ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Jarociński szpital może liczyć na pomoc. Tym razem powiatu

5 miesięcy temu    28.03.2020
Anna Konieczna
komentarzy 143 ocen 1 / 100%
A A A

W obliczy zagrożenia, którego nikt z nas wcześniej nie doświadczył i poświęcenia personelu medycznego w ratowaniu życia na całym świecie jarociniacy i nie tylko ruszyli ze spontaniczną akcją pomocy dla naszego szpitala, tak aby jak najlepiej przygotować lecznicę na ewentualne przyjęcie pacjentów zarażonych koronawirusem. Tym razem z finansowym wsparciem pospieszył samorząd powiatu jarocińskiego.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Do jarocińskiego szpitala dociera prawdziwa fala pomocy w bardzo różnej formie - rzeczowej i finansowej Firmy i osoby indywidualne dostarczają produkty żywnościowe i ochrony osobistej - maseczki, płyny dezynfekcyjne czy kombinezony [więcej szczegółów na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Przekazywane są także pieniądze i to nie małe. O tego typu wsparciu poinformowała w mediach społecznościowych starosta Lidia Czechak.

 

[kompleksowa informacja na temat sytuacji zwiazanej z epidemią koronawirusa i ograniczeń z nią związanych znajdziesz TUTAJ]

 

„Z rezerwy którą uruchomiliśmy w starostwie zakupujemy potrzebną odzież ochronną dla szpitala. Zarząd powiatu jednocześnie na ostatnim posiedzeniu zatwierdził zmiany w budżecie na kwotę 288 tysięcy złotych na wsparcie szpitala w walce z korona wirusem” - napisała na swoim profilu.

 

 

 

I zaznaczyła:

 

 

„Wroga” nie znamy, nie wiemy jak długo będziemy się musieli przed nim bronić, tworzymy więc rezerwy. Ale uspokajam mamy odzież, maseczki, spełniamy wytyczne ministerstwa. Radni na sesji (piątek 27 marca) będą decydować o podniesieniu kapitału spółki o ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. Powiat dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i bardzo dziękuję wszystkim którzy pomagają - podkreśliła Lidia Czechak.”

 

 

