ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Jarocińska kultura i oświata ma nowego dyrektora

ponad rok temu    3.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A

Jarocińska oświata i kultura rozpoczyna nowy rok szkolny z nowym dyrektorem. Po tym, jak ze stanowiska zwolniona została Paulina Warzywoda, magistrat ogłosił konkurs, który miał wyłonić jej następcę. Kto się zgłosił i kto został wybrany?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Paulina Warzywoda pracowała w urzędzie miejskim 15 lat. Przez ostatnie ponad 2 lata szefowała wydziałowi kultury i oświaty. Po przeprowadzonym w tym roku audycie została jednak zwolniona z pracy [szczegóły czytaj TUTAJ]. Tak opisywała tę sytuację:

 

 

 

- Zostałam wezwana do gabinetu sekretarza gminy Mariusza Gryski i w obecności wiceburmistrza Bartosza Walczaka zakomunikowano mi, że w wyniku przeprowadzonego audytu, mają dla mnie wypowiedzenie - stwierdziła.

 

 

 

[dyscyplinarnie zwolniony z pracy sekretarz wrócił na stanowisko - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Audyt dotyczył całego urzędu miejskiego. - Nigdzie nie stwierdzono błędów, tylko u mnie. Trudno się teraz nie domyślać, czemu tak naprawdę miało to służyć. Wiedziałam, że coś się wokół mnie dzieje, ale nie spodziewałam się zwolnienia z pracy - zaznaczyła. I dodała: - Tym bardziej, że odbyło się to w czasie nieobecności mojego bezpośredniego przełożonego wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.

 

 

 

Kaźmierczak nie chciał komentować okoliczności zwolnienia swojej podwładnej. Podkreślił jedynie:

 

 

[laboratorium nieczynne - zobacz kiedy i dlaczego TUTAJ]

 

 

 

- W tej sytuacji można mieć różne urazy, jednak Paulina Warzywoda, odchodząc z pracy, zachowała pełen profesjonalizm, jeśli chodzi o zabezpieczenie spraw, którymi się zajmowała i za które była odpowiedzialna.

 

 

Była już urzędniczka jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. W tym czasie zwolniono ją także z obowiązku świadczenia pracy.

 

 

W tym czasie jarociński magistrat ogłosił konkurs, który miał wyłonić następcę Pauliny Warzywody [o konkursie więcej pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Zgłosiły się cztery osoby.

 

 

- Dwie są z gminy Jarocin, a dwie spoza naszego powiatu - zdradził Mariusz Gryska, sekretarz gminy Jarocin. Zapewnił jednocześnie, że wśród zgłoszonych nie ma pracowników urzędu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Złożone oferty oceniła i przeanalizowała komisja, której przewodniczył wiceburmistrz Bartosz Walczak a jednym z członków był wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, bezpośredni przełożony dyrektora wydziału kultury i oświaty. Następnie wybraną rekomendowała burmistrzowi, do którego należyała teraz ostateczna decyzja w sprawie wyboru.

 

 

 

[interaktywna mapa powiatu jarocińskiego - gdzie ją możesz znaleźć i gdzie cię poprowadzi - szczegóły TUTAj]

 

 

 

Komisja wybrała i rekomendowała na stanowisko dyrektora wydziału Katarzynę Dudziak, dotychczasową szefową Centrum Usług Wspólnych - gminnej jednostki, która zajmuje się obsługą księgową między innymi jarocińskich placówek oświatowych.

 

 

Póki co Katarzyna Dudziak będzie łączyła dwie dyrektorskie funkcje - wydziału w urzędzie oraz CUW-u.

 

 

[radykalna podwyżka opłat za parkowanie w Jarocinie - zobacz, ile zapłacisz - szczegóły TUTAJ]

 

 

Dudziak z wykształcenia jest socjologiem. Skończyła kilka kierunków studiów podyplomowych, między innymi na poznańskiej Akademii Ekonomicznej.

 

 

Zajmowała parę prestiżowych stanowisk, chociażby prezesa Wodociągów Kępińskich (w latach 2016 - 2018). Jej kariera zawodowa niezmiennie związana jest jednak z Jarocinem, gdzie systematycznie wraca. I tak była już rzecznikiem prasowym urzędu miejskiego i zarazem podinspektorem w wydziale promocji (w latach 2000 - 2002), prezesem Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (w latach 2011 - 2012) i członkiem rady nadzorczej jarocińskiego szpitala (2012 r.). W 2018 r. została wiceprezesem gminnej spółki Jarocińska Agencja Rozwoju (dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych - przyp. red.). Po kilku miesiącach powierzono jej jednak inne stanowisko. Została dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Gminy Jarocin.

 

 

Katarzyna Dudziak przeszła z CUW-u do urzędu podobnie, jak kilka miesięcy temu poprzedni szef tej placówki - Mariusz Gryska, który został sekretarzem gminy Jarocin [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

 

Katarzyna Dudziak, nowa szefowa wydziału kultury i oświaty Urzedu Miejskiego w Jarocinie

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Abcdegf
ponad rok temu ocena: 100%  9
A burmistrz A.P widzę nawet polubił zdjęcie profilowe Pani Dudziak ! Oni w tym urzędzie to się wszyscy znają Jednak mały ten Jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)
ponad rok temu ocena: 100%  8
Burmistrz Kaźmierczak to chyba nie miał nic do powiedzenia...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2Jarek
ponad rok temu ocena: 100%  7
Mierna, bierna ale wierna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dorotka
ponad rok temu ocena: 94%  6
Kto jest od wszystkiego o jest do niczego. No tak podwójna kasa, to chyba praca po 16 godzin dziennie ( 8 + 8). ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ co za kadry
ponad rok temu ocena: 92%  5
Czyli fachowiec od wszystkiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-(
ponad rok temu ocena: 90%  4
A jednak zawsze może być gorzej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 86%  3
2 osoby z PiS 2 osoby z PSL 1 osoba z Po 1 osoba z lewicy No i ciekawe kto z samorządowców...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samorządowcy
ponad rok temu ocena: 80%  2
Prawdopodobnie będzie 7 kandydatów z powiatu do sejmu... 6 już jest... kto będzie 7?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CIEKAWSKA
ponad rok temu ocena: 80%  1
Jakie 6?