ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Jarocińska ginekologia i położnictwo przeprowadza się. Będą porody rodzinne [ZDJĘCIA]

2 miesiące temu    21.05.2020
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Trwa przeprowadzka oddziału ginekologii i położnictwaTrwa przeprowadzka oddziału ginekologii i położnictwa fot. Szpital Powiatowy Jarocin

Klimatyzowane, dwupokojowe sale z łazienkami i blok porodowy obok sali cięć cesarskich - symbolicznie na Dzień Matki, jarocińska ginekologia i położnictwo przenoszą się do nowej części szpitala. Jak do tej pory wyglądały te odddziały, a jak będzie teraz - zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Kobiety, które były pacjentkami jarocińskiej ginekologii i położnictwa, długo nie zapomną obskurnych pomieszczeń, jednej na cały oddział, ciasnej łazienki, nawet 5-osobowych sal i porodówki, która pamięta czasy „głębokiej komuny”. Te warunki odchodzą właśnie do przeszłości.

 

 

Trzy oddziały jarocińskiego szpitala - ginekologia, położnictwo i noworodkowy - przeprowadzają się bowiem do nowo wybudowanej części lecznicy. Niektórzy mówią wręcz, że do „innego świata”.

 

[jak jarociński szpital przygotowany jest na przyjęcie pacjentów zarażonych koronawirusem - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Tam pacjentki będą miały do dyspozycji - plan zakłada, że od jutra - 22 maja - diametralnie inne, nowocześnie urządzone pomieszczenia.

 

 

- Przygotowaliśmy dwuosobowe pokoje z oddzielnymi węzłami sanitarnymi - łazienką i ubikacją. A sala cięć cesarskich usytuowana została bezpośrednio obok bloku porodowego - wymienia dr n. med. Włodzimierz Budzyński. Wszystkie pomieszczenia tej części szpitala objęte są centralną klimatyzacją.

 

 

 

- Zależy nam, żeby te oddziały zaczęły jak najszybciej funkcjonować w nowych, lepszych warunkach. Chcemy zwiększyć liczbę porodów w naszym szpitalu, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za nie bez limitu - stwierdza Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

 

 

Na urządzenie nowych pomieszczeń samorząd powiatu jarocińskiego, który jest jedynym właścicielem szpitala, przekazał pół miliona złotych. Za te pieniądze kupione zostały meble i łóżka - także porodowe.

 

[samorządy pomagają jarocińskiej lecznicy - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

A szef medyczny szpitala już zapowiada, że od 26 maja, czyli od Dnia Matki, w naszej lecznicy możliwe będą porody rodzinne.

 

 

- Jesteśmy w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo tak pacjentce, jak i osobie towarzyszącej i personelowi. Do dyspozycji będą wszystkie wymagane środki ochrony osobistej. Poza tym osoba towarzysząca będzie wchodziła na oddział zupełnie innym wejściem. Dzięki temu drogi z innymi osobami z oddziału nie będą się krzyżowały. Zachowaniu bezpieczeństwa sprzyja również to, że będziemy mieli dwie oddzielne sale porodowe - tłumaczy dr n. med. Włodzimierz Budzyński.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mery
  2 miesiące temu ocena: 100%  6
  Gratulacje Rodziłam w tym szpitalu drugie dziecko warunki były katastrofalne cieszę się ze mamy będą teraz miały lepiej!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  2 miesiące temu 5
  Palenie w miejscu publicznym jest zabronione
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  2 miesiące temu ocena: 100%  4
  Wielki czas bo az wstyd zeby kobiety byly przyjmowane w takich peerelowskich warunkach. 5 kobiet na pokoju+niemowlaki+odwiedzajacy. Masakra 10osob na pokoju. Jeszcze przydalaby sie palarnia dla pielegniarek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ M.
  2 miesiące temu 3
  Super! Wreszcie kobiety nie będą musiały uderzać głową w drzwi w ubikacji i dzielić łazienki z brudownikiem! Cieszę się z tej zmiany na plus.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ireneusz
  2 miesiące temu ocena: 0%  2
  No wkoncu bo 2 lata prawie już jest gotowe gazeta pisze a teraz przeprowadzka zawsze to coś heh
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan Kowalski
  2 miesiące temu ocena: 0%  1
  Na badanie jelita grubego czekam DZIEWIĘĆ MIESIĘCY. Jeszcze nie mam wyznaczonego terminu, po cichu liczę, że może w przyszłym roku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A