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (143)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Susan Benson
3 miesiące temu 143
Witaj, Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. W obliczu stagnacji, przez którą przechodzi świat w wyniku wpływu koronawirusa (COVID-19) na biznes i gospodarkę, wiele osób stoi przed nieterminowymi wyzwaniami finansowymi. A dzięki obecności nadwyżki gotówki w mojej firmie dążymy do przyspieszenia obiegu pieniędzy poprzez finansowanie pożyczek klientom w Europie i poza nią. Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakup domu lub samochodu, czy potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Wystarczy napisać do nas e-mailem: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp / Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adwafds
3 miesiące temu 142
It's very good post which I really enjoyed reading. It is not everyday that I have the possibility to see something like this. https://sites.google.com/site/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lindan
4 miesiące temu 141
I have read your article deeply, the points you mentioned in this article are helpful https://apkxyz.com/apk/mx-play...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRAWDA - przepisy
5 miesięcy temu 140
Powiat Jarociński i szpital ( prezes i inni doktory ) tylko biora na litość biednych ludzi co sami koniec z końcem ciagną.i żebrzą. Chca tylko pieniędzy. Jak się idzie prywatnie do lekarza to biorą kasę że sami nie wiedzą już ile. Teraz szukają głup....w na lato. Obowiazkiem Powiatu Jarocińskiego jest dbałość o szpital, tak winika z USTAWY o samorzadzie powiatowym. Jak nie maja na bieżące wydatki pieniędzy to proszę nie brać przez radnych powiatowych diet. bo widocznie rzadzący i radni żle podejmowali decyzję .Narobili długów to niech terazza nie płaca, .Wyjaśnione .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oczekujemy prawdy, a nie politykowania
5 miesięcy temu ocena: 100%  139
Czechak, Szymczak, Surdykowski to macie kasę na maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne czy nie macie? Bo rozumiem, że jak zbieracie kasy z zrzuty ludzi to nie macie pieniędzy. Przypominam że to was obowiązek jak pracodawcy w stosunku do pracowników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ włącz TV
5 miesięcy temu ocena: 0%  138
włącz telewizor głupcze to się dowiesz prawdy!
~ Jarocinianin
5 miesięcy temu ocena: 100%  137
A MOŻE POWIAT ZAINWESTUJE W TESTY DLA PERSONELU SZPITALA!!! WYSTARCZY KILKA PRZYPADKÓW OSÓB ZAKAŻONYCH I WIĘKSZOŚĆ PERSONELU BĘDZIE NA KWARANTANNIE. ZABEZPIECZENIE JAKIE W TEJ CHWILI JEST TO ŚMIECH NA SALI - SALI SEJMOWEJ, PONIEWAŻ PRZYPOMINA SZOPKĘ Z POSIEDZENIA SEJMU.... INWESTOWANIE W MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW - OK, ALE CO TO DA JAK NIEWIELE Z TYCH OSÓB BĘDZIE JE PRAWIDŁOWO UŻYWAĆ. MAŁO TEGO - JESTEM PRZEKONANY, ŻE TAK OBDAROWANI POCZUJĄ SIĘ NA TYLE BEZPIECZNIE, ŻE WYJŚCIA DO SKLEPU PO KILKA RAZY DZIENNE BĘDĄ NA PORZĄDKU DZIENNYM ... ZADBAJCIE O PERSONEL A ONI ZADBAJĄ W POTRZEBIE O NAS !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wpis
5 miesięcy temu ocena: 0%  136
Henryk Szymczak Dziękujemy PANU BURMISTRZOWI za odpowiedzialną postawę i docenienie pracy wszystkich pracowników szpitala. Budowanie zaufania, solidarności zawsze pomaga w pokonaniu przeciwności. Dzisiaj mamy groźnego wroga, który atakuje z ukrycia. Spokój, rozwago w tak trudnych dniach może uratować nie jedno życie. Szpital na dzisiaj ma pełne wyposażenie w sprzęt zapewniający bezpieczną pracę personelu medycznego. Organizacyjnie zapewniamy izolacje chorych podejrzanych o koronawirus.
~ pomagajmy sobie
5 miesięcy temu ocena: 71%  135
cały świat pomaga szpitalom tylko nie gmina jarocin. dadzą po 2 maseczki i mieszkańców ogłupią tak jak inwestorem z helikoptera czy łącznikami za kwoty grubo przekraczające planowane koszty, albo jak radny walczak powiedział na sesji kupują po 2 razy to samo. ot wesoła twórczość ziemian jarocinskich. jesteście dramatyczni !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janek
5 miesięcy temu ocena: 89%  134
Za tragiczny stan szpitala w Jarocinie odpowiada pani starosta i zarząd powiatu. Dwa dni po ogłoszeniu pandemii w Polsce pani starosta nawołuje do zbiórki na szpital gdzie nie ma jeszcze żadnego pacjenta z wirusem. To ja się pytam jakbym szedł na operację przed pandemią do szpitala w Jarocinie to miałem ze sobą zabrać środki ochronne dla chirurga. Skoro po dwóch dniach już ich nie było w szpitalu. Zarząd powiatu na czele z panią starostą po całej epidemii powinni stanąć przed sądem za narażenie życia i zdrowia mieszkańców powiatu kodeks karny rozdział XX art 168 paragraf 1. polecam przeczytać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żal
5 miesięcy temu ocena: 0%  133
Janek HEJTER co ty wypisujesz, pobyt w domu mózg ci wypalił. Człowieku jak sumienie pozwoli Ci tak łgać. Jako pracownikowi szpitala jest mi niezmiernie przykro. To tyle i aż tyle.
~ Gazetowe Pinokio. Poziom Gonady
5 miesięcy temu ocena: 93%  132
Radni powiatowi na sesji 27 marca..buhaha kiedyś tylko manipulowwliscie. Teraz to już bezczelnie kłamiecie. Żadnej sesji powiatowej nie było. Gazeto jakiej sesji? Radni powiatowi na sesji gminnej? Buhaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fan Jurka Walczaka z Ługów
5 miesięcy temu ocena: 86%  131
Panie Jurku apeluje do pana o przygotowanke jakiegoś planu naprawczego dla naszego szpitala, widać że obecny zarząd sobie nie radzi z sytuacją. Mieszkańcy gminy i powiatu nie mogą zostać bez opieki zfrowotnej zwlaszcza w takim momencie. Licze na pana merytoryczne działanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do fana
5 miesięcy temu 130
DO FANA: Szpital sobie nie radzi, w Jarocinie spokój, a wolisz ościenne szpitale,wybierzesz sobie lepszy szpital jak cię dopadnie wirusik, sąsiednie były pozamykane to mają doświadczenie.
~ Fałsz i obłuda jurydia
5 miesięcy temu ocena: 88%  129
Walczaka Jurka z Ługów jedyny pomysł na ratowanie szpitala to przekazać z gminy 0,5 miliona. Taki miał pomysł podczas ostatniej sesji. Czyli chciał zrobić to co tak krytykuje w gminie, czyli przekazywanie pieniędzy do spółek. Tylko panie Walczak oprócz Pana niekonsekwencji pragnę zwrócić uwagę na pewną różnicę. W spółkach gminnych te pieniądze mają pokrycie w środkach trwałych, bo idą na inwestycje. A w spółce powiatowej szpitalnej poszłyby na pokrycie straty, czyli sfinansowanie deficytu. Można powiedzieć na sfinansowanie wynagrodzenia prezesa i rady nadzorczej.
~ Wujek dobra rada
5 miesięcy temu ocena: 95%  128
Jurek to by chciał tam naprawiać gdzie nie ma nic do gadania. Bo tam nikt go nie słucha i mając tę świadomość może walić te swoje farmazony. A tam gdzie jego rady mogłyby być posłuchane czyli w powiecie, który zarządza i nadzoruje szpital, wszak rządzi tam jego kandydat na burmistrza Szymkowiakowa to milczy. Na tyle mądry że nie mądrzy się tam gdzie mógłby być wysłuchany. I by wyszło szydło z worka jak wpuściłby malinę w maliny.
~ AntyPiS
5 miesięcy temu ocena: 97%  127
