak ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Taka prawda
  5 miesięcy temu 6
  Jaki tu spokój nanana nic się nie dzieje nanana.. dziura zabita dechami czas otworzyć oczy nie wierzyć w jakąś ,,propagandę sukcesu". Smród, brud i ubóstwo. Ostatni raport GUS mówi sam za siebie 1959 pozycja na 2478 gmin czyli 883 miejsce od końca jeśli chodzi o dochód na mieszkańca.
  ~ Adam i Andrzej
  5 miesięcy temu ocena: 44%  5
  Lekarstwem na ptasią grypę jest większa liczba łączników !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do Adam i Andrzej
  5 miesięcy temu ocena: 62%  4
  Aleś ty głupiutki(a) Matka cie bila po łbie po urodzeniu ?
  ~ Fałszywy ALARM
  5 miesięcy temu ocena: 59%  3
  a ja myślałem, że Szpital Jarociński zbankrutował i ewakuacja pacjentów trwa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mn
  5 miesięcy temu ocena: 53%  2
  Czy Ty aby myślisz?
  R E K L A M A