To są efektu rządów PiSu, wesołe rozdawnictwo kasy bez myślenia oi zabezpieczenia przyszłości. Starościna i prrezes szpitala z PiSu prowadzą go prosto do bankructwa, tak samo jak ten bankster w okularac w Warszawie prowadzi Polske na skraj przepaści
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do AntyPis
5 miesięcy temu ocena: 0%  126
Faktycznie widać, że jesteś opozycja anty PIS-u.Bo tylko się wyżywasz, twoja inteligencja 01% prawie równa zero, jesteś głupiutki bo wypowiadasz się bez jakiejkolwiek wiedzy.Jedyni co potrafią zarządzać, co dziś doskonale widać, Wolisz Pleszew lub Krotoszyn,
~ Luksus
5 miesięcy temu ocena: 93%  125
Szpital należy do powiatu więc powiat niech go ratuje, a jako mieszkaniec gminy jarocin pytam się dlaczego tylko nasza gmina ma dofinansowyć tę placówkę? Mieszkańcy Jaraczewa, Żerkowa i Kotlina to gdzie są wożeni? Niech tamtejsi burmistrzowie też się dołożą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dar
5 miesięcy temu 124
Burmistrz Jaraczewa Darczyńca= 50000 zł na szpital i łyso Ci.?
~ Łaski nie robia
5 miesięcy temu ocena: 100%  123
Powiat 80 mln budżetu z naszych podatków m.in. z podatku dochodowego 17 milionów. Szpital 40 mln budżetu z NFZ czyli z naszej składki zdrowotnej. a oni sępią od ludzi po 100 złotych poprzez zbiórkę publiczną. I jak to w życiu bywa nie daje tego bogaty (z wyjątkami) tylko biedny który zarabia 1800 zł na rękę, bo 1400 zł musi zapłacić na państwo w formie podatków (podatek dochodowy PIT, ZUS - składka zdrowotna! etc. a teraz jeszcze działając na jego emocjach powodują że z tych 1800 jeszcze przelewa 100 zł. A ci co dzięki płaconym przez biednych podatkom zarabiający po kilkanaście tysięcy miesięcznie jeszcze mu dziękują i przesyłają buziaki. Wcale się nie dziwię. Szkoda że lokalni dziennikarze tego nie dostrzegają i nie obnażają obłudy rządzących
~ Rebe
5 miesięcy temu ocena: 100%  122
Skoro szpital ledwo zipie to mkże zarząd powiatu plus prezes szpitala oddadzą chociaż po połowie wynagrodzenia na jego rzecz. W końcu to oni doptowadzili szpital do tego stanu a każda z tych czterech osób zarabia średnio po około 10 tys złotych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do łgarza
5 miesięcy temu ocena: 0%  121
KTO doprowadził do takiej sytuacji Szpital? Poszukaj Sesji Rady Powiatu na której był przedstawiony raport o stanie szpitala na chwile przejęcia przez nowego Prezesa. Dobrze go znasz i łgarz!
~ Farelka
5 miesięcy temu ocena: 100%  120
Ale naprawde, żeby tyle samemu zarabiać i namaeiać zwykłych ludzi którzy mają pensje na poziomie 3-4 tysięcy żeby wpłacali na szpital który jest w ruinie bo właśnie ci z pensjami po 10 tys go doprowadzili do tego stanu to jest spory poziom żenady w moim odczuciu
~ Naga prawda
5 miesięcy temu ocena: 100%  119
Teraz się okaże jak Polska służba zdrowia działa. Ta krajowa i ta powiatowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adaś
5 miesięcy temu ocena: 12%  118
Sytuacja w kraju jest dynamiczna i trudna w związku z pandemią, a na forum niektórzy urządzają sobie igrzyska. Jak tu dowalić Staroście Lidii Czechak. Jarocińska elyta , która związana jest z zarządzaniem gminą jest bardzo małostkowa i płytka, siejąca na każdym kroku intrygi. Na ostatniej sesji powiatu do przeczytania listu pełnego pomówień wydelegowała swoje asiory – dyrektorki instytucji gminnych. Himalaje …….. Poniżej proszę przeczytać linki co się dzieje wokoło , aa nie być zaściankowym z słomą w butach. http://wlkp24.info/pleszewski-sor-w-trybie-awaryjnym-a-personel-objety-kwarantanna-kardiologia-bez-koronawirusa/?fbclid=IwAR1NEm9MIz0Zh-cTwRWQ8rszepufIHLTwpUvD6brt4hxpJa69OdnNsPabO8 kolejny: https://gazetawroclawska.pl/no...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
5 miesięcy temu ocena: 100%  117
A co ma piernik do wiatraka. Zamkną szpital to będą mieli mniejsze koszty. W końcu nieudacznikom się uda i może w końcu będą mieli zyski. Za te długi szpitala i w konsekwencji brak przygotowania finansowego szpitala na epidemię prezes i zarząd powiatu powinien polecieć w kosmos a przynajmniej być wywieziony na taczce
~ Osjan
5 miesięcy temu ocena: 91%  116
Oj boli, że cię pogonili ostatnio co nie? Zajmij się szydełkowaniem albo układaniem puzli to może przetrawisz tę żółć i jad jaki masz w sobie, chociaż i tak wątpię
~ Adaś
5 miesięcy temu ocena: 35%  115
Jojo, czy ciężką pracą jest przebywanie guru od 3 miesięcy na kwarantannie i przekazanie władzy człowiekowi nieodpowiedzialnemu? Big Brother wszystko widzi!!!
~ Zrzutą. Pl
5 miesięcy temu ocena: 100%  114
Niech Lidia Czechak nie uprawia taniej propagandy i niech gazeta nie manipuluje faktami to nie będzie obnażana chociażby we wpisach ich intencja. Proste
~ Jojo
5 miesięcy temu ocena: 92%  113
Radziłbym nieco obiektywniej się wypowiadać, hejtersko to jest tutaj atakowany burmistrz Pawlicki, gminna opozycja już doszła do takiej paranoji, że atakuje burmistrza za to że systematycznie rozbudowuje gminną infrastrukture i stale poprawia jakość życia mieszkańców gminy poprzez ekologiczne inwestycje. Starościna Czechak zboera owoce swojego zaniedabania wobec szpitala, niestety władza to przede wszystkim obowiązki i ciężka praca na rzecz mieszkańców a nie tylko ciepłe apele i składanie kwiatów z okazji różnych rocznic
~ DARIUSZ KYCIA
5 miesięcy temu ocena: 92%  112
W tych trudnych czasach likwidacja takiej struktury samorządowej jak powiat jest nieodzowna.Oszczędności powstałe w wyniku likwidacji powinny być przeznaczone na lokalną służbę zdrowia.Żyjemy w czasach w których nastąpi dużo zmian i musimy się do nich dostosować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piękna myśl
5 miesięcy temu ocena: 100%  111
Dariusz wreszcie przemówiłeś ludzkim głosem.
~ wiosna
5 miesięcy temu ocena: 100%  110
szanowna redakcjo a może czas odpocząć? już nie dostrzegacie tego co widzą dzieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ co na to on
5 miesięcy temu ocena: 37%  109
A nasz burmistrz milioner może chociaż na dudach zagra ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powodzi się
5 miesięcy temu ocena: 88%  108
Starościna Czechak jeździ Lexusem za minimum 230-250 tysięcy a wicestarścine Szymkowiak widziałem w bluzkach marki Gucci, orginalne kosztują od tysiąca w górę, więc widać tam biedy też nie ma
~ Edward
5 miesięcy temu ocena: 33%  107
Wasz burmistrz, milioner planuje kolejny Rozwojowy łącznik zapewne....
~ Co na to ajarek Lida?
5 miesięcy temu ocena: 100%  106
W tym szpitalu rządzanym przez lokalnego pisiora i nadzorowanym przez lokalną pisuarkę to musi być h... dupa i kamieni kupa że muszą się ratować zrzutą na zrzuta. pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edward
5 miesięcy temu ocena: 41%  105
Dziwne że spółka Kanbud wykonująca największe roboty ziemne i drogowe na terenie Ziemi Jarocińskiej nie poczuła się do tego żeby przekazać jakieś środki pieniężne na szpital.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Moro
5 miesięcy temu ocena: 95%  104
Ta żebranina na szpital to bardziej wygląda jak cyniczna próba wykorzystania trudnego momentu i strachu mieszkańców przed wirusem aby dorzucili się do upadającego szpitala. Widzę że co niektórzy nawet chwytają się moralnego szantarzu w stylu 'czy firma x już wpłaciła?'. Wszyscy pracujący, prowadzący własne firmy, ba nawet emeryci płacimy podatki dochodowe, VATy, akcyzy, płacimy składki na ZUS, czy to w opłatach bezpośrednich czy ukryte w cenach towarów które kupujemy każdego dnia. Pomad połowę pensji brutto oddajemy państwu. Ktoś tu pisał że szpital ma 40 mln budżetu rocznie, nie wiem czy to dużo na tego typu placówkę ale napewno nie mało, więc jeśli nie potrafi się zbilansować wydatków to chyba ktoś się nie nadaje na prezesa
~ Do gonadowego joteresowego populisty manipulanta
5 miesięcy temu ocena: 71%  103
A czy San Gaz dostawca rur na inwestycje prowadzoną przez Mariusza Z z wysypiska za czasów burmistrza Stanisława Martuzalskiego i radnego Jerzego Walczaka przekazał jakieś środki? PS Myślałem że szpital jest finansowany z naszych składek zdrowotnych i z budżetu państwa który jest finansowany min. z VAT który płacimy kupując chociażby jedzenie. A jak tej kasy brakuje, to wtedy pomaga powiat który ma 17 mln rocznie z naszych pitów jako forma haraczu nazwanego podatkiem dochodowym od ludzi pracujących. Bo niepracujacy nie płacą. Oni dostają zasiłki. Rola spółek jest z punktu widzenia państwa tworzenie miejsc pracy i płacenie podatków. A populizmem to niech się zajmują politycy pokroju Czechak a nie spółki. One mają inna rolę do odegrania w państwie.
~ Powiat ma obowiązek pomagać swojej jedynej spółce szpitalnej. Więc Czechak łaski nie robi. A gazeta niech się tym tak nie podnieca i Lidki nie pompuje
5 miesięcy temu ocena: 87%  102
Powiat 80 mln budżetu z naszych podatków m.in. z podatku dochodowego 17 milionów. Szpital 40 mln budżetu z NFZ czyli z naszej składki zdrowotnej. a oni sępią od ludzi po 100 złotych poprzez zbiórkę publiczną. I jak to w życiu bywa nie daje tego bogaty (z wyjątkami) tylko biedny który zarabia 1800 zł na rękę, bo 1400 zł musi zapłacić na państwo w formie podatków (podatek dochodowy PIT, ZUS - składka zdrowotna! etc. a teraz jeszcze działając na jego emocjach powodują że z tych 1800 jeszcze przelewa 100 zł. A ci co dzięki płaconym przez biednych podatkom zarabiający po kilkanaście tysięcy miesięcznie jeszcze mu dziękują i przesyłają buziaki. Wcale się nie dziwię. Szkoda że lokalni dziennikarze tego nie dostrzegają i nie obnażają obłudy rządzących
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nikim
5 miesięcy temu ocena: 100%  101
Cześć z tych pieniędzy pójdzie na spłatę odsetek od 8 mln obligacji i kapitału i odsetek od prawie 3 mln kredytu przypadających na koniec marca. Niezła ustawka Lida. 1,2 mln na szpital. Hehe Tak, to prawda. Nawet nie kłamiesz Lida, bo trafią do szpitala. Nigdzie przecież nie napisałaś że trafią do szpitala na maseczki i respiratory. Tumany się nie pokapują. Wrzuci się na fejsa i będzie git. A naiwna i głupiutka ze szmaty jeszcze to bezrozumnie podrasuje i puści motłochowi w eter.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szopka w wykonaniu lcz
5 miesięcy temu ocena: 100%  100
Manipulowanie faktami. W tym pisiorki są najlepsze. Czechak to ile maseczek, środków dezynfekcyjnych, respiratorów kupicie za te 1,2 mln? A może zagrożone są przelewy dla rady nadzorczej i prezesa szpitala?
~ aha
5 miesięcy temu ocena: 91%  99
Lidia uczy się od najlepszych i swego Guru.
~ Powiat - radzący sobie inaczej....
5 miesięcy temu ocena: 92%  98
Cytując klasyka Jana Szczerbania "mamy jedną spółkę i nie możemy sobie poradzić?" "a Pawlicki ma 7 i sobie radzi". Teraz Panie Szczerbań już jako powiat sobie poradzicie bo Pan Budzyński zaapelował do społeczeństwa na datki na szpital, a odpowiedzialny obywatel uruchomił zbiórkę na zrzuta.pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z takimi towarkami to nawet trudno coś zrobić źle
5 miesięcy temu ocena: 100%  97
Ale za to sobie radzą ze sweetfociami w social media.
~ Głupota nie boli, manipulowanie powoduje utratę zaufania do IV władzy
5 miesięcy temu ocena: 100%  96
Apel Doktora to próba ośmieszenia rządzących powiatem i spółką lokalnych pisiorków. Taki przytyk że sobie nie radzą. Ale kto by się spodziewał że lokalna pisuarka wykorzysta to do promocji swojej osoby. A prosty lud to kupił, jak czytam co niektóre komentarze. Ale żeby intelektualiści z gazety też tak to odebrali, tego bym się nie spodziewał. Albo skretynieli albo bawią się w rozgrywki polityczne. Nie wiem co gorsze, głupota czy manipulacja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mniej niż zero
5 miesięcy temu ocena: 90%  95
Nie próba ośmieszenia, tylko wołanie o pomoc, ostatnia deska ratunku po zlaniu tematu przez powiatowców. Dopiero żądania radnych ZJ przekazania z budżetu powiatu pieniędzy do jedynej ich powiatowej spółki szpitalnej opublikowane w czwartek około 15tej wywołały reakcję w postaci wpisu po 1h L. Cz. na Facebooku z deklaracją pomocy oraz "piękną" reakcją gazety w postaci laurki dla pani L. Cz. zaprezentowanej w tym newsie i jeszcze jednym newsie tak manipulacyjnym, sugerującym, że wszyscy pomagają tylko ci "źli" radni domagają się od L, Cz. wsparcia swojej spółki powiatowej jaką jest szpital. Ohydne to co pani Konieczna zrobiła. To powinno być karane.
~ Laurka wystawiona Lidce przez Anię. Brawo MANIPULANCI GAZETOWI
5 miesięcy temu ocena: 100%  94
Kto akceptował dramatyczną finansową sytuację szpitala która spowodowała że szpital przed wybuchem epidemii miał 2 miliony zobowiązań wymagalnych? Czy spółka z takimi przeterminowanymi długami, ścigana przez wierzycieli może być przygotowana na epidemię koronawirusa? Odpowiem to jest niemożliwe. Jedyna ich nadzieja że ich zamkną. A o tej sytuacji dramatycznej finansowej wie właściciel spółki czyli Zgromadzenie Wspólników będące jednocześnie zarządem powiatu - Lidia Czechak, Mariusz Stolecki, Katarzyna Szymkowiak. A najgorsze w tym wszystkim jest to że powiat miał pieniądze aby przekazać do szpitala, ale woli budować ścieżkę czy mostek. Wybudowali nowe skrzydło za 10 milionów które od roku stoi puste a kobiety rodzą w starej budzie 100 letniej z jednym kiblem. Jedyny efekt tej rozbudowy to 400.000 kosztów rocznie na odsetki od kredytu. Ile za to by maseczek i respiratorów kupili?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ŻECZNIK
5 miesięcy temu ocena: 82%  93
JA TO PROPONUJĘ ZROBIĆ ZRZUTKĘ NA ŻECZNIKA. CHŁOP W POTRZEBIE JUZ SIE NIE PODNIESIE A I WILCZY BILET NA POWIAT JAK NIE WOJEÓDZTWO. JEDYNE CO UMIAŁ TO ŚCIEMNIAĆ I DONOSIĆ. MOZE TERAZ ZRZUTĄ GO PORATOWAC TO BY KSIAŻKE O PISDZIELCACH NAPISAŁ A LIDZIA BY WYDRUKOWALA. TYTUŁ MOŻE BYĆ TEN SAM ZACZEŁO SIE W PISIE W JAROCINIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirosław wuja
5 miesięcy temu ocena: 91%  92
Dziwisz się jego zachowaniu? Wytłumaczę Ci. On był działaczem lokalnego jarocińskiego PISu. To chyba wszystko wyjaśnia.
~ szczór kanalarny
5 miesięcy temu ocena: 100%  91
Nawet piory wywaliły dyrektora agencji rezerw materiałowych a tu w Jarocienie co ? zamiast na zbity pysk wywalić zarzad szpitala swoich kolesi z pis któzy przespali to zadyme z jakimis zbiórkami urzadzjaą jak by setki zdechlaków leczyli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wybór
5 miesięcy temu 90
Słyszałeś dzisiejsze komunikaty jak rozwija się epidemia koronawirusa na naszym terenie. Uważaj bo lada chwila będziesz miał szansę wybierać Pleszew, Kalisz lub Krotoszyn, oni szansy nie przespali, tam będziesz miał super!. Chociaż nie jestem pewien, bo dziś karetki ponoć 30 pacjentów przewożą do Poznania. Twój wybór!
~ do klasy robotniczej
5 miesięcy temu ocena: 100%  89
No koniec miesiaca. Wg polskiego kodeksu pracy czas wypowiedzeń. Oby było was roboli jak najwiecej zwolnionych alby do pustego łba nie przyszło nigdy wiecej wam pomysł głosować na "dobrą zmianę" Lidzie Januszka Mirka Szymczaki, betoniary, kasie i inne tam takie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pisarz Listów obnażający całą prawdę o swoich ziomalach pisuarowych
5 miesięcy temu ocena: 93%  88
Dla rządzących powiatem PiS i PSL ważniejszy był mostek w Cerekwicy i ścieżka do Żerkowa niż wyposażenie nowego skrzydła ginekologiczno położniczego które od roku stoi puste. No ale mostek jest w rewirze szczerbola, a ścieżka w rewirze listonosza. A wybory już niedługo, bo referendum w powiecie się szykuje
~ Kasa misiu kasa
5 miesięcy temu ocena: 100%  87
Ich jedyny pomysł na ratowanie bankrutującego szpitala to zbieranie datków i skomlenie o nie u emerytów. Koronawirus ich uratuje przed bankructwem. Za chwilę go zamkną i będą się cieszyć że kosztów na wynagrodzenia lekarzy nie będą ponosić, a nfz ryczałt będzie płacić. Lokalne pisiory 1,5 roku minęło od wyborów i żadnego pomysłu na ratowanie finansów szpitala nie dostrzegłem. Oprócz zrzuty na szpital poprzez granie na emocjach niezorientowanych ludzi. Dla nich szpital to nie pacjenci tylko stołek dla swojego działacza partyjnego z kilkunastoma tysiącami wypłaty i 3 stołki w radzie nadzorczej za około 2.000. A gdzie mają pacjentów to świadczy puste skrzydło szpitala dla rodzących kobiet które gnieżdżą się w starym skrzydle z przysłowiowym jednym skrzydłem i kilkunastoletnimi łóżkami porodowymi.
~ qwerty
5 miesięcy temu ocena: 54%  86
Zaorać gminę Jarocin!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chleba z tego nie będzie
5 miesięcy temu ocena: 88%  85
I posiać pisuarskie buraki i arbuzy pselowskie.
~ do pospulstwa i plepsu
5 miesięcy temu ocena: 91%  84
Śmiech mnie bierze na te akcje pywatnych wplat. Lepiej byscie zrobili włacajac 100 koła na kościół bo ten nie ma kontraktu z nfz. Jak byscie wiedzieli co taki podły malina o was myśli to byście może przemysleli i nie wpłacali ale cóż głupota nie boili. Jak to wszystko mninie to to bydle poleci po premie i nadal bedzie sie z was nabijał ciemna maso
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KLASA
5 miesięcy temu ocena: 0%  83
SKĄD TY NĘDZNA ISTOTO WIESZ CO MYŚLI MALINA WIADOMO JESTEŚ HEJTEREM I SIĘ POWTARZASZ. To popatrz na serce prezesa i wyhamuj :Henryk Szymczak Dziękujemy PANU BURMISTRZOWI za odpowiedzialną postawę i docenienie pracy wszystkich pracowników szpitala. Budowanie zaufania, solidarności zawsze pomaga w pokonaniu przeciwności. Dzisiaj mamy groźnego wroga, który atakuje z ukrycia. Spokój, rozwaga w tak trudnych dniach może uratować nie jedno życie. Szpital na dzisiaj ma pełne wyposażenie w sprzęt zapewniający bezpieczną pracę personelu medycznego. Organizacyjnie zapewniamy izolacje chorych podejrzanych o koronawirus.
~ Śmieszna jest
5 miesięcy temu ocena: 100%  82
40 mln dostają rocznie z naszych składek zdrowotnych. Zarabiają kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy na miesiąc i jeszcze żebrzą od emerytów po 100 złotych. A Czechakowa jeszcze się tym chwali.
~ :!
5 miesięcy temu ocena: 29%  81
Opodatkuj się na rzecz kościoła i leż krzyżem. Jak zachorujesz idź do proboszcza niech ci odprawi egzorcyzmy. Nie bierz leków i nie waż się chodzić do lekarza
~ kobieta
5 miesięcy temu ocena: 22%  80
Nie da się tego wszystkiego czytać... Hejt, pieprzenie o długach szpitala, o spółkach... ile to jest warte? guzik nawet bez pętelki. Za chwile każdy z nas może znaleźć się w sytuacji w której będzie potrzebował pomocy innych i wtedy nie ważne, czy będzie z tej czy tamtej strony politycznego pierd.../ magla gminno-powiatowego, więc myślę, że należy zamknąć gęby i zająć się bieżącym życiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edward
5 miesięcy temu ocena: 57%  79
Ziemiansko Jarocińskiej wazeliny nie próżnują
~ Traktowani jak plebs, a teraz klękają i proszą pracujcie
5 miesięcy temu ocena: 100%  78
To pomóż biednym pielęgniarkom, rehabilitantkom albo diagnostkom. One ryzykują życiem. A starosta, prezes szpitala dysponują dziesiątkami milionów z naszych składek zdrowotnych, podatku dochodowego z VAT i za to powinni nam zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne. A nie sepią jakimiś zbiórkami i zrzutkami. Ośmieszają państwo polskie. I do tego lokalni pisowcy ośmieszają kraj rządzony przez PiS. I nie mieszaj w to personel medyczny. Bo ten personel który nas leczy ryzykując życiem przez 12 lat rządów PO I PSL, A teraz PiS był traktowany z buta zarabiając trochę więcej niż najniższa krajowa. A teraz wielkie wymagania i oczekiwanie ryzykowania życiem.
~ Traktowani jak plebs, a teraz klękają i proszą pracujcie
5 miesięcy temu ocena: 100%  77
To pomóż biednym pielęgniarkom, rehabilitantkom albo diagnostkom. One ryzykują życiem. A starosta, prezes szpitala dysponują dziesiątkami milionów z naszych składek zdrowotnych, podatku dochodowego z VAT i za to powinni nam zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne. A nie sepią jakimiś zbiórkami i zrzutkami. Ośmieszają państwo polskie. I do tego lokalni pisowcy ośmieszają kraj rządzony przez PiS. I nie mieszaj w to personel medyczny. Bo ten personel który nas leczy ryzykując życiem przez 12 lat rządów PO I PSL, A teraz PiS był traktowany z buta zarabiając trochę więcej niż najniższa krajowa. A teraz wielkie wymagania i oczekiwanie ryzykowania życiem.
~ kobieta
5 miesięcy temu ocena: 43%  76
Poza tym twoja(!) wypowiedź świadczy o twoim poziomie. Zgodnie z tym co napisałeś MAM PRAWO do swojej wypowiedzi. Pisaniem "zamilcz" sam sobie zaprzeczasz.
~ kobieta
5 miesięcy temu ocena: 43%  75
Do jaśmin: póki co jesteś ciemny jak tabaka w rogu. Nie żyjemy w państwie dyktatury? Głupi i tyle. Poza tym jeśli odpowiadasz mi "kobielo... zamilcz", to współczuję twojej żonie/ kochance lub co tam masz na podorędziu (rozumiesz takie słowa matole?)
~ Jaśmin
5 miesięcy temu ocena: 77%  74
kobieto lepiej zamilcz!!!!!!!!!! może masz ptasi albo pisowski móżdżek i nie pojmujesz jednej prostej zasady, ze każdy obywatel w wolnym kraju ma prawo do swojej wypowiedzi, do swojego zdania nawet jeżeli jest inne niż ma władza! Nawiasem mówiąc to że ktoś ma władzę nie znaczy że jest mądry uczciwy i wie co dobre , najczęściej jest odwrotnie. A PÓKI CO TO RACZEJ JESZCZE NIE ŻYJEMY W PAŃSTWIE DYKTATURY, może psiury o tym marzą? Pytam więc, czy kobieto i innini pisiury zrozumieli co napisałem czy nadal klęczycie przed tym gościem z Zoliborza?
~ ZAKŁAMANI MANIPULANCI
5 miesięcy temu ocena: 95%  73
Jak zwykle zakłamana manipulacyjna półprawda. Koniec kwartału trzeba zapłacić odsetki od 8 milionów obligacji i kwartalną ratę kredytu. No ale Pani Czechak 1,2 mln fajnie brzmi. Tak jak 212 miliardów z państwa na tarcze antykryzysową która w praktyce będzie 30 miliardami bo reszta to gwarancje bankowe, kredyty i inwestycje a raczej kasa na inwestycje które pewnie w części nigdy nie zostaną zrealizowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ludzi mają za idiotow
5 miesięcy temu ocena: 100%  72
Na koniec września 2019 dali ponad milion na spłatę kredytu. A koronawirusa nie było. Wtedy co było przyczyną jaja epidemia pani Czechak? Grypa? Czy biegunka prezesa wynikająca ze strachu przed wierzycielami?
~ ciąć koszty - zwalniać urzedników - likwidować spółki
5 miesięcy temu ocena: 36%  71
https://businessinsider.com.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chronić miejsca pracy u przedsiębiorców tworzących PKB i podatki
5 miesięcy temu ocena: 79%  70
wielkie NIE dla przerośniętej biurokracji
~ alfa
5 miesięcy temu ocena: 78%  69
czyli likwidować miejsca pracy - genialnie, kiosk ruchu prowadzony przez ciebie upadłby w tydzień
~ Jaśmin
5 miesięcy temu ocena: 88%  68
pani starościno Lidio Czechak niech się pani nie ośmiesza! naprawdę czas ze "sceny" zejść, jako pisiury położyliście powiat pod każdym względem, dość wspomnieć pani kumpla siedzącego na ławie oskarżonych Mirosława D., jego siostrzeńca też pisior Jacka Sz. pani rzecznika który oskarżył panią w słynnym liście na sesji o przekręty w czasie pani urzędowania, etc.etc. Pomogę pani odejść, może pani na mnie liczyć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oooo
5 miesięcy temu ocena: 33%  67
Jaśminem to ty nie pachniesz... Podszywasz się kłamco?
~ niczyj szpital
5 miesięcy temu ocena: 100%  66
Ile mamy respiratorów w szpitalu??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adaś
5 miesięcy temu ocena: 56%  65
Te matoły co się tak wymądrzają na temat szpitala i nie potrafią myśleć, a na więcej nie można się po nich spodziewać , dlatego niech wzrok sobie wyostrzą i zobaczą co się dzieje we Włoszech. Lepiej również niech nie kraczą, bo w wyniku koronawirusu może zostać szpital zamknięty , czy przychodnia w Witaszycach. Każdego to może spotkać. Mamy już przykłady z Kalisza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z takimi towarkami....
5 miesięcy temu ocena: 100%  64
Matole 120 milionaami rocznie z naszych podatków dysponuje starosta Lidia Czechak i prezes szpitala Szymczak. Więc jak to nie wystarcza i trzeba uruchamiać zrzutę na zrzuta. pl na szpital to chyba tych państwa sytuacja przerasta i powinni zostać wywiezieni na taczkach. Bo na to, że sami odejdą nie liczę, bo z dotychczasowego ich zachowania wnioskuję że na honorowe zachowanie nie ma co liczyć.
~ Wreszcie wyjdą z długów.
5 miesięcy temu ocena: 100%  63
Jak go zamkną to co oni zrobią z tą górą kasy z nfz, powiatu i zbiórek?
~ To ich zasrany obowiązek jako właściciela spólki ratować szpital z naszych podatków
5 miesięcy temu ocena: 94%  62
Pani Konieczna. Tytuł artykułu powinien brzmieć Jarociński szpital może liczyć na pomoc. TYM RAZEM MIESZKAŃCÓW POWIATU JAROCIŃSKIEGO KTÓRZY PŁACĄ PODATKI. M.in. podatek dochodowy w kwocie 17 mln rocznie, który trafia do budżetu powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cegiełki na ratowanie stoczni
5 miesięcy temu ocena: 100%  61
Jaką spółkę ratuje? Bo nie słyszałem żeby któraś nie miała kasy na bieżące koszty i nie miała poplaconych faktur w terminie jak w szpitalu gdzie uzbierało się tego około 2 milionów złotych i teraz wpłaty po 100 mają ich uratować. To jest pomysł rządzących z Pis i PSL na ratowanie finansów szpitala.
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 18%  60
No to z twoich (celowo z małej litery) zastanych podatków gmina ratuje spółkę z której nigdy nie skorzystasz.
~ Czy Pani Czechak która posiada więdzę o terminach wymagalności długów szpitala?
5 miesięcy temu ocena: 100%  59
Pani Konieczna niech Pani zapyta jaka jest strata szpitala za dwa miesiące tego roku, zanim nastąpił wybuch epidemii. Ile mają zobowiązań wymagalnych na koniec lutego czyli przeterminowanych długów. Niech Pani zapyta prezesa czy przypadkiem nie mają tych długów przeterminowanych o 120 dni, bo wtedy prezes szpitala ma OBOWIĄŻEK!!!! złożyć wniosek o upadłość zgodnie z art. 586 KSH. Niezłożenie wniosku jest przestępstwem i jest karalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes szpitala, zarząd powiatu akceptował od roku taki stan rzeczy. Teraz powinni zostać za to odwołani.
5 miesięcy temu ocena: 100%  58
Czemu powiat jarocinski, zarząd powiatu na bieżąco nie spłaca długów szpitala. Mówię oczywiście o tych wymagalnych, czyli z przekroczonym terminem zapłaty. Jak szpital w tak dramatycznej sytuacji finansowej może być przygotowany na epodemie? Bez epidemii na wszystkim trzeba było oszczędzać. To kto mógł w takiej sytuacji braku środków kupować np. maski ochronne potrzebne na bloku operacyjnym z zapasem np. na trzy miesiące do przodu? A teraz hurtownie którym zalega się z przelewami za wcześniejsze dostawy z pewnością szybciej sprzedadzą maski np. szpitalowi w Pleszewie który ma zyski i nie zalega z kasą niż szpitalowi w Jarocinie. A gazeta Jarocinska jeszcze pani Czechak laurkę wystawia jaki to powiat będący właścicielem spółki jest dobry i pomaga szpitalowi. Pani Konieczna nie widzi pani że dla rozumniejszej części społeczeństwa wystawia się Pani na śmieszność?
~ 120 DNI od wymagalności faktury czyli od dnia następującego po terminie zapłaty
5 miesięcy temu ocena: 100%  57
Art. 586. KSH Odpowiedzialność za niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki handlowej Kto, będąc członkiem zarządu spółki albo likwidatorem, nie zgłasza wniosku o upadłość spółki handlowej pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
~ WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5 miesięcy temu ocena: 92%  56
Po apelu radnych z ZJ opublikowanym na facebooku który wzywał zarząd powiatu do wsparcia finansowego ich jedynej spółki, Pani Czechak się obudziła i zadeklarowała że będą pieniądze na szpital. A przed stanowiskiem radnych z ZJ chyba myślała, że publiczna zrzuta mieszkańców i firm pozwoli pospłacać długi i zapewni finansowanie dodatkowych wydatków związanych z koronawirusem powstałe za czasów jej kolegi partyjnego prezesa szpitala? Wystarczy sprawdzić godzinę opublikowania oświadczenia radnych ZJ na facebooku i news Pani Czechak na facebooku. A wcześniej tylko sobie fotki robiła z darczyńcami dla szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ko
5 miesięcy temu ocena: 17%  55
~ Do ko... pula ta A te "inwestycje" cie zeżrą. Życzę ci podatków takich, że twoja obecna zaćma to pikuś
~ ko
5 miesięcy temu ocena: 17%  54
~ Do ko... pula ta Służą?????????? Nie rozumiesz, nie potrafisz liczyc, jesteś slepy
~ Do ko... pula ta
5 miesięcy temu ocena: 80%  53
I co kłamiesz kretynie. Wszystkie pieniądze przekazywane z gminy do spółek są przeznaczane na inwestycje spółek które służą mieszkańcom. A w powiecie pieniądze przekazywane do szpitala idą w znacznej części na koszty które wynikają z 4-5 milionowych strat. Taka różnica. Cena powoływania działaczy partyjnych na prezesa.
~ ko
5 miesięcy temu ocena: 50%  52
Jasne. Gmina namnożyło spółek a teraz trzeba je wspomagać bo nie dają rady
~ WSTYD PANI LIDIO CZECHAK
5 miesięcy temu ocena: 100%  51
Szpital ma właściciela czyli POWIAT JAROCIŃSKI oraz jest finansowany z naszych składek poprzez NFZ. Nie rozumiem, czemu płacimy podatki chociażby z naszych podatków dochodowych trafia 17 mln rocznie do budżetu powiatu. Nasza składka zdrowotna trafia do NFZ. Kupując produkty płacimy VAT który trafia do budżetu Państwa i Ministerstwa Zdrowia i jeszcze nas proszą o zrzutę na szpital? TO jest bezczelność rządzących powiatem. Zrzutka tak, ale bezpośrednio dla pracowników szpitala pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów, rehabilitantów, fizjoterapeutów którzy narażają swoje życie ratując nasze. A rehabilitantki, diagnostki pracują za niewiele mniej niż najniższa krajowa i od 10 lat nie mogą się doprosić o podwyżkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łaski Pani Czechak nie robi
5 miesięcy temu ocena: 100%  50
przed kryzysem bańczyli. Powiat jako właściciel to akceptował. a teraz nagle pokazówka że powiat pomaga. Dla autora manipulacyjnego tytułu pewna informacja, bo może nie wie. Tak jak burmistrz sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami gminnymi, tak zarząd powiatu w osobach Lidia Czechak, Mariusz Stolecki, katarzyna Szymkowiak sprawuje nadzór właścicielski nad jedyną spółką powiatową jaką jest szpital powiatowy w Jarocinie. Bycie właścicielem spółki to nie tylko powoływanie swoich do rady nadzorczej, która potem powołuje swojego działacza partyjnego na prezesa. Więc łaski nie robią że pomagają. Jakby nie pomogali ładując od 3 lat kasę na działalność bieżącą czyli na koszty spółki to pod wodzą działaczy partyjnych wcześniej z PO teraz z PIS szpital już dawno by zbankrutował i zaliczył upadłość. Zresztą L. Czechak to wie, bo podejmowała uchwałę o dalszym istnieniu spółki, bo sytuacja finansowa była taka że bez tej decyzji trzeba by było zlikwidować spółkę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w ciężkich czasach wszystko jest ważniejsze niż praca dla tych urzedników i pracowników spółek miejskich , którzy dla istnienia gminy nie są niezbędni
5 miesięcy temu ocena: 31%  49
sugeruję zmniejszenie etatów w spółkach miejskich oraz likwidację spółek miasta, które nie są niezbędne dla funkcjonowania miasta. Również nie są niezbędne roboty budowlane około rynkowe lub około parkowe, po co wywalać publiczne pieniądze w błoto, jeżeli można je mądrze zagospodarować, przecież idzie kryzys (wiem, dla mądrego gospodarowania potrzeba mądrego gospodarza czego oczywiście na razie brakuje, ale nie o tym chciałem pisać).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opozycyjna liga intelektualna
5 miesięcy temu ocena: 76%  48
Widzę, że gminna opozycja jak zwykle w ponadprzeciętnej formie intelektualnej. Spółki prawa handlowego są bardzo dobrym podmiotem wykonywania zadań samorządu, mają je praktycznie wszystkie gminy gdzie mieszka przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Pozwalają one działać efektywnej i onniżać koszty, ale do tego jest potrzebny choć troche kompetentny zarząd spółki i rozgarnięty nadzór właścicielski. Gmina Jarocin bardzo dobrze sobie radzi mając chyba obecnje siedem spółek a powiat nie potrafi dopilnować jednej i to tak strategocznej bo zapewniającą opieke zdrowotną. A co do rewitalizacji centrum to projekt rozpoczął się dwa lata temu od przebudowy instalacji ma os Kopernika, a wnioski na dofinansowanie były składane jeszcze wcześniej, a sama inwestycja w ponad połowie jest dofinansowana przez UE. Ale lepiej sprzedawać głupi populizm niż operować faktami
~ szalony biegacz
5 miesięcy temu ocena: 29%  47
nie bierze się kredytów i nie zaciąga się zobowiązań tuż przed kryzysem, gdy kryzys wisi w powietrzu, wystarczy odrobina mądrości, doświadczenia i wykształcenia żeby to wiedzieć. To jakby patrzeć na biegacza przez płotki, który ponad swoje siły za szybko biegnie skacząc przez płotki, wszyscy już widzą że za chwilę on się potknie , wszyscy poza nim. Zarządzanie mieniem publicznym i publicznym pieniądzem to nie jest wyścig szalonego biegacza.
~ derf
5 miesięcy temu ocena: 81%  46
jakbyś znał matołku prawo to byś takich populistycznych głupot nie pisał. Spółka zaciąga zobowiązanie poprzez podpisanie umowy i nie może sobie ot tak bo jest kryzys wycofać się z inwestycji.
~ Kolor
5 miesięcy temu ocena: 100%  45
Niestety olazuje się, że jak trzeba coś więcej zrobić niż złożyć wizyte na podwieczorku w klubie seniora i zrobić sobie miłą sesje zdjęciową ztego wydarzenia to sobie nasze starościny za bardzo nie radzą:/ szpital jest w pełni kontrolowany przez powiat i to zarząd powiatu poprzez nominowanwgo prezasa musi mu zapewnić odpowiednie środki do funkcjonowania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
5 miesięcy temu ocena: 90%  44
Chyba czas na zmiany w spitalu. Może pani Czechak weźmie ma to stanowisko Jurka Walczaka, ten ma co sesje tyle dobrych rad dla burmistrza szkoda żeby taki talent menadżerski się zmarnował
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
5 miesięcy temu ocena: 50%  43
Jak wygląda covid-19 https://www.koreatimes.co.kr/w... klik mniej http://img.koreatimes.co.kr/upload/newsV2/images/202003/496af2b88c2040c792b68af65886e5a3.jpg/dims/resize/740/optimize
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jar
5 miesięcy temu ocena: 81%  42
A jarocinskie pisiory co dały głosowanie nocne wredoty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ agnostyk
5 miesięcy temu ocena: 71%  41
Ziemia Jarocińska to też PiS albo jeszcze gorzej ZChN
~ Vixen
5 miesięcy temu ocena: 90%  40
To chyba sygnał żeby radni na sesjach powiatu zaczsli na poważnie się interesować szpitalem, skoro już są uruchamiane jakieś zbiórki a nawet nie jest on wyznaczony do zajmowania się pacjentami z koronawirusem, to musi znaczyć że jeśli chodzi o budżet to jest tam naprawde kiepsko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WR
5 miesięcy temu ocena: 30%  39
Dr Killer Jak szpital na tym korzysta? Chyba nie masz pojecia o jego realiach i funkcjonowaniu. Skoro nie wykonuje zaplanowanych zabiegow to nie zarabia! Radze miec pojęcie o rzeczach o ktorych sie wypowiadasz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy się stoi czy się leży....
5 miesięcy temu ocena: 100%  38
jest ryczałt w wysokości 20 mln rocznie. więc spoko
~ Kontrola Społeczna
5 miesięcy temu ocena: 71%  37
Tylko dwóch radnych w Powiecie się martwiło szpitalem - Pan Martuzalski i Pan Szczerbań.
~ Janek
5 miesięcy temu ocena: 100%  36
Skoro wcześniej były normalnie realizowane świadczenia i zabiegi na których niby zarabia a szpital od trzech lat popada w coraz większe długi to gdzie się niby te zyski podziewają że dziś nawet nie ma na rękawiczki jednorazowe? Chyba sam też nie masz za dużego pojęcia o służbie zdrowia
~ werd
5 miesięcy temu ocena: 100%  35
Czyli ratujemy w tej chwili co? Co się dzieje w szpitalu?
~ Co Ty piszesz?
5 miesięcy temu ocena: 89%  34
Szpital otrzymuje z NFZ ryczałt na działanie na dany rok niezależnie co robi - ok 40 mln zł
~ Pani starosto
5 miesięcy temu ocena: 96%  33
Co właściwie robi się teraz w szpitalu w Jarocinie? Na co idą te pieniądze dawane przez prywatne firmy? Czy kupili więcej respiratorów? Ile ich mamy? Czy stoją nowe łóżka w tym pustostanie za 10 mln zł? Czy ta kasa jest przejadana? Prosimy o raport i zdjęcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 43%  32
Do ~ Dwa różne samorządy. Starosta i Burmistrz Nie przyłącz do szpitala mendo gminna
~ Dwa różne samorządy. Starosta i Burmistrz
5 miesięcy temu ocena: 76%  31
Szpital jest Powiatu. Jarocin Sport jest Gminy. Więc ogarnij się co piszesz
~ nie dla kasy na jarocin sport
5 miesięcy temu ocena: 29%  30
A może należy spojrzeć tak: każdy pacjent jest potencjalnym nosicielem covid-19, jak to że każdy pacjent jest nosicielem hcv, z tą drobną różnicą, że przy hcv wystarcza rękawiczki jednorazowy sprzęt i przestrzeganie procedur bo już go znamy
~ Tadek
5 miesięcy temu ocena: 71%  29
Ja wiem, że na tym forum to się głównie tasują hejterzy związani z gminną opozycją, ale nasza gmina naprawde jest dobrze zarządzana co widać w takich chwilach a burmistrz Pawlicki potrafi działać i zarządzać jak mało kto. Gdyby gmina była tak zarządzana jak powiat, to na basen pewnie by trzeba chodzić z własną wodą, a przed wejściem do autobusu JLA pasażer by musiał dolać pół litra paliwa do baku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 25%  28
Sam hejtujesz więc się zastanów. W końcu każdy kiedyś znajdzie w szpitalu więc przestań pier....
~ ;)
5 miesięcy temu ocena: 56%  27
Póki co basen to możesz sobie jedynie nadmuchać
~ Witek
5 miesięcy temu ocena: 100%  26
Jak Ty masz prace, planujesz swoje wydatki, starasz się oszczędzac a przy okazji doszkalać, i zdobywac doswiadczenie zeby w pracy dostac podwyżke albo zmienic prace na lepszą, a Twój sąsiad jest na bezrobociu i całymi dniami ogląda tv i nic nie robi żeby się ogarnąć to mu będziesz dawał po pare stówek co miesiąc? W końcu też sobie radzisz to cie stać
~ Edward
5 miesięcy temu ocena: 30%  25
Skoro jest tak dobrze to mogli by coś dać na szpital nie ?
~ Niech Powiat odpowie
5 miesięcy temu ocena: 100%  24
Czy Szpital ma już takie długi, że jest niewypłacalny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ludzie chcą wiedzieć
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
Jak Starosta i Prezes zarządzają Szpitalem? Jakie długi ma Szpital? Czy grozi mu upadłość lub prywatyzacja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bobo
5 miesięcy temu ocena: 96%  22
Sądząc po tym że prywatni restauratorzy muszą dowozić darmowe obiady pracownikom szpitala, to zarządzanie szpitalem musi stać na bardzo słabym poziomie. A kondycja jest zapewne taka, że likwidacja szpitala pewnie wcale nie jest wykluczona
~ Prawda
5 miesięcy temu ocena: 100%  21
Jak sobie nie radzą to niech złożą rezygnacje.
~ Po co tu gadać?
5 miesięcy temu ocena: 100%  20
Radnio Powiatowi powinni jak najszybciej przekazać pieniądze dla Szpitala bo należy do Powiatu. Jak Powiat nie ma kasy to niech weźmie kredyt. A swoją drogą to jaka jest kondycja finansowa szpitala który dostaje około 40 milionów z NFZ na rok i nie ma na maseczki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edward
5 miesięcy temu ocena: 31%  19
A Kanbud - największy beneficjent ROZWOJU coś dał???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarek
5 miesięcy temu ocena: 96%  18
Z jednej strony cieszy, że jeszcze w takich chwilach ludzie potrafią się zmobilizować i okazać pomoc, ale mnie jednak bardziej przeraża cała ta nieporadność i brak działania ze strony władz powiatu. Naprawde tak trudno zapewnić posiłek pracownikom szpitala, żeby musieli to robić prywatni przedsiębiorcy? Albo mieć zapas maseczek, rękawiczek i środków dezynfekujących, przecież to nie są artykuły którw się szybko psuką żeby nie można mieć zapasu przynajmniej na kwartał albo i dwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec powiatu
5 miesięcy temu ocena: 95%  17
Gdzie jest transmisja z obrad wczorajszej sesji rady powiatu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
5 miesięcy temu ocena: 89%  16
Wczorajsza sesja została odwołana. Odbędzie się w przyszłym tygodniu, w taki sposób aby radni mogli głosować zdalnie.
~ Błyskawica
5 miesięcy temu ocena: 97%  15
No, no szybki refleks ma obecny zarząd powiatu ze starościną Czechakową ma czele. Od trzech tygodni w kraju mamy ograbiczenia i sytuacje związaną z wirusem, a w powiecie sobie przypomnieli że są stuprocentowym właścicielem szpitala i należałoby jakoś zabezpieczyć szpital na okres epidemii?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
5 miesięcy temu ocena: 0%  14
z www do przeczytania z 2007 roku https://cmr.asm.org/content/cm... https://cmr.asm.org/content/20...
~ jacekpl
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
(„Wroga” nie znamy, nie wiemy jak długo będziemy się musieli przed nim bronić,) WROGA ZNAMY, NIE CZEKAĆ JAK BĘDZIE ATAKOWAŁ TYLKO ŁAPAĆ ŚLEDZIĆ I TŁUC , CZEKANIE NIC NIE DA ,ZABLOKUJE SIĘ GOSPODARKA A POTEM TO LAMENT TYLKO DO BOGA I GORZKIE ŻALE I TĘGA POKUTA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przekaz
5 miesięcy temu ocena: 96%  12
Jaka jest prawdziwa skala zgonów na koronawirusa w Polsce ? Jakoś tak się składa, że jak ktoś u nas umrze to zaraz powiedzą , że to nie wirus tylko jakieś choroby współistniejące, no i statystyki mamy super.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie
5 miesięcy temu ocena: 96%  11
Jakie pieniądze i jaka sesja Powiatu - wczoraj nie było żadnej sesji. Czy w tym powiecie wiedzą co mówią?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do redakcji
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
Jarociński Szpital należy do powiatu. W imieniu Powiatu odpowiada za niego Starosta. Więc to nie jest łaska że powiat przekaże pieniądze. Musi je przekazać i zabezpieczyć działalność Szpitala - bo za to biorą pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
5 miesięcy temu ocena: 100%  9
Wreszcie Wielce szanowna Starościny wzięła się i zrobi coś co jest jej świętym obowiązkuem!!!!!
~ On
5 miesięcy temu ocena: 29%  8
Gmina nie chce dac bo ważniejszy jarocin sport... ( może nie długo nie będzie dla kogo ten sport istniał.... )
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edward
5 miesięcy temu ocena: 18%  7
ROZWÓJ jest najważniejszy!
~ Dr Killer
5 miesięcy temu ocena: 94%  6
Ale dlaczego właściwie gmina ma dosypywać pieniędzy do szpitala? Nasz szpital nie został wyznaczony do leczenia osób zarażonych koronawirusem. Ta kobieta z naszej gminy która jest zarażona to jest leczona w Poznaniu i każdy pacjent u którego wykryją zakażenie trafi do Poznania lub Kalisza, bo tam są szpitale w których są leczeni pacjenci objęci epidemią. To już szybciej gmina powinna tam przekazać jakieś środki żeby zabespieczyć dobrą opieke naszym mieszkańcom. A paradoksalnie to na obecnej sytuachi nasz szpital nawet korzysta, bo nie są wykonywane zaplanowane zabiegi, wieczorynka i izba przyjęć przyjmuje o wiele mniej pacjentów biż bormalnie, jedynie przyjmuje się pacjentów którzy naprawde wymagają pilnie pomocy.
~ Ludas
5 miesięcy temu ocena: 85%  5
Duda i morawiecki udają, że sytuacja jest pod kontrolą. Sytuacja jest zgoła inna niż przedstawiana przez TVP.